Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord dankt Geertruida voor eenvoudige uitzege op Fortuna

Feyenoord dankt Geertruida voor eenvoudige uitzege op Fortuna

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft zonder veel moeite gewonnen bij degradatiekandidaat Fortuna Sittard: 1-3. Twee vroege doelpunten van verdediger Lutsharel Geertruida hielpen de ploeg van trainer Arne Slot aan een comfortabele marge. Aanvaller Reiss Nelson vergrootte die in de tweede helft, voordat Zian Flemming namens Fortuna scoorde.

Feyenoord begon in Limburg met dezelfde elf spelers als afgelopen donderdag in de halve finales van de Conference League tegen Olympique Marseille (3-2 winst). Donderdag speelt Feyenoord al de return in Frankrijk, en daarom koos trainer Arne Slot er bij een 3-0-stand in de 57e minuut voor om drie spelers te wisselen. Onder anderen spits Cyriel Dessers, die donderdag tegen Marseille nog twee keer scoorde, verliet het veld.

Geertruida verzorgde in de 8e minuut de openingstreffer, nadat Guus Til een grote kans had gemist. Uit de hoekschop die volgde, werkte Geertruida uiteindelijk de bal in het doel. Al na ruim een kwartier kon Feyenoord de voorsprong verdubbelen, maar middenvelder Orkun Kökçü zag zijn strafschop tegengehouden worden door doelman Yanick van Osch.

Voorsprong

In de 25e minuut zorgde Geertruida alsnog voor de 2-0. De rechtsback, die voor zijn vorige twee competitiedoelpunten 33 wedstrijden nodig had, rondde af na een lage voorzet van Nelson.

De Engelsman zorgde vlak na de rust zelf voor de derde Feyenoord-treffer na een assist van Til. Flemming maakte voor Fortuna 20 minuten voor tijd zijn negende competitietreffer van het seizoen en bracht zo de spanning even terug, maar verder kwamen de Limburgers niet.

Feyenoord heeft in de strijd om de derde plek nu een voorsprong van 5 punten op nummer 4 FC Twente, met nog drie duels te spelen. Fortuna is 3 punten verwijderd van de plaatsen die aan het einde van het seizoen degradatie betekenen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

9 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

9 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

12 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

13 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

16 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

16 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

18 uur geleden