Feyenoord dankt Geertruida voor eenvoudige uitzege op Fortuna
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft zonder veel moeite gewonnen bij degradatiekandidaat Fortuna Sittard: 1-3. Twee vroege doelpunten van verdediger Lutsharel Geertruida hielpen de ploeg van trainer Arne Slot aan een comfortabele marge. Aanvaller Reiss Nelson vergrootte die in de tweede helft, voordat Zian Flemming namens Fortuna scoorde.
Feyenoord begon in Limburg met dezelfde elf spelers als afgelopen donderdag in de halve finales van de Conference League tegen Olympique Marseille (3-2 winst). Donderdag speelt Feyenoord al de return in Frankrijk, en daarom koos trainer Arne Slot er bij een 3-0-stand in de 57e minuut voor om drie spelers te wisselen. Onder anderen spits Cyriel Dessers, die donderdag tegen Marseille nog twee keer scoorde, verliet het veld.
Geertruida verzorgde in de 8e minuut de openingstreffer, nadat Guus Til een grote kans had gemist. Uit de hoekschop die volgde, werkte Geertruida uiteindelijk de bal in het doel. Al na ruim een kwartier kon Feyenoord de voorsprong verdubbelen, maar middenvelder Orkun Kökçü zag zijn strafschop tegengehouden worden door doelman Yanick van Osch.
Voorsprong
In de 25e minuut zorgde Geertruida alsnog voor de 2-0. De rechtsback, die voor zijn vorige twee competitiedoelpunten 33 wedstrijden nodig had, rondde af na een lage voorzet van Nelson.
De Engelsman zorgde vlak na de rust zelf voor de derde Feyenoord-treffer na een assist van Til. Flemming maakte voor Fortuna 20 minuten voor tijd zijn negende competitietreffer van het seizoen en bracht zo de spanning even terug, maar verder kwamen de Limburgers niet.
Feyenoord heeft in de strijd om de derde plek nu een voorsprong van 5 punten op nummer 4 FC Twente, met nog drie duels te spelen. Fortuna is 3 punten verwijderd van de plaatsen die aan het einde van het seizoen degradatie betekenen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
7 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
22 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden