Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-coach Slot ziet in steun fans enige verschil met Roma

Feyenoord-coach Slot ziet in steun fans enige verschil met Roma

ROME (ANP) - Feyenoord-coach Arne Slot weet dat zijn ploeg donderdag een zwaar karwei wacht tegen AS Roma. Na de 1-1 vorige week in Rotterdam strijden beide teams in een tussenronde van de Europa League in een bomvol Stadio Olimpico voor een plaats in de achtste finales. "We zijn aan elkaar gewaagd, maar zij hebben wel de steun van 70.000 fans", wist Slot.

Feyenoord is zonder fans afgereisd naar Rome, waar de plaatselijke autoriteiten na eerdere incidenten geen zin hebben Rotterdamse fans te ontvangen.

"Ongelooflijk jammer", zei Slot op de traditionele persconferentie. "Voor een heel klein beetje kan dat invloed hebben op het resultaat, maar het is te makkelijk om ons daar achter te verschuilen. Ik heb genoten van de sfeer op Celtic Park waar onze fans wel massaal aanwezig waren. Maar ik kan me ook verplaatsen in de burgemeester van deze stad."

Afwezigen terug

AS Roma was twee jaar geleden de tegenstander in de finale van de Conference League en vorig seizoen in de halve finales van de Europa League. Beide keren ging Feyenoord ten onder. "We weten hoe sterk ze hier zijn, dat hebben we vorig jaar nog ervaren. 1-1 is niet de ideale uitgangspositie."

Slot is blij met de terugkeer van Quinten Timber en Lutsharel Geertruida in de selectie, spelers die vorige week ontbraken. "We eindigden toen met een jongen van 17 en een van 18 in het elftal. Ik denk dat we het maximale eruit hebben gehaald. Of het nu beter gaat, zal moeten blijken. Thuis en uit is natuurlijk ook een verschil."

Bekend terrein

Feyenoord trainde woensdag nog in Rotterdam. "We kennen dit stadion inmiddels goed genoeg en hadden zo een extra dag om wat uit te proberen zonder dat er ergens een camera hangt. We zullen heel goed moeten zijn om er gelijkwaardige wedstrijd van te maken. Beide teams kennen elkaar goed, al zijn er bij ons nog maar twee of drie die de finale speelden. Bij AS Roma lopen er nog acht of negen rond die er twee jaar geleden al bij waren."

Slot hoopt dat zijn elftal tot het vertrouwde spel komt. "Van achteruit opbouwen, maar eerst even de beginfase goed doorkomen. Zij zijn slim, kunnen een wedstrijd stilleggen als het moet. Daar kunnen we soms iets van leren."

Meer uit Voetbal

Atalanta werkt recordwinnaar Juventus uit Coppa Italia

BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.

4 uur geleden
Atlético Madrid met ruime zege naar laatste vier Spaanse beker

SEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.

4 uur geleden
Telstar stunt en schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.

6 uur geleden
Oud-international Van Ginkel (33) beëindigt voetbalcarrière

ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.

14 uur geleden
Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

16 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

1 dag geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

1 dag geleden