Feyenoord doet tegen RKC vertrouwen op voor play-offs
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de laatste speelronde van de Eredivisie vertrouwen opgedaan voor de play-offs, waarin de ploeg van trainer Dick Advocaat zich alsnog wil plaatsen voor Europees voetbal. De Rotterdammers versloegen RKC Waalwijk in De Kuip met 3-0. Feyenoord, dat als vijfde eindigde op de ranglijst, neemt het woensdag in de halve finales van de play-offs op tegen stadgenoot Sparta.
De Rotterdammers moeten nog twee keer winnen om te voorkomen dat Advocaat zijn carrière als clubtrainer afsluit met een deceptie. Europees voetbal halen is van groot belang voor Feyenoord, dat het ook in financieel opzicht zwaar heeft.
RKC eindigde op de vijftiende plaats met evenveel punten als FC Emmen, dat op basis van een slechter doelsaldo zestiende werd en dus de play-offs om promotie/degradatie in moet.
El Bouchataoui
Advocaat gaf de 21-jarige Achraf El Bouchataoui voor het eerst een basisplaats. De middenvelder liet aan de bal aardige dingen zien. Feyenoord speelde in een niet al te hoog tempo, ongetwijfeld om krachten te sparen voor de play-offs.
De beste kansen in de openingsfase waren voor RKC. Feyenoord, dat verdediger Lutsharel Geertruida al vroeg geblesseerd zag uitvallen, nam echter in de 37e minuut de leiding via Nicolai Jørgensen. De Deense spits schoot binnen op aangeven van Steven Berghuis. Jens Toornstra verdubbelde even later de voorsprong, nadat een schot van Berghuis via RKC-keeper Kostas Lamprou voor zijn voeten was gekomen. Aanvoerder Berghuis schoot kort na rust de 3-0 binnen, zijn achttiende treffer van het seizoen. Het duel werd halverwege de tweede helft nog even onderbroken door supporters van Feyenoord, die het stadion wisten binnen te dringen en daar vuurwerk afstaken.
Meer uit Voetbal
CAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan de FIFA waarin de bond steun voor de herverkiezing van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond intrekt. Dat melden Britse media waaronder de BBC en Sky News. De positie van Infantino staat onder grote druk sinds de aankondiging van een, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
3 uur geledenLUQUE (ANP) - De Zuid-Amerikaanse voetbalbond CONMEBOL pleit voor "institutionele integriteit" bij wereldvoetbalbond FIFA. Ook juicht de bond het intrekken van het omstreden WK-investeringsplan van de FIFA toe, meldt zij in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Shelbourne. De linksbuiten staat in de belangstelling van Paris Saint-Germain. De winnaar van de Champions League heeft nog geen overeenstemming met Ajax bereikt over een transfer.
4 uur geleden