Feyenoord dankzij twee late goals moeizaam langs Willem II
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft aan de thuiswedstrijd tegen Willem II met moeite 3 punten overgehouden. Luis Sinisterra en Bryan Linssen bezorgden de Rotterdammers een nipte overwinning op de nummer 15 van de Eredivisie: 2-0.
Sinisterra haalde halverwege de tweede helft doeltreffend uit. De Colombiaan trok naar binnen en hij verraste Willem II-keeper Timon Wellenreuther, die de bal nog wel beroerde, in de korte hoek. Het was voor Sinisterra zijn elfde doelpunt van het seizoen. Bovendien was hij voor het eerst in drie competitiewedstrijden op rij trefzeker.
Voor Sinisterra, die tien minuten voor tijd werd vervangen door Alireza Jahanbakhsh, was het een opsteker na het mislopen van het WK in Qatar. Colombia werd zesde in de kwalificatiepoule van Zuid-Amerika en greep naast een plek in de play-offs, waardoor de spits van Feyenoord in niet al te beste stemming terugkeerde in Rotterdam.
Beslissing
Pas in de blessuretijd viel de beslissing. Linssen, in de 73e minuut ingevallen voor Cyriel Dessers, tikte de bal na een uitval eenvoudig in het lege doel. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op twaalf, nog twee minder dan Guus Til.
Feyenoord begon goed aan het duel met Willem II en in de eerste tien minuten schoot Til net over en een inzet van Reiss Nelson ging rakelings naast. Toch wist Feyenoord het overwicht niet uit te drukken in de score en duurde het tot de 67e minuut voordat het eerste doelpunt viel. Een paar minuten voor tijd was aanvoerder Willem II-aanvoerder Freek Heerkens nog dicht bij de 1-1, maar Gernot Trauner wierp zich voor de bal.
Afwezigen
Feyenoord trad aan zonder de zieke Jens Toornstra en Lutsharel Geertruida, die hinder ondervindt van een bovenbeenblessure. Geertruida werd vervangen door de Noord Marcus Pedersen, die in de eerste helft ook nog een uitgelezen kans op de 1-0 onbenut liet. In kansrijke positie schoot hij de bal van dichtbij over.
Feyenoord verkleinde de achterstand op nummer 2 PSV met 2 punten, tot 7 in totaal. PSV speelde eerder op de avond met 3-3 gelijk tegen FC Twente. Feyenoord heeft 3 punten meer dan AZ, dat vierde staat.
Over vijf dagen komt Feyenoord weer in actie in de Conference League. Het Tsjechische Slavia Praag is dan de tegenstander in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
3 minuten geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
7 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
11 uur geleden