Feyenoord dankzij twee late goals moeizaam langs Willem II
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft aan de thuiswedstrijd tegen Willem II met moeite 3 punten overgehouden. Luis Sinisterra en Bryan Linssen bezorgden de Rotterdammers een nipte overwinning op de nummer 15 van de Eredivisie: 2-0.
Sinisterra haalde halverwege de tweede helft doeltreffend uit. De Colombiaan trok naar binnen en hij verraste Willem II-keeper Timon Wellenreuther, die de bal nog wel beroerde, in de korte hoek. Het was voor Sinisterra zijn elfde doelpunt van het seizoen. Bovendien was hij voor het eerst in drie competitiewedstrijden op rij trefzeker.
Voor Sinisterra, die tien minuten voor tijd werd vervangen door Alireza Jahanbakhsh, was het een opsteker na het mislopen van het WK in Qatar. Colombia werd zesde in de kwalificatiepoule van Zuid-Amerika en greep naast een plek in de play-offs, waardoor de spits van Feyenoord in niet al te beste stemming terugkeerde in Rotterdam.
Beslissing
Pas in de blessuretijd viel de beslissing. Linssen, in de 73e minuut ingevallen voor Cyriel Dessers, tikte de bal na een uitval eenvoudig in het lege doel. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op twaalf, nog twee minder dan Guus Til.
Feyenoord begon goed aan het duel met Willem II en in de eerste tien minuten schoot Til net over en een inzet van Reiss Nelson ging rakelings naast. Toch wist Feyenoord het overwicht niet uit te drukken in de score en duurde het tot de 67e minuut voordat het eerste doelpunt viel. Een paar minuten voor tijd was aanvoerder Willem II-aanvoerder Freek Heerkens nog dicht bij de 1-1, maar Gernot Trauner wierp zich voor de bal.
Afwezigen
Feyenoord trad aan zonder de zieke Jens Toornstra en Lutsharel Geertruida, die hinder ondervindt van een bovenbeenblessure. Geertruida werd vervangen door de Noord Marcus Pedersen, die in de eerste helft ook nog een uitgelezen kans op de 1-0 onbenut liet. In kansrijke positie schoot hij de bal van dichtbij over.
Feyenoord verkleinde de achterstand op nummer 2 PSV met 2 punten, tot 7 in totaal. PSV speelde eerder op de avond met 3-3 gelijk tegen FC Twente. Feyenoord heeft 3 punten meer dan AZ, dat vierde staat.
Over vijf dagen komt Feyenoord weer in actie in de Conference League. Het Tsjechische Slavia Praag is dan de tegenstander in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
14 uur geleden