Feyenoord dankzij twee late goals moeizaam langs Willem II
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft aan de thuiswedstrijd tegen Willem II met moeite 3 punten overgehouden. Luis Sinisterra en Bryan Linssen bezorgden de Rotterdammers een nipte overwinning op de nummer 15 van de Eredivisie: 2-0.
Sinisterra haalde halverwege de tweede helft doeltreffend uit. De Colombiaan trok naar binnen en hij verraste Willem II-keeper Timon Wellenreuther, die de bal nog wel beroerde, in de korte hoek. Het was voor Sinisterra zijn elfde doelpunt van het seizoen. Bovendien was hij voor het eerst in drie competitiewedstrijden op rij trefzeker.
Voor Sinisterra, die tien minuten voor tijd werd vervangen door Alireza Jahanbakhsh, was het een opsteker na het mislopen van het WK in Qatar. Colombia werd zesde in de kwalificatiepoule van Zuid-Amerika en greep naast een plek in de play-offs, waardoor de spits van Feyenoord in niet al te beste stemming terugkeerde in Rotterdam.
Beslissing
Pas in de blessuretijd viel de beslissing. Linssen, in de 73e minuut ingevallen voor Cyriel Dessers, tikte de bal na een uitval eenvoudig in het lege doel. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op twaalf, nog twee minder dan Guus Til.
Feyenoord begon goed aan het duel met Willem II en in de eerste tien minuten schoot Til net over en een inzet van Reiss Nelson ging rakelings naast. Toch wist Feyenoord het overwicht niet uit te drukken in de score en duurde het tot de 67e minuut voordat het eerste doelpunt viel. Een paar minuten voor tijd was aanvoerder Willem II-aanvoerder Freek Heerkens nog dicht bij de 1-1, maar Gernot Trauner wierp zich voor de bal.
Afwezigen
Feyenoord trad aan zonder de zieke Jens Toornstra en Lutsharel Geertruida, die hinder ondervindt van een bovenbeenblessure. Geertruida werd vervangen door de Noord Marcus Pedersen, die in de eerste helft ook nog een uitgelezen kans op de 1-0 onbenut liet. In kansrijke positie schoot hij de bal van dichtbij over.
Feyenoord verkleinde de achterstand op nummer 2 PSV met 2 punten, tot 7 in totaal. PSV speelde eerder op de avond met 3-3 gelijk tegen FC Twente. Feyenoord heeft 3 punten meer dan AZ, dat vierde staat.
Over vijf dagen komt Feyenoord weer in actie in de Conference League. Het Tsjechische Slavia Praag is dan de tegenstander in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
37 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
2 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA, is onder de indruk van de prestaties van Curaçao op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is nu al de bestbezochte mondiale eindronde ooit. Het record van 3,6 miljoen toeschouwers uit 1994 is voor het einde van de groepsfase verbroken, meldt de FIFA.
2 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Verenigde Staten spelen als winnaar van groep D in de zestiende finales tegen Bosnië en Herzegovina. Het elftal van Mauricio Pochettino verloor in de nacht van donderdag op vrijdag de derde groepswedstrijd in Inglewood met 3-2 van Turkije. Het duel om een plaats in de achtste finales tussen de VS en de nummer 3 van groep B vindt donderdag plaats in het San Francisco Bay Area Stadium in Santa Clara. Turkije is met 3 punten uitgeschakeld op het WK voetbal.
3 uur geleden