Feyenoord-coach Slot hoeft geen euforie te temperen voor Fortuna
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord heeft afgelopen week geen euforische stemming hoeven te temperen bij zijn spelers na de historische zege op Ajax (6-0). "De jongens zijn na de wedstrijd de stad ingegaan en daarna gaat het leven van een topsporter weer door", zei de coach op de persconferentie voor het duel met Fortuna Sittard van zondag.
"Dan gaan we weer trainen en richten we ons op Fortuna, want we willen de tweede plaats zo snel mogelijk veiligstellen", keek Slot nog even terug. "We zijn ook geen klein clubje en hoeven niet drie maanden in de polonaise te lopen."
Slot ziet ook genoeg redenen voor zijn spelers om scherp te blijven tijdens de resterende weken van het seizoen. "We spelen om plek 2, we hebben de bekerfinale tegen NEC, spelers komen in aanmerking voor het EK of de Copa América. Er is genoeg om voor te spelen."
Gelijkspel in De Kuip
Slot was bovendien niet vergeten dat Feyenoord drie dagen voor de afstraffing van Ajax nog gelijkspeelde tegen FC Volendam (0-0). "Als er al iets te temperen valt, dan hoef je daar maar op te wijzen. Fortuna is eerder dit seizoen bovendien een lastige tegenstander gebleken."
Feyenoord speelde medio augustus gelijk in De Kuip tegen Fortuna (0-0), na een rode kaart van Bart Nieuwkoop in de 25e minuut. "Die wedstrijd had een specifiek verloop met die rode kaart en een strafschop voor ons die werd teruggedraaid. Maar Fortuna en hun trainer Danny Buijs kunnen zich vastbijten in een tegenstander", wist Slot, die als trainer nog nooit van Buijs heeft gewonnen in de Eredivisie. "Maar ik heb ook nog niet veel tegen hem gespeeld", lachte Slot.
Ranglijst
Feyenoord heeft als nummer 2 van de Eredivisie 9 punten achterstand op koploper PSV en 9 punten voorsprong op FC Twente. Fortuna bezet de tiende plaats. De wedstrijd in Sittard begint zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
10 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
12 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
12 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
13 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
13 uur geleden