Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord dankt Geertruida voor eenvoudige uitzege op Fortuna

Feyenoord dankt Geertruida voor eenvoudige uitzege op Fortuna

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft zonder veel moeite gewonnen bij degradatiekandidaat Fortuna Sittard: 1-3. Twee vroege doelpunten van verdediger Lutsharel Geertruida hielpen de ploeg van trainer Arne Slot aan een comfortabele marge. Aanvaller Reiss Nelson vergrootte die in de tweede helft, voordat Zian Flemming namens Fortuna scoorde.

Feyenoord begon in Limburg met dezelfde elf spelers als afgelopen donderdag in de halve finales van de Conference League tegen Olympique Marseille (3-2 winst). Donderdag speelt Feyenoord al de return in Frankrijk, en daarom koos trainer Arne Slot er bij een 3-0-stand in de 57e minuut voor om drie spelers te wisselen. Onder anderen spits Cyriel Dessers, die donderdag tegen Marseille nog twee keer scoorde, verliet het veld.

Geertruida verzorgde in de 8e minuut de openingstreffer, nadat Guus Til een grote kans had gemist. Uit de hoekschop die volgde, werkte Geertruida uiteindelijk de bal in het doel. Al na ruim een kwartier kon Feyenoord de voorsprong verdubbelen, maar middenvelder Orkun Kökçü zag zijn strafschop tegengehouden worden door doelman Yanick van Osch.

Voorsprong

In de 25e minuut zorgde Geertruida alsnog voor de 2-0. De rechtsback, die voor zijn vorige twee competitiedoelpunten 33 wedstrijden nodig had, rondde af na een lage voorzet van Nelson.

De Engelsman zorgde vlak na de rust zelf voor de derde Feyenoord-treffer na een assist van Til. Flemming maakte voor Fortuna 20 minuten voor tijd zijn negende competitietreffer van het seizoen en bracht zo de spanning even terug, maar verder kwamen de Limburgers niet.

Feyenoord heeft in de strijd om de derde plek nu een voorsprong van 5 punten op nummer 4 FC Twente, met nog drie duels te spelen. Fortuna is 3 punten verwijderd van de plaatsen die aan het einde van het seizoen degradatie betekenen.

Meer uit Voetbal

Messi kampt vlak voor WK met overbelaste hamstring

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.

1 uur geleden
Blessures kosten topclubs gemiddeld 500.000 euro per maand

AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.

3 uur geleden
Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

11 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

11 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

12 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

14 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

16 uur geleden