Feyenoord-coach Slot blij met drie spelers in voorselectie Oranje
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot heeft met trots gereageerd op de uitverkiezing van Mats Wieffer, Quilindschy Hartman en Lutsharel Geertruida in de voorselectie van Oranje. "Heel mooi", zei de 44-jarige coach van de koploper, die nog wel een nuance aanbracht. "De voorlopige groep bestaat nog wel uit heel veel spelers."
Slot was niet vergeten dat Feyenoord vorig seizoen met Justin Bijlow, Tyrell Malacia en Guus Til eveneens drie spelers bij het Nederlands elftal had. "Twee van de drie spelen inmiddels voor andere clubs en Bijlow is geblesseerd, dus dan is het wel mooi om te zien dat je toch weer drie spelers in de voorselectie hebt", zei Slot een dag voor de competitiewedstrijd tegen FC Groningen. "Ik neem aan dat ze blij hebben gereageerd, maar ik zag ze pas later toen het nieuws al bekend was. Ik heb ze daarna gefeliciteerd tijdens de lunch."
Waar Geertruida al een aantal jaar een vaste waarde is bij Feyenoord, speelden Hartman en Wieffer respectievelijk slechts dertien en vijftien wedstrijden in de Eredivisie. "Het gaat inderdaad snel", beaamde Slot. "Maar nogmaals, er zitten nog heel veel spelers bij de voorselectie."
Mooie eerste stap
"Als je weet dat de voorselectie zo groot is en je hebt drie Nederlandse jongens die het goed doen bij ons, dan is het ook niet weer zo vreemd dat ze erbij zitten. Als je bij Feyenoord speelt weet je dat je in beeld komt bij je nationale team. Het is een mooie eerste stap voor ze, maar nu heb je nog een vervolgstap nodig. Want het is nog mooier om bij de definitieve selectie te zitten."
Bijlow is nog herstellende van zijn gebroken pols en de keeper heeft nog tijd nodig, verklaarde Slot. "Naar wat ik begrijp gaat het herstel goed en hij doet af en toe mee op de training als voetballer, als kaatser in de combinatie. Maar het is nog moeilijk te zeggen wanneer hij terug is. Hij moet eerst maar eens zijn handschoenen weer aan."
Szymanski
Sebastian Szymanski zit zaterdag wel voor het eerst weer bij de selectie na zijn knieblessure "Hij heeft gisteren en vandaag meegetraind. Hij is fit genoeg voor een invalbeurt, hij zal niet starten", aldus Slot.
De wedstrijd tussen de koploper van de Eredivisie en de nummer 17 uit Groningen wordt zaterdag vanaf 20.00 uur in De Kuip gespeeld.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
34 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
8 uur geleden