Feyenoord-coach Slot hoeft geen euforie te temperen voor Fortuna
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord heeft afgelopen week geen euforische stemming hoeven te temperen bij zijn spelers na de historische zege op Ajax (6-0). "De jongens zijn na de wedstrijd de stad ingegaan en daarna gaat het leven van een topsporter weer door", zei de coach op de persconferentie voor het duel met Fortuna Sittard van zondag.
"Dan gaan we weer trainen en richten we ons op Fortuna, want we willen de tweede plaats zo snel mogelijk veiligstellen", keek Slot nog even terug. "We zijn ook geen klein clubje en hoeven niet drie maanden in de polonaise te lopen."
Slot ziet ook genoeg redenen voor zijn spelers om scherp te blijven tijdens de resterende weken van het seizoen. "We spelen om plek 2, we hebben de bekerfinale tegen NEC, spelers komen in aanmerking voor het EK of de Copa América. Er is genoeg om voor te spelen."
Gelijkspel in De Kuip
Slot was bovendien niet vergeten dat Feyenoord drie dagen voor de afstraffing van Ajax nog gelijkspeelde tegen FC Volendam (0-0). "Als er al iets te temperen valt, dan hoef je daar maar op te wijzen. Fortuna is eerder dit seizoen bovendien een lastige tegenstander gebleken."
Feyenoord speelde medio augustus gelijk in De Kuip tegen Fortuna (0-0), na een rode kaart van Bart Nieuwkoop in de 25e minuut. "Die wedstrijd had een specifiek verloop met die rode kaart en een strafschop voor ons die werd teruggedraaid. Maar Fortuna en hun trainer Danny Buijs kunnen zich vastbijten in een tegenstander", wist Slot, die als trainer nog nooit van Buijs heeft gewonnen in de Eredivisie. "Maar ik heb ook nog niet veel tegen hem gespeeld", lachte Slot.
Ranglijst
Feyenoord heeft als nummer 2 van de Eredivisie 9 punten achterstand op koploper PSV en 9 punten voorsprong op FC Twente. Fortuna bezet de tiende plaats. De wedstrijd in Sittard begint zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
14 uur geleden