Feyenoord-coach Slot hoeft geen euforie te temperen voor Fortuna
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord heeft afgelopen week geen euforische stemming hoeven te temperen bij zijn spelers na de historische zege op Ajax (6-0). "De jongens zijn na de wedstrijd de stad ingegaan en daarna gaat het leven van een topsporter weer door", zei de coach op de persconferentie voor het duel met Fortuna Sittard van zondag.
"Dan gaan we weer trainen en richten we ons op Fortuna, want we willen de tweede plaats zo snel mogelijk veiligstellen", keek Slot nog even terug. "We zijn ook geen klein clubje en hoeven niet drie maanden in de polonaise te lopen."
Slot ziet ook genoeg redenen voor zijn spelers om scherp te blijven tijdens de resterende weken van het seizoen. "We spelen om plek 2, we hebben de bekerfinale tegen NEC, spelers komen in aanmerking voor het EK of de Copa América. Er is genoeg om voor te spelen."
Gelijkspel in De Kuip
Slot was bovendien niet vergeten dat Feyenoord drie dagen voor de afstraffing van Ajax nog gelijkspeelde tegen FC Volendam (0-0). "Als er al iets te temperen valt, dan hoef je daar maar op te wijzen. Fortuna is eerder dit seizoen bovendien een lastige tegenstander gebleken."
Feyenoord speelde medio augustus gelijk in De Kuip tegen Fortuna (0-0), na een rode kaart van Bart Nieuwkoop in de 25e minuut. "Die wedstrijd had een specifiek verloop met die rode kaart en een strafschop voor ons die werd teruggedraaid. Maar Fortuna en hun trainer Danny Buijs kunnen zich vastbijten in een tegenstander", wist Slot, die als trainer nog nooit van Buijs heeft gewonnen in de Eredivisie. "Maar ik heb ook nog niet veel tegen hem gespeeld", lachte Slot.
Ranglijst
Feyenoord heeft als nummer 2 van de Eredivisie 9 punten achterstand op koploper PSV en 9 punten voorsprong op FC Twente. Fortuna bezet de tiende plaats. De wedstrijd in Sittard begint zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
6 uur geleden