Feyenoord doet tegen RKC vertrouwen op voor play-offs
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de laatste speelronde van de Eredivisie vertrouwen opgedaan voor de play-offs, waarin de ploeg van trainer Dick Advocaat zich alsnog wil plaatsen voor Europees voetbal. De Rotterdammers versloegen RKC Waalwijk in De Kuip met 3-0. Feyenoord, dat als vijfde eindigde op de ranglijst, neemt het woensdag in de halve finales van de play-offs op tegen stadgenoot Sparta.
De Rotterdammers moeten nog twee keer winnen om te voorkomen dat Advocaat zijn carrière als clubtrainer afsluit met een deceptie. Europees voetbal halen is van groot belang voor Feyenoord, dat het ook in financieel opzicht zwaar heeft.
RKC eindigde op de vijftiende plaats met evenveel punten als FC Emmen, dat op basis van een slechter doelsaldo zestiende werd en dus de play-offs om promotie/degradatie in moet.
El Bouchataoui
Advocaat gaf de 21-jarige Achraf El Bouchataoui voor het eerst een basisplaats. De middenvelder liet aan de bal aardige dingen zien. Feyenoord speelde in een niet al te hoog tempo, ongetwijfeld om krachten te sparen voor de play-offs.
De beste kansen in de openingsfase waren voor RKC. Feyenoord, dat verdediger Lutsharel Geertruida al vroeg geblesseerd zag uitvallen, nam echter in de 37e minuut de leiding via Nicolai Jørgensen. De Deense spits schoot binnen op aangeven van Steven Berghuis. Jens Toornstra verdubbelde even later de voorsprong, nadat een schot van Berghuis via RKC-keeper Kostas Lamprou voor zijn voeten was gekomen. Aanvoerder Berghuis schoot kort na rust de 3-0 binnen, zijn achttiende treffer van het seizoen. Het duel werd halverwege de tweede helft nog even onderbroken door supporters van Feyenoord, die het stadion wisten binnen te dringen en daar vuurwerk afstaken.
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
33 minuten geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
2 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
4 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
6 uur geleden