Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord doet tegen RKC vertrouwen op voor play-offs

Feyenoord doet tegen RKC vertrouwen op voor play-offs

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de laatste speelronde van de Eredivisie vertrouwen opgedaan voor de play-offs, waarin de ploeg van trainer Dick Advocaat zich alsnog wil plaatsen voor Europees voetbal. De Rotterdammers versloegen RKC Waalwijk in De Kuip met 3-0. Feyenoord, dat als vijfde eindigde op de ranglijst, neemt het woensdag in de halve finales van de play-offs op tegen stadgenoot Sparta.

De Rotterdammers moeten nog twee keer winnen om te voorkomen dat Advocaat zijn carrière als clubtrainer afsluit met een deceptie. Europees voetbal halen is van groot belang voor Feyenoord, dat het ook in financieel opzicht zwaar heeft.

RKC eindigde op de vijftiende plaats met evenveel punten als FC Emmen, dat op basis van een slechter doelsaldo zestiende werd en dus de play-offs om promotie/degradatie in moet.

El Bouchataoui

Advocaat gaf de 21-jarige Achraf El Bouchataoui voor het eerst een basisplaats. De middenvelder liet aan de bal aardige dingen zien. Feyenoord speelde in een niet al te hoog tempo, ongetwijfeld om krachten te sparen voor de play-offs.

De beste kansen in de openingsfase waren voor RKC. Feyenoord, dat verdediger Lutsharel Geertruida al vroeg geblesseerd zag uitvallen, nam echter in de 37e minuut de leiding via Nicolai Jørgensen. De Deense spits schoot binnen op aangeven van Steven Berghuis. Jens Toornstra verdubbelde even later de voorsprong, nadat een schot van Berghuis via RKC-keeper Kostas Lamprou voor zijn voeten was gekomen. Aanvoerder Berghuis schoot kort na rust de 3-0 binnen, zijn achttiende treffer van het seizoen. Het duel werd halverwege de tweede helft nog even onderbroken door supporters van Feyenoord, die het stadion wisten binnen te dringen en daar vuurwerk afstaken.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

48 minuten geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

55 minuten geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

1 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

2 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

3 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

3 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

5 uur geleden