Feyenoord dankt Geertruida voor eenvoudige uitzege op Fortuna
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft zonder veel moeite gewonnen bij degradatiekandidaat Fortuna Sittard: 1-3. Twee vroege doelpunten van verdediger Lutsharel Geertruida hielpen de ploeg van trainer Arne Slot aan een comfortabele marge. Aanvaller Reiss Nelson vergrootte die in de tweede helft, voordat Zian Flemming namens Fortuna scoorde.
Feyenoord begon in Limburg met dezelfde elf spelers als afgelopen donderdag in de halve finales van de Conference League tegen Olympique Marseille (3-2 winst). Donderdag speelt Feyenoord al de return in Frankrijk, en daarom koos trainer Arne Slot er bij een 3-0-stand in de 57e minuut voor om drie spelers te wisselen. Onder anderen spits Cyriel Dessers, die donderdag tegen Marseille nog twee keer scoorde, verliet het veld.
Geertruida verzorgde in de 8e minuut de openingstreffer, nadat Guus Til een grote kans had gemist. Uit de hoekschop die volgde, werkte Geertruida uiteindelijk de bal in het doel. Al na ruim een kwartier kon Feyenoord de voorsprong verdubbelen, maar middenvelder Orkun Kökçü zag zijn strafschop tegengehouden worden door doelman Yanick van Osch.
Voorsprong
In de 25e minuut zorgde Geertruida alsnog voor de 2-0. De rechtsback, die voor zijn vorige twee competitiedoelpunten 33 wedstrijden nodig had, rondde af na een lage voorzet van Nelson.
De Engelsman zorgde vlak na de rust zelf voor de derde Feyenoord-treffer na een assist van Til. Flemming maakte voor Fortuna 20 minuten voor tijd zijn negende competitietreffer van het seizoen en bracht zo de spanning even terug, maar verder kwamen de Limburgers niet.
Feyenoord heeft in de strijd om de derde plek nu een voorsprong van 5 punten op nummer 4 FC Twente, met nog drie duels te spelen. Fortuna is 3 punten verwijderd van de plaatsen die aan het einde van het seizoen degradatie betekenen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
9 uur geleden