Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord en FC Twente leveren geen spektakel in topper

Feyenoord en FC Twente leveren geen spektakel in topper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en FC Twente hebben elkaar in evenwicht gehouden in De Kuip. De topper tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst leverde weinig spektakel en geen doelpunten op (0-0).

Feyenoord zag de achterstand op koploper PSV groeien tot 12 punten. FC Twente houdt een achterstand van 5 punten op de kampioen uit Rotterdam, maar heeft nog wel 3 punten meer dan AZ en 4 punten meer dan Ajax. De nummers 1 en 2 van de ranglijst spelen volgend seizoen in het hoofdtoernooi van de Champions League. De nummer 3 mag aan de voorronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal meedoen.

Niet Feyenoord maar FC Twente kreeg de beste kansen voor rust. Daan Rots schoot in kansrijke positie naast en Michel Vlap mag zich aanrekenen dat hij zijn ploeg niet op voorsprong bracht. De middenvelder kreeg samen met zijn ploeggenoot Joshua Brenet een vrije doorgang naar het doel van Feyenoord. Brenet legde de bal keurig opzij en Vlap trapte de bal ook in het zo goed als verlaten doel. De geboren Fries was kennelijk zo gretig dat hij was vergeten achter de bal te blijven. Hij stond dus buitenspel, zo zag ook de grensrechter.

Improviseren

De trainers van Feyenoord en FC Twente moesten improviseren. Calvin Stengs was niet inzetbaar voor de thuisploeg. Daardoor mocht Thomas van den Belt voor het eerst aan de aftrap van een competitiewedstrijd van zijn ploeg uit Rotterdam verschijnen. Trainer Arne Slot liet rechtsback Bart Nieuwkoop als rechtsbuiten starten, net als woensdag tegen PSV in het bekertoernooi.

Bij FC Twente ontbrak Manfred Ugalde. De spits heeft geen morele bezwaren voor een lucratief contract bij Spartak Moskou, een topclub uit Rusland met een eigenaar die niet op de Europese sanctielijst staat. Ricky van Wolfswinkel en Sem Steijn lagen afgelopen week ziek op bed. Volgens trainer Joseph Oosting waren ze onvoldoende hersteld voor een basisplaats.

Feyenoord kwam in de eerste helft niet veel verder dan een gevaarlijk schot van David Hancko, na een mislukte kopbal van Santiago Giménez. Trainer Slot greep in tijdens de rust en wisselde Nieuwkoop voor Javairô Dilrosun, een echte rechtsbuiten. Dilrosun stond nog geen minuut in het veld of Santiago Giménez mocht een strafschop nemen, nadat Michal Sadilek een klein duwtje aan Igor Paixão had gegeven. Doelman Lars Unnerstall stopte de penalty van de topscorer van de kampioen. Hij kwam ook niet echt meer in de problemen nadat de aanvallend ingestelde Ondrej Lingr en Yankuba Minteh voor Feyenoord in het veld waren gekomen.

Meer uit Voetbal

AZ begint met Mijnans en Smit tegen FC Noah

ALKMAAR (ANP) - Sven Mijnans en Kees Smit beginnen met AZ aan de thuiswedstrijd tegen FC Noah in de tussenronde van de Conference League. Beide spelers zijn pas net hersteld van een blessure en kunnen volgens trainer Leeroy Echteld ongeveer een uur spelen.

29 minuten geleden
Aanvalster Miedema blijft nog een seizoen bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de optie in het contract van Vivianne Miedema gelicht. De spits is nu tot medio 2027 aan de Engelse club verbonden. City voorkomt zo dat de 29-jarige aanvalster aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt.

1 uur geleden
Celstraf geëist tegen fan van Oviedo voor racisme tegen Mbappé

OVIEDO (ANP) - Het Openbaar Ministerie in het Noord-Spaanse Asturië heeft een gevangenisstraf van een jaar en een boete van bijna 3000 euro geëist tegen een supporter van Oviedo. De fan zou vorig jaar een aap hebben nagebootst na een doelpunt van vedette Kylian Mbappé van Real Madrid tegen zijn club. Het was de eerste keer sinds zijn komst naar Real Madrid dat de Franse spits slachtoffer was van racisme.

2 uur geleden
Belgische middenvelder Fernandez (18) verlengt contract met PSV

EINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Noah Fernandez heeft een nieuw contract getekend bij PSV. Het 18-jarige talent uit de eigen opleiding is nu tot medio 2030 aan de kampioen van Nederland verbonden. De Belgische voetballer is officieel toegevoegd aan het eerste elftal van PSV.

2 uur geleden
KNVB gaat kennis delen met voetbalbond van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - De KNVB heeft een samenwerkingsovereenkomst gesloten met de voetbalbond van Curaçao. De afspraken werden donderdag bekrachtigd door KNVB-voorzitter Frank Paauw en zijn collega Gilbert Martina van de FFK uit Curaçao.

3 uur geleden
Geblesseerde De Jong mist oefeninterlands van Oranje

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist volgende maand de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen tijdens de training en is volgens zijn club FC Barcelona vijf tot zes weken uitgeschakeld.

3 uur geleden
Franse aanvaller Ben Yedder vrijgesproken van verkrachting

CASABLANCA (ANP/AFP) - Voetballer Wissam Ben Yedder is in hoger beroep wegens een gebrek aan bewijs vrijgesproken van verkrachting. De Franse aanvaller werd in november 2024 door een rechtbank in Nice veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar voorwaardelijk wegens aanranding.

3 uur geleden