Feyenoord-coach Slot ziet in steun fans enige verschil met Roma
ROME (ANP) - Feyenoord-coach Arne Slot weet dat zijn ploeg donderdag een zwaar karwei wacht tegen AS Roma. Na de 1-1 vorige week in Rotterdam strijden beide teams in een tussenronde van de Europa League in een bomvol Stadio Olimpico voor een plaats in de achtste finales. "We zijn aan elkaar gewaagd, maar zij hebben wel de steun van 70.000 fans", wist Slot.
Feyenoord is zonder fans afgereisd naar Rome, waar de plaatselijke autoriteiten na eerdere incidenten geen zin hebben Rotterdamse fans te ontvangen.
"Ongelooflijk jammer", zei Slot op de traditionele persconferentie. "Voor een heel klein beetje kan dat invloed hebben op het resultaat, maar het is te makkelijk om ons daar achter te verschuilen. Ik heb genoten van de sfeer op Celtic Park waar onze fans wel massaal aanwezig waren. Maar ik kan me ook verplaatsen in de burgemeester van deze stad."
Afwezigen terug
AS Roma was twee jaar geleden de tegenstander in de finale van de Conference League en vorig seizoen in de halve finales van de Europa League. Beide keren ging Feyenoord ten onder. "We weten hoe sterk ze hier zijn, dat hebben we vorig jaar nog ervaren. 1-1 is niet de ideale uitgangspositie."
Slot is blij met de terugkeer van Quinten Timber en Lutsharel Geertruida in de selectie, spelers die vorige week ontbraken. "We eindigden toen met een jongen van 17 en een van 18 in het elftal. Ik denk dat we het maximale eruit hebben gehaald. Of het nu beter gaat, zal moeten blijken. Thuis en uit is natuurlijk ook een verschil."
Bekend terrein
Feyenoord trainde woensdag nog in Rotterdam. "We kennen dit stadion inmiddels goed genoeg en hadden zo een extra dag om wat uit te proberen zonder dat er ergens een camera hangt. We zullen heel goed moeten zijn om er gelijkwaardige wedstrijd van te maken. Beide teams kennen elkaar goed, al zijn er bij ons nog maar twee of drie die de finale speelden. Bij AS Roma lopen er nog acht of negen rond die er twee jaar geleden al bij waren."
Slot hoopt dat zijn elftal tot het vertrouwde spel komt. "Van achteruit opbouwen, maar eerst even de beginfase goed doorkomen. Zij zijn slim, kunnen een wedstrijd stilleggen als het moet. Daar kunnen we soms iets van leren."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
1 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
6 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
21 uur geleden