Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-coach Slot ziet in steun fans enige verschil met Roma

Feyenoord-coach Slot ziet in steun fans enige verschil met Roma

ROME (ANP) - Feyenoord-coach Arne Slot weet dat zijn ploeg donderdag een zwaar karwei wacht tegen AS Roma. Na de 1-1 vorige week in Rotterdam strijden beide teams in een tussenronde van de Europa League in een bomvol Stadio Olimpico voor een plaats in de achtste finales. "We zijn aan elkaar gewaagd, maar zij hebben wel de steun van 70.000 fans", wist Slot.

Feyenoord is zonder fans afgereisd naar Rome, waar de plaatselijke autoriteiten na eerdere incidenten geen zin hebben Rotterdamse fans te ontvangen.

"Ongelooflijk jammer", zei Slot op de traditionele persconferentie. "Voor een heel klein beetje kan dat invloed hebben op het resultaat, maar het is te makkelijk om ons daar achter te verschuilen. Ik heb genoten van de sfeer op Celtic Park waar onze fans wel massaal aanwezig waren. Maar ik kan me ook verplaatsen in de burgemeester van deze stad."

Afwezigen terug

AS Roma was twee jaar geleden de tegenstander in de finale van de Conference League en vorig seizoen in de halve finales van de Europa League. Beide keren ging Feyenoord ten onder. "We weten hoe sterk ze hier zijn, dat hebben we vorig jaar nog ervaren. 1-1 is niet de ideale uitgangspositie."

Slot is blij met de terugkeer van Quinten Timber en Lutsharel Geertruida in de selectie, spelers die vorige week ontbraken. "We eindigden toen met een jongen van 17 en een van 18 in het elftal. Ik denk dat we het maximale eruit hebben gehaald. Of het nu beter gaat, zal moeten blijken. Thuis en uit is natuurlijk ook een verschil."

Bekend terrein

Feyenoord trainde woensdag nog in Rotterdam. "We kennen dit stadion inmiddels goed genoeg en hadden zo een extra dag om wat uit te proberen zonder dat er ergens een camera hangt. We zullen heel goed moeten zijn om er gelijkwaardige wedstrijd van te maken. Beide teams kennen elkaar goed, al zijn er bij ons nog maar twee of drie die de finale speelden. Bij AS Roma lopen er nog acht of negen rond die er twee jaar geleden al bij waren."

Slot hoopt dat zijn elftal tot het vertrouwde spel komt. "Van achteruit opbouwen, maar eerst even de beginfase goed doorkomen. Zij zijn slim, kunnen een wedstrijd stilleggen als het moet. Daar kunnen we soms iets van leren."

Meer uit Voetbal

Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

3 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

13 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

13 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

16 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

16 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

16 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

16 uur geleden