Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord en FC Twente leveren geen spektakel in topper

Feyenoord en FC Twente leveren geen spektakel in topper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en FC Twente hebben elkaar in evenwicht gehouden in De Kuip. De topper tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst leverde weinig spektakel en geen doelpunten op (0-0).

Feyenoord zag de achterstand op koploper PSV groeien tot 12 punten. FC Twente houdt een achterstand van 5 punten op de kampioen uit Rotterdam, maar heeft nog wel 3 punten meer dan AZ en 4 punten meer dan Ajax. De nummers 1 en 2 van de ranglijst spelen volgend seizoen in het hoofdtoernooi van de Champions League. De nummer 3 mag aan de voorronden van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal meedoen.

Niet Feyenoord maar FC Twente kreeg de beste kansen voor rust. Daan Rots schoot in kansrijke positie naast en Michel Vlap mag zich aanrekenen dat hij zijn ploeg niet op voorsprong bracht. De middenvelder kreeg samen met zijn ploeggenoot Joshua Brenet een vrije doorgang naar het doel van Feyenoord. Brenet legde de bal keurig opzij en Vlap trapte de bal ook in het zo goed als verlaten doel. De geboren Fries was kennelijk zo gretig dat hij was vergeten achter de bal te blijven. Hij stond dus buitenspel, zo zag ook de grensrechter.

Improviseren

De trainers van Feyenoord en FC Twente moesten improviseren. Calvin Stengs was niet inzetbaar voor de thuisploeg. Daardoor mocht Thomas van den Belt voor het eerst aan de aftrap van een competitiewedstrijd van zijn ploeg uit Rotterdam verschijnen. Trainer Arne Slot liet rechtsback Bart Nieuwkoop als rechtsbuiten starten, net als woensdag tegen PSV in het bekertoernooi.

Bij FC Twente ontbrak Manfred Ugalde. De spits heeft geen morele bezwaren voor een lucratief contract bij Spartak Moskou, een topclub uit Rusland met een eigenaar die niet op de Europese sanctielijst staat. Ricky van Wolfswinkel en Sem Steijn lagen afgelopen week ziek op bed. Volgens trainer Joseph Oosting waren ze onvoldoende hersteld voor een basisplaats.

Feyenoord kwam in de eerste helft niet veel verder dan een gevaarlijk schot van David Hancko, na een mislukte kopbal van Santiago Giménez. Trainer Slot greep in tijdens de rust en wisselde Nieuwkoop voor Javairô Dilrosun, een echte rechtsbuiten. Dilrosun stond nog geen minuut in het veld of Santiago Giménez mocht een strafschop nemen, nadat Michal Sadilek een klein duwtje aan Igor Paixão had gegeven. Doelman Lars Unnerstall stopte de penalty van de topscorer van de kampioen. Hij kwam ook niet echt meer in de problemen nadat de aanvallend ingestelde Ondrej Lingr en Yankuba Minteh voor Feyenoord in het veld waren gekomen.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

10 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

10 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

10 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

11 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

12 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

12 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

13 uur geleden