Feyenoord dankzij twee late goals moeizaam langs Willem II
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft aan de thuiswedstrijd tegen Willem II met moeite 3 punten overgehouden. Luis Sinisterra en Bryan Linssen bezorgden de Rotterdammers een nipte overwinning op de nummer 15 van de Eredivisie: 2-0.
Sinisterra haalde halverwege de tweede helft doeltreffend uit. De Colombiaan trok naar binnen en hij verraste Willem II-keeper Timon Wellenreuther, die de bal nog wel beroerde, in de korte hoek. Het was voor Sinisterra zijn elfde doelpunt van het seizoen. Bovendien was hij voor het eerst in drie competitiewedstrijden op rij trefzeker.
Voor Sinisterra, die tien minuten voor tijd werd vervangen door Alireza Jahanbakhsh, was het een opsteker na het mislopen van het WK in Qatar. Colombia werd zesde in de kwalificatiepoule van Zuid-Amerika en greep naast een plek in de play-offs, waardoor de spits van Feyenoord in niet al te beste stemming terugkeerde in Rotterdam.
Beslissing
Pas in de blessuretijd viel de beslissing. Linssen, in de 73e minuut ingevallen voor Cyriel Dessers, tikte de bal na een uitval eenvoudig in het lege doel. Hij bracht zijn doelpuntentotaal daarmee op twaalf, nog twee minder dan Guus Til.
Feyenoord begon goed aan het duel met Willem II en in de eerste tien minuten schoot Til net over en een inzet van Reiss Nelson ging rakelings naast. Toch wist Feyenoord het overwicht niet uit te drukken in de score en duurde het tot de 67e minuut voordat het eerste doelpunt viel. Een paar minuten voor tijd was aanvoerder Willem II-aanvoerder Freek Heerkens nog dicht bij de 1-1, maar Gernot Trauner wierp zich voor de bal.
Afwezigen
Feyenoord trad aan zonder de zieke Jens Toornstra en Lutsharel Geertruida, die hinder ondervindt van een bovenbeenblessure. Geertruida werd vervangen door de Noord Marcus Pedersen, die in de eerste helft ook nog een uitgelezen kans op de 1-0 onbenut liet. In kansrijke positie schoot hij de bal van dichtbij over.
Feyenoord verkleinde de achterstand op nummer 2 PSV met 2 punten, tot 7 in totaal. PSV speelde eerder op de avond met 3-3 gelijk tegen FC Twente. Feyenoord heeft 3 punten meer dan AZ, dat vierde staat.
Over vijf dagen komt Feyenoord weer in actie in de Conference League. Het Tsjechische Slavia Praag is dan de tegenstander in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
7 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
10 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
10 uur geleden