
Feyenoord dankzij nieuwkomers in slotfase ruim langs FC Emmen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft dankzij vier nieuwkomers een ruime zege geboekt op FC Emmen. Het werd 4-0 in de Kuip, waar in het eerste uur niet werd gescoord. Tot de 85e minuut stond het nog 1-0, maar in de slotfase voerden de Rotterdammers de score op.
Het had er even de schijn van dat Quinten Timber de matchwinner zou gaan worden in De Kuip. De 21-jarige Timber, deze zomer overgekomen van FC Utrecht, schoot na een een uur raak met links. Hij kreeg de bal mee van de Slowaakse verdediger David Hancko, die een basisplaats had gekregen van trainer Arne Slot. Hancko werd eerder deze week overgenomen van Sparta Praag.
Lang bleef het bij het doelpunt van Timber, maar na een aantal offensieve wissels stichtte Feyenoord in de slotfase veel meer gevaar. 5 minuten voor tijd zorgde de ingevallen Mexicaan Santiago Giménez voor de beslissing door beheerst raak te schuiven. Het was zijn eerste treffer in Rotterdamse dienst.
De 2-0 zorgde voor de nodige opluchting bij Slot, die kort daarna de Deense verdediger Jacob Rasmussen raak zag volleren. Na het bestuderen van de beelden door de VAR bleek hij net niet buitenspel te staan. Het werd zelfs nog 4-0 door Sebastian Szymanski, die alert reageerde en in tweede instantie raak kopte.
Feyenoord begon zonder de Poolse nieuwkomer aan het duel en Lutsharel Geertruida stond op het middenveld. Voorin had Danilo een basisplaats en Giménez begon dus wederom op de bank. Danilo wist niet te imponeren.
De eerste helft kende weinig hoogtepunten en Patrik Walemark was enigszins gevaarlijk met een aantal schoten van afstand. Vlak voor rust claimde Danilo een penalty, maar scheidsrechter Bas Nijhuis wilde er niets van weten.
Voor Feyenoord was het al de zevende opeenvolgende thuiswedstrijd in de Eredivisie waarin het niet wist te scoren in de eerste 45 minuten, een negatief clubrecord. Na precies een uur zorgde Timber dan toch voor de bevrijdende 1-0, maar Feyenoord ging er niet beter door spelen. Uiteindelijk werd het tóch nog een ruime uitslag, in tegenstelling tot vorig jaar tegen FC Emmen. Toen werd het 1-1.
Door de nipte zege kwam Feyenoord op 10 punten, 1 meer dan Ajax. De Amsterdammers spelen zondag (12.15 uur) nog uit tegen FC Utrecht.
Voor de wedstrijd werd er afscheid genomen van Jens Toornstra, die liefst acht jaar bij Feyenoord speelde. Hij vervolgt zijn loopbaan bij FC Utrecht. Toornstra liep een ereronde. Op een groot spandoek met een afbeelding van hem was de tekst 'Kracht, Passie, Strijd' te lezen.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Volgens middenveldster Damaris Egurrola heeft ze door haar rustige aard Oranje aan twee cruciale treffers in de Nations League kunnen helpen. De slotfase tegen België (4-0) was knotsgek, maar daar zei de dochter van een Nederlandse moeder en een Spaanse vader weinig last van te hebben gehad. "We waren mijn eerste doelpunt nog aan het vieren toen ze zeiden dat ik nog een keer moest scoren. Met overal kramp rende ik toen maar weer naar voren."
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Oranje-spits Lineth Beerensteyn kon niet kiezen tussen haar twee doelpunten van vrijdag op Wembley tegen Engeland of haar twee treffers van dinsdagavond in Tilburg. "Ze waren allemaal net zo belangrijk. Ik denk dat deze hele periode me wel een tijdje bij zal blijven", reageerde de 100-voudig international na de 4-0-zege op België. Mede door haar treffers houdt het Nederlands elftal als groepswinnaar kans op de Olympische Spelen.
1 uur geledenLUTON (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Luton Town met 4-3 gewonnen. De beslissing viel diep in de extra tijd door een doelpunt van recordaankoop Declan Rice. De koploper in de Premier League kwam zo na vijftien duels op 36 punten. Liverpool volgt op 5 punten en speelt woensdag tegen hekkensluiter Sheffield United.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Andries Jonker beleefde tal van emoties en zag die ook om hem heen bij de 4-0-zege van de Nederlandse voetbalsters op België. "Het schoot van links naar rechts: tranen, vreugde, tranen, vreugde en aan het einde de polonaise", omschreef de bondscoach voor de camera van de NOS de laatste minuten waarin Oranje de groepswinst nog afsnoepte van Engeland. De ploeg blijft zodoende in de race voor deelname aan de Olympische Spelen.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben zich na een krankzinnige slotfase toch nog verzekerd van de cruciale groepswinst in de Nations League. Die was nodig om kans te houden op de Olympische Spelen van volgend jaar. Dankzij twee late treffers van middenveldster Damaris Egurrola tegen België (4-0) blijft Oranje Engeland één doelpunt voor in de poule.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Sarina Wiegman kan deelname aan de Olympische Spelen vergeten. De Nederlandse bondscoach van Engeland zag haar ploeg een ruime zege boeken bij Schotland (0-6). Nederland bleef Engeland in de strijd om de groepswinst op doelsaldo net voor door België met 4-0 te verslaan.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van Oranje houden toch nog kans op deelname aan de Olympische Spelen na twee late treffers in het thuisduel met België (4-0). Lang lag Engeland op koers voor de groepswinst, maar door twee doelpunten van Damaris Egurrola heeft Oranje een beter doelsaldo. Dat betekent plaatsing voor de Nations League Finals, waar twee olympische tickets klaarliggen.
2 uur geleden