Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-coach Slot blij met drie spelers in voorselectie Oranje

Feyenoord-coach Slot blij met drie spelers in voorselectie Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot heeft met trots gereageerd op de uitverkiezing van Mats Wieffer, Quilindschy Hartman en Lutsharel Geertruida in de voorselectie van Oranje. "Heel mooi", zei de 44-jarige coach van de koploper, die nog wel een nuance aanbracht. "De voorlopige groep bestaat nog wel uit heel veel spelers."

Slot was niet vergeten dat Feyenoord vorig seizoen met Justin Bijlow, Tyrell Malacia en Guus Til eveneens drie spelers bij het Nederlands elftal had. "Twee van de drie spelen inmiddels voor andere clubs en Bijlow is geblesseerd, dus dan is het wel mooi om te zien dat je toch weer drie spelers in de voorselectie hebt", zei Slot een dag voor de competitiewedstrijd tegen FC Groningen. "Ik neem aan dat ze blij hebben gereageerd, maar ik zag ze pas later toen het nieuws al bekend was. Ik heb ze daarna gefeliciteerd tijdens de lunch."

Waar Geertruida al een aantal jaar een vaste waarde is bij Feyenoord, speelden Hartman en Wieffer respectievelijk slechts dertien en vijftien wedstrijden in de Eredivisie. "Het gaat inderdaad snel", beaamde Slot. "Maar nogmaals, er zitten nog heel veel spelers bij de voorselectie."

Mooie eerste stap

"Als je weet dat de voorselectie zo groot is en je hebt drie Nederlandse jongens die het goed doen bij ons, dan is het ook niet weer zo vreemd dat ze erbij zitten. Als je bij Feyenoord speelt weet je dat je in beeld komt bij je nationale team. Het is een mooie eerste stap voor ze, maar nu heb je nog een vervolgstap nodig. Want het is nog mooier om bij de definitieve selectie te zitten."

Bijlow is nog herstellende van zijn gebroken pols en de keeper heeft nog tijd nodig, verklaarde Slot. "Naar wat ik begrijp gaat het herstel goed en hij doet af en toe mee op de training als voetballer, als kaatser in de combinatie. Maar het is nog moeilijk te zeggen wanneer hij terug is. Hij moet eerst maar eens zijn handschoenen weer aan."

Szymanski

Sebastian Szymanski zit zaterdag wel voor het eerst weer bij de selectie na zijn knieblessure "Hij heeft gisteren en vandaag meegetraind. Hij is fit genoeg voor een invalbeurt, hij zal niet starten", aldus Slot.

De wedstrijd tussen de koploper van de Eredivisie en de nummer 17 uit Groningen wordt zaterdag vanaf 20.00 uur in De Kuip gespeeld.

Meer uit Voetbal

Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

1 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

3 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

4 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

5 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

5 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

5 uur geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

5 uur geleden