Feyenoord en Benfica akkoord over transfer Aursnes
LISSABON (ANP) - De transfer van de Noor Fredrik Aursnes van Feyenoord naar Benfica is afgerond. De Rotterdamse Eredivisionist meldt dat beide clubs een akkoord hebben bereikt over de overstap van de 26-jarige middenvelder, wiens contract nog tot de zomer van 2024 doorliep. Zevenvoudig Noors international Aursnes maakte in het ene jaar dat hij uitkwam voor de Rotterdammers veel indruk. Hij kwam in 33 competitieduels in actie, dit seizoen volgden nog twee optredens.
"Toen ik hier een jaar geleden binnen kwam, had ik niet verwacht na een seizoen alweer te vertrekken", zegt Aursnes op de website van Feyenoord. "Het was een bijzondere periode om meerdere redenen. Om te beginnen door onze manier van spelen, die goed bij mij past en waar ik veel plezier uit heb gehaald. Maar vooral ook door onze unieke prestaties in Europa, de mensen waar ik dagelijks mee samen heb gewerkt en niet in de laatste plaats de trouwe aanhang van Feyenoord."
Aursnes bereikte met Feyenoord de finale van de Conference League, waarin AS Roma te sterk was. De defensieve middenvelder speelde vanaf de groepsfase alle duels in het derde Europese toernooi. Aursnes ontbrak zondag al in het uitduel met RKC Waalwijk. Bij de Portugese topclub Benfica treft hij voormalig PSV-coach Roger Schmidt, die met zijn ploeg dinsdag de groepsfase van de Champions League bereikte.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
4 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
7 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
7 uur geleden