Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord en Ajax schieten niet veel op met gelijkspel in Kuip

Feyenoord en Ajax schieten niet veel op met gelijkspel in Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en Ajax hebben een boeiend voetbalgevecht onbeslist afgesloten. Het stevige duel eindigde in een gelijkspel (1-1). Daar waren beide ploegen niet heel blij mee in een uitverkochte Kuip.

Feyenoord had de rivaal uit Amsterdam na zes verloren onderlinge duels op rij zo graag op een achterstand van 8 punten gezet. En Ajax wilde juist inlopen op de koploper. Maar op basis van de verhoudingen op het veld verdiende de wedstrijd eigenlijk ook geen winnaar.

AZ komt zondag op 2 punten van koploper Feyenoord als het Fortuna Sittard verslaat. En Ajax is na een serie van zes competitieduels zonder een zege naar de vijfde plaats van de ranglijst gezakt, nog steeds met 5 punten minder dan de koploper uit Rotterdam.

Openingstreffer

Steven Berghuis was voldoende hersteld van een griep voor een basisplaats bij Ajax. Hij speelde voor het eerst sinds zijn beladen overstap in de zomer van 2021 in een sfeervolle Kuip, waar vervelende incidenten uitbleven. Berghuis werd wel hard uitgefloten als hij in balbezit was. Hij leidde in de 34e minuut ook onbedoeld de openingstreffer van zijn vorige club in. De international leverde de bal nonchalant in bij Quilindschy Hartman en had vervolgens pech dat Igor Paixão prachtig raak schoot (1-0).

De Braziliaan scoorde op een moment dat Ajax eindelijk een beetje controle over de wedstrijd had gekregen. Feyenoord zette de bezoekers vanaf het eerste fluitsignaal zwaar onder druk. De thuisploeg nam na 20 minuten even gas terug en kwam goed weg toen Mohammed Kudus naast kopte.

Uitgespeelde kansen

Kudus kreeg de voorkeur boven centrumspits Brian Brobbey, die net als de voor ruim 31 miljoen euro aangetrokken Steven Bergwijn op de bank moest plaatsnemen. Ook Owen Wijndal, voor ruim 10 miljoen euro overgekomen van AZ, was weer reserve. Calvin Bassey startte weer als linksback en Edson Álvarez verving de geschorste Devyne Rensch in het centrum van de defensie. Feyenoord speelt al weken nagenoeg in dezelfde samenstelling. Mats Wieffer hield de van een voetblessure herstelde Quinten Timber uit de basis

Francisco Conceição, onzichtbaar in de eerste helft, moest na rust plaatsmaken voor Bergwijn. Die wissel veranderde het spelbeeld niet. Beide ploegen streden voor iedere meter, zonder heel goed te voetballen. En ze kwamen nauwelijks tot uitgespeelde kansen, al had Kudus moeten scoren toen hij opnieuw alleen voor de jarige keeper Justin Bijlow stond. Ajax kwam in de 71e minuut alsnog op gelijke hoogte. Davy Klaassen frommelde bal via het lichaam van Mat Wieffer in het doel, na een spectaculaire doelpoging van Bergwijn.

Meer uit Voetbal

Zwitserland na strafschoppen langs Colombia in achtste finale WK

VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich na strafschoppen ten koste van Colombia geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. Na 120 minuten stond het 0-0 in het Vancouver Stadium. De strafschoppenserie werd met 4-3 gewonnen door de Zwitsers. Zwitserland bereikte twee keer eerder de kwartfinales, maar dat was voor het laatst op het WK in eigen land in 1954.

7 uur geleden
Belgische bond laat zaak-Balogun niet rusten ondanks zege op WK

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.

11 uur geleden
WK voetbal voorbij voor geblesseerde Belg Onana

SEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.

12 uur geleden
Argentinië buigt 2-0-achterstand om in WK-zege op Egypte

ATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.

12 uur geleden
Colombia rest van WK zonder geblesseerde aanvaller Córdoba

VANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.

19 uur geleden
Franse voetbalbond plant juridische actie na racisme tegen Mbappé

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.

23 uur geleden
Ronaldo beslist later over toekomst als international

ARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.

23 uur geleden