Feyenoord-coach Slot ziet Timber voor Klassieker aansluiten
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van koploper Feyenoord heeft zondag tijdens de Klassieker tegen Ajax mogelijk weer de beschikking over Quinten Timber. De middenvelder is op de weg terug van een blessure en "hij is verder dan we hadden gehoopt", zei Slot twee dagen voor het duel in De Kuip.
Timber liep in december tijdens een oefenduel met FC Emmen een voetblessure op en leek langere tijd afwezig te zijn. Slot zag de 21-jarige speler echter afgelopen week weer aansluiten bij de groep. "Hij heeft weer delen van de training kunnen volgen. We gaan zaterdag bekijken of hij tegen Ajax kan spelen, maar dat zal niet in de basis zijn. Het gaat de goede kant op en sneller dan verwacht."
Feyenoord mist sowieso Gernot Trauner, die eveneens in december geblesseerd raakte. Sebastian Szymanski trainde vrijdag weer mee met de selectie, nadat hij afgelopen weekend tijdens de met 3-0 gewonnen wedstrijd bij FC Groningen na een uur werd gewisseld.
Bescheiden
Slot realiseert zich dat een groot deel van de buitenwereld Feyenoord in de aanloop naar de Klassieker als favoriet ziet. Waar Ajax al sinds 22 oktober op een competitieoverwinning wacht, is Feyenoord in goede doen. De Rotterdammers hebben na zestien wedstrijden een voorsprong van 4 punten op naaste belager AZ, terwijl Ajax en PSV op 5 punten staan. De trainer waakt echter voor overmoed.
"We hebben alle reden om bescheiden te zijn", aldus Slot. "We hebben veel respect voor wat Ajax de laatste jaren heeft bereikt. Ze zijn vier jaar bovenaan geëindigd en hebben vorig jaar twee keer de Klassieker gewonnen. Dat gezegd hebbende, wij hebben ook alle reden om zondag met veel vertrouwen aan de aftrap te staan."
Details
Slot realiseert zich dat de verschillen klein zijn. "Topwedstrijden worden op details beslist. Dat was ook zo bij de eerdere wedstrijden tegen FC Twente, PSV en AZ. Het ligt allemaal erg dicht bij elkaar. Maar het begint ermee dat je zelf goed voorbereid bent. De focus is op onszelf én op de volgende tegenstander, dat is in dit geval Ajax. We kijken niet of zij toevallig in een mindere periode zitten, je kijkt naar hoe ze spelen. We weten ook dat ze heel veel goede spelers hebben. Daarnaast kijken we naar waar wij zelf kunnen verbeteren."
De Klassieker tussen Feyenoord en Ajax begint zondag om 14.30 uur in De Kuip. De wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter Serdar Gözübüyük.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
22 uur geleden