Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord dankzij nieuwkomers in slotfase ruim langs FC Emmen

Feyenoord dankzij nieuwkomers in slotfase ruim langs FC Emmen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft dankzij vier nieuwkomers een ruime zege geboekt op FC Emmen. Het werd 4-0 in de Kuip, waar in het eerste uur niet werd gescoord. Tot de 85e minuut stond het nog 1-0, maar in de slotfase voerden de Rotterdammers de score op.

Het had er even de schijn van dat Quinten Timber de matchwinner zou gaan worden in De Kuip. De 21-jarige Timber, deze zomer overgekomen van FC Utrecht, schoot na een een uur raak met links. Hij kreeg de bal mee van de Slowaakse verdediger David Hancko, die een basisplaats had gekregen van trainer Arne Slot. Hancko werd eerder deze week overgenomen van Sparta Praag.

Lang bleef het bij het doelpunt van Timber, maar na een aantal offensieve wissels stichtte Feyenoord in de slotfase veel meer gevaar. 5 minuten voor tijd zorgde de ingevallen Mexicaan Santiago Giménez voor de beslissing door beheerst raak te schuiven. Het was zijn eerste treffer in Rotterdamse dienst.

De 2-0 zorgde voor de nodige opluchting bij Slot, die kort daarna de Deense verdediger Jacob Rasmussen raak zag volleren. Na het bestuderen van de beelden door de VAR bleek hij net niet buitenspel te staan. Het werd zelfs nog 4-0 door Sebastian Szymanski, die alert reageerde en in tweede instantie raak kopte.

Feyenoord begon zonder de Poolse nieuwkomer aan het duel en Lutsharel Geertruida stond op het middenveld. Voorin had Danilo een basisplaats en Giménez begon dus wederom op de bank. Danilo wist niet te imponeren.

De eerste helft kende weinig hoogtepunten en Patrik Walemark was enigszins gevaarlijk met een aantal schoten van afstand. Vlak voor rust claimde Danilo een penalty, maar scheidsrechter Bas Nijhuis wilde er niets van weten.

Voor Feyenoord was het al de zevende opeenvolgende thuiswedstrijd in de Eredivisie waarin het niet wist te scoren in de eerste 45 minuten, een negatief clubrecord. Na precies een uur zorgde Timber dan toch voor de bevrijdende 1-0, maar Feyenoord ging er niet beter door spelen. Uiteindelijk werd het tóch nog een ruime uitslag, in tegenstelling tot vorig jaar tegen FC Emmen. Toen werd het 1-1.

Door de nipte zege kwam Feyenoord op 10 punten, 1 meer dan Ajax. De Amsterdammers spelen zondag (12.15 uur) nog uit tegen FC Utrecht.

Voor de wedstrijd werd er afscheid genomen van Jens Toornstra, die liefst acht jaar bij Feyenoord speelde. Hij vervolgt zijn loopbaan bij FC Utrecht. Toornstra liep een ereronde. Op een groot spandoek met een afbeelding van hem was de tekst 'Kracht, Passie, Strijd' te lezen.

Meer uit Voetbal

Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

48 minuten geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

10 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

10 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

13 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

13 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

13 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

14 uur geleden