Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord en FC Twente leveren geen spektakel in topper

Feyenoord en FC Twente leveren geen spektakel in topper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en FC Twente hebben elkaar in evenwicht gehouden in De Kuip. De topper tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst leverde weinig spektakel en geen doelpunten op (0-0).

Feyenoord zag de achterstand op koploper PSV groeien tot 12 punten. FC Twente houdt een achterstand van 5 punten op de kampioen uit Rotterdam, maar heeft nog wel 3 punten meer dan AZ en 4 punten meer dan Ajax. De nummers 1 en 2 van de ranglijst spelen volgend seizoen in het hoofdtoernooi van de Champions League. De nummer 3 mag aan de voorronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal meedoen.

Niet Feyenoord maar FC Twente kreeg de beste kansen voor rust. Daan Rots schoot in kansrijke positie naast en Michel Vlap mag zich aanrekenen dat hij zijn ploeg niet op voorsprong bracht. De middenvelder kreeg samen met zijn ploeggenoot Joshua Brenet een vrije doorgang naar het doel van Feyenoord. Brenet legde de bal keurig opzij en Vlap trapte de bal ook in het zo goed als verlaten doel. De geboren Fries was kennelijk zo gretig dat hij was vergeten achter de bal te blijven. Hij stond dus buitenspel, zo zag ook de grensrechter.

Improviseren

De trainers van Feyenoord en FC Twente moesten improviseren. Calvin Stengs was niet inzetbaar voor de thuisploeg. Daardoor mocht Thomas van den Belt voor het eerst aan de aftrap van een competitiewedstrijd van zijn ploeg uit Rotterdam verschijnen. Trainer Arne Slot liet rechtsback Bart Nieuwkoop als rechtsbuiten starten, net als woensdag tegen PSV in het bekertoernooi.

Bij FC Twente ontbrak Manfred Ugalde. De spits heeft geen morele bezwaren voor een lucratief contract bij Spartak Moskou, een topclub uit Rusland met een eigenaar die niet op de Europese sanctielijst staat. Ricky van Wolfswinkel en Sem Steijn lagen afgelopen week ziek op bed. Volgens trainer Joseph Oosting waren ze onvoldoende hersteld voor een basisplaats.

Feyenoord kwam in de eerste helft niet veel verder dan een gevaarlijk schot van David Hancko, na een mislukte kopbal van Santiago Giménez. Trainer Slot greep in tijdens de rust en wisselde Nieuwkoop voor Javairô Dilrosun, een echte rechtsbuiten. Dilrosun stond nog geen minuut in het veld of Santiago Giménez mocht een strafschop nemen, nadat Michal Sadilek een klein duwtje aan Igor Paixão had gegeven. Doelman Lars Unnerstall stopte de penalty van de topscorer van de kampioen. Hij kwam ook niet echt meer in de problemen nadat de aanvallend ingestelde Ondrej Lingr en Yankuba Minteh voor Feyenoord in het veld waren gekomen.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

1 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

4 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

4 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

6 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

6 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

6 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

8 uur geleden