Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-coach Slot blij met drie spelers in voorselectie Oranje

Feyenoord-coach Slot blij met drie spelers in voorselectie Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot heeft met trots gereageerd op de uitverkiezing van Mats Wieffer, Quilindschy Hartman en Lutsharel Geertruida in de voorselectie van Oranje. "Heel mooi", zei de 44-jarige coach van de koploper, die nog wel een nuance aanbracht. "De voorlopige groep bestaat nog wel uit heel veel spelers."

Slot was niet vergeten dat Feyenoord vorig seizoen met Justin Bijlow, Tyrell Malacia en Guus Til eveneens drie spelers bij het Nederlands elftal had. "Twee van de drie spelen inmiddels voor andere clubs en Bijlow is geblesseerd, dus dan is het wel mooi om te zien dat je toch weer drie spelers in de voorselectie hebt", zei Slot een dag voor de competitiewedstrijd tegen FC Groningen. "Ik neem aan dat ze blij hebben gereageerd, maar ik zag ze pas later toen het nieuws al bekend was. Ik heb ze daarna gefeliciteerd tijdens de lunch."

Waar Geertruida al een aantal jaar een vaste waarde is bij Feyenoord, speelden Hartman en Wieffer respectievelijk slechts dertien en vijftien wedstrijden in de Eredivisie. "Het gaat inderdaad snel", beaamde Slot. "Maar nogmaals, er zitten nog heel veel spelers bij de voorselectie."

Mooie eerste stap

"Als je weet dat de voorselectie zo groot is en je hebt drie Nederlandse jongens die het goed doen bij ons, dan is het ook niet weer zo vreemd dat ze erbij zitten. Als je bij Feyenoord speelt weet je dat je in beeld komt bij je nationale team. Het is een mooie eerste stap voor ze, maar nu heb je nog een vervolgstap nodig. Want het is nog mooier om bij de definitieve selectie te zitten."

Bijlow is nog herstellende van zijn gebroken pols en de keeper heeft nog tijd nodig, verklaarde Slot. "Naar wat ik begrijp gaat het herstel goed en hij doet af en toe mee op de training als voetballer, als kaatser in de combinatie. Maar het is nog moeilijk te zeggen wanneer hij terug is. Hij moet eerst maar eens zijn handschoenen weer aan."

Szymanski

Sebastian Szymanski zit zaterdag wel voor het eerst weer bij de selectie na zijn knieblessure "Hij heeft gisteren en vandaag meegetraind. Hij is fit genoeg voor een invalbeurt, hij zal niet starten", aldus Slot.

De wedstrijd tussen de koploper van de Eredivisie en de nummer 17 uit Groningen wordt zaterdag vanaf 20.00 uur in De Kuip gespeeld.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

1 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

1 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

2 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

2 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

2 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

6 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

10 uur geleden