Feyenoord dankzij nieuwkomers in slotfase ruim langs FC Emmen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft dankzij vier nieuwkomers een ruime zege geboekt op FC Emmen. Het werd 4-0 in de Kuip, waar in het eerste uur niet werd gescoord. Tot de 85e minuut stond het nog 1-0, maar in de slotfase voerden de Rotterdammers de score op.
Het had er even de schijn van dat Quinten Timber de matchwinner zou gaan worden in De Kuip. De 21-jarige Timber, deze zomer overgekomen van FC Utrecht, schoot na een een uur raak met links. Hij kreeg de bal mee van de Slowaakse verdediger David Hancko, die een basisplaats had gekregen van trainer Arne Slot. Hancko werd eerder deze week overgenomen van Sparta Praag.
Lang bleef het bij het doelpunt van Timber, maar na een aantal offensieve wissels stichtte Feyenoord in de slotfase veel meer gevaar. 5 minuten voor tijd zorgde de ingevallen Mexicaan Santiago Giménez voor de beslissing door beheerst raak te schuiven. Het was zijn eerste treffer in Rotterdamse dienst.
De 2-0 zorgde voor de nodige opluchting bij Slot, die kort daarna de Deense verdediger Jacob Rasmussen raak zag volleren. Na het bestuderen van de beelden door de VAR bleek hij net niet buitenspel te staan. Het werd zelfs nog 4-0 door Sebastian Szymanski, die alert reageerde en in tweede instantie raak kopte.
Feyenoord begon zonder de Poolse nieuwkomer aan het duel en Lutsharel Geertruida stond op het middenveld. Voorin had Danilo een basisplaats en Giménez begon dus wederom op de bank. Danilo wist niet te imponeren.
De eerste helft kende weinig hoogtepunten en Patrik Walemark was enigszins gevaarlijk met een aantal schoten van afstand. Vlak voor rust claimde Danilo een penalty, maar scheidsrechter Bas Nijhuis wilde er niets van weten.
Voor Feyenoord was het al de zevende opeenvolgende thuiswedstrijd in de Eredivisie waarin het niet wist te scoren in de eerste 45 minuten, een negatief clubrecord. Na precies een uur zorgde Timber dan toch voor de bevrijdende 1-0, maar Feyenoord ging er niet beter door spelen. Uiteindelijk werd het tóch nog een ruime uitslag, in tegenstelling tot vorig jaar tegen FC Emmen. Toen werd het 1-1.
Door de nipte zege kwam Feyenoord op 10 punten, 1 meer dan Ajax. De Amsterdammers spelen zondag (12.15 uur) nog uit tegen FC Utrecht.
Voor de wedstrijd werd er afscheid genomen van Jens Toornstra, die liefst acht jaar bij Feyenoord speelde. Hij vervolgt zijn loopbaan bij FC Utrecht. Toornstra liep een ereronde. Op een groot spandoek met een afbeelding van hem was de tekst 'Kracht, Passie, Strijd' te lezen.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
9 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
21 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
22 uur geleden