Feyenoord doet tegen RKC vertrouwen op voor play-offs
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de laatste speelronde van de Eredivisie vertrouwen opgedaan voor de play-offs, waarin de ploeg van trainer Dick Advocaat zich alsnog wil plaatsen voor Europees voetbal. De Rotterdammers versloegen RKC Waalwijk in De Kuip met 3-0. Feyenoord, dat als vijfde eindigde op de ranglijst, neemt het woensdag in de halve finales van de play-offs op tegen stadgenoot Sparta.
De Rotterdammers moeten nog twee keer winnen om te voorkomen dat Advocaat zijn carrière als clubtrainer afsluit met een deceptie. Europees voetbal halen is van groot belang voor Feyenoord, dat het ook in financieel opzicht zwaar heeft.
RKC eindigde op de vijftiende plaats met evenveel punten als FC Emmen, dat op basis van een slechter doelsaldo zestiende werd en dus de play-offs om promotie/degradatie in moet.
El Bouchataoui
Advocaat gaf de 21-jarige Achraf El Bouchataoui voor het eerst een basisplaats. De middenvelder liet aan de bal aardige dingen zien. Feyenoord speelde in een niet al te hoog tempo, ongetwijfeld om krachten te sparen voor de play-offs.
De beste kansen in de openingsfase waren voor RKC. Feyenoord, dat verdediger Lutsharel Geertruida al vroeg geblesseerd zag uitvallen, nam echter in de 37e minuut de leiding via Nicolai Jørgensen. De Deense spits schoot binnen op aangeven van Steven Berghuis. Jens Toornstra verdubbelde even later de voorsprong, nadat een schot van Berghuis via RKC-keeper Kostas Lamprou voor zijn voeten was gekomen. Aanvoerder Berghuis schoot kort na rust de 3-0 binnen, zijn achttiende treffer van het seizoen. Het duel werd halverwege de tweede helft nog even onderbroken door supporters van Feyenoord, die het stadion wisten binnen te dringen en daar vuurwerk afstaken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
7 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
11 uur geleden