Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord dankt Geertruida voor eenvoudige uitzege op Fortuna

Feyenoord dankt Geertruida voor eenvoudige uitzege op Fortuna

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft zonder veel moeite gewonnen bij degradatiekandidaat Fortuna Sittard: 1-3. Twee vroege doelpunten van verdediger Lutsharel Geertruida hielpen de ploeg van trainer Arne Slot aan een comfortabele marge. Aanvaller Reiss Nelson vergrootte die in de tweede helft, voordat Zian Flemming namens Fortuna scoorde.

Feyenoord begon in Limburg met dezelfde elf spelers als afgelopen donderdag in de halve finales van de Conference League tegen Olympique Marseille (3-2 winst). Donderdag speelt Feyenoord al de return in Frankrijk, en daarom koos trainer Arne Slot er bij een 3-0-stand in de 57e minuut voor om drie spelers te wisselen. Onder anderen spits Cyriel Dessers, die donderdag tegen Marseille nog twee keer scoorde, verliet het veld.

Geertruida verzorgde in de 8e minuut de openingstreffer, nadat Guus Til een grote kans had gemist. Uit de hoekschop die volgde, werkte Geertruida uiteindelijk de bal in het doel. Al na ruim een kwartier kon Feyenoord de voorsprong verdubbelen, maar middenvelder Orkun Kökçü zag zijn strafschop tegengehouden worden door doelman Yanick van Osch.

Voorsprong

In de 25e minuut zorgde Geertruida alsnog voor de 2-0. De rechtsback, die voor zijn vorige twee competitiedoelpunten 33 wedstrijden nodig had, rondde af na een lage voorzet van Nelson.

De Engelsman zorgde vlak na de rust zelf voor de derde Feyenoord-treffer na een assist van Til. Flemming maakte voor Fortuna 20 minuten voor tijd zijn negende competitietreffer van het seizoen en bracht zo de spanning even terug, maar verder kwamen de Limburgers niet.

Feyenoord heeft in de strijd om de derde plek nu een voorsprong van 5 punten op nummer 4 FC Twente, met nog drie duels te spelen. Fortuna is 3 punten verwijderd van de plaatsen die aan het einde van het seizoen degradatie betekenen.

Meer uit Voetbal

Oranje-international Malen op huurbasis naar AS Roma

ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.

1 uur geleden
Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

11 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

11 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

13 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

14 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

16 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

17 uur geleden