Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord doet tegen RKC vertrouwen op voor play-offs

Feyenoord doet tegen RKC vertrouwen op voor play-offs

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de laatste speelronde van de Eredivisie vertrouwen opgedaan voor de play-offs, waarin de ploeg van trainer Dick Advocaat zich alsnog wil plaatsen voor Europees voetbal. De Rotterdammers versloegen RKC Waalwijk in De Kuip met 3-0. Feyenoord, dat als vijfde eindigde op de ranglijst, neemt het woensdag in de halve finales van de play-offs op tegen stadgenoot Sparta.

De Rotterdammers moeten nog twee keer winnen om te voorkomen dat Advocaat zijn carrière als clubtrainer afsluit met een deceptie. Europees voetbal halen is van groot belang voor Feyenoord, dat het ook in financieel opzicht zwaar heeft.

RKC eindigde op de vijftiende plaats met evenveel punten als FC Emmen, dat op basis van een slechter doelsaldo zestiende werd en dus de play-offs om promotie/degradatie in moet.

El Bouchataoui

Advocaat gaf de 21-jarige Achraf El Bouchataoui voor het eerst een basisplaats. De middenvelder liet aan de bal aardige dingen zien. Feyenoord speelde in een niet al te hoog tempo, ongetwijfeld om krachten te sparen voor de play-offs.

De beste kansen in de openingsfase waren voor RKC. Feyenoord, dat verdediger Lutsharel Geertruida al vroeg geblesseerd zag uitvallen, nam echter in de 37e minuut de leiding via Nicolai Jørgensen. De Deense spits schoot binnen op aangeven van Steven Berghuis. Jens Toornstra verdubbelde even later de voorsprong, nadat een schot van Berghuis via RKC-keeper Kostas Lamprou voor zijn voeten was gekomen. Aanvoerder Berghuis schoot kort na rust de 3-0 binnen, zijn achttiende treffer van het seizoen. Het duel werd halverwege de tweede helft nog even onderbroken door supporters van Feyenoord, die het stadion wisten binnen te dringen en daar vuurwerk afstaken.

Meer uit Voetbal

PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

5 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

5 uur geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

5 uur geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

7 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

7 uur geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

10 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

10 uur geleden