Feyenoord-coach Slot: ernst blessure Stengs nog onduidelijk
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Arne Slot van Feyenoord kan nog niets zeggen over de aard van de blessure van Calvin Stengs. De middenvelder moest donderdag tijdens de gewonnen bekerwedstrijd tegen FC Groningen (2-1) per brancard het veld af. "We weten nog niet wat er aan de hand is", zei Slot twee dagen voor de wedstrijd tegen koploper PSV van zondag.
"Hij heeft een behoorlijk goede nacht gehad, maar dat zegt natuurlijk niets over de zwaarte van de blessure", wist de trainer tijdens de persconferentie richting het topduel in Eindhoven. "We hadden hem zondag tegen Almere City uit de basis gelaten zodat hij tegen Groningen en PSV volledig kon spelen."
"Calvin is de enige echt creatieve middenvelder, een passende speler. We hebben geprobeerd om hem af en toe minder te laten spelen om hem te sparen. Qua belasting ging dat goed, maar je kan niets doen aan zo'n tackle zoals gister", aldus Slot, die zei dat Stengs vrijdag niet aanwezig was op de club.
'Dubbele weken'
Het was Slot niet ontgaan dat Feyenoord de laatste weken een drukker programma dan normaal achter de rug had en dat dit onder meer een impact op de spelers heeft. "Vorig jaar hadden we na een dubbele week een enkele. Nu hadden we, mede door de verschoven bekerwedstrijd tegen PSV, vijf dubbele weken in een periode van zes weken."
Quilindschy Hartman miste het duel met Groningen door griep. De linksback is ook nog onzeker voor het duel met PSV. "Hij heeft een klein onderdeel van de training meegedaan. Dat ging zo zo, maar we hebben nog 48 uur te gaan. Ik verwacht dat hij erbij is, maar dat moeten de komende dagen uitwijzen", aldus Slot.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
5 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
8 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
14 uur geleden