Feyenoord-coach Slot: Bijlow had niet uit hoeven komen
ROTTERDAM (ANP) - Oranje-doelman Justin Bijlow mocht zich de nederlaag van Feyenoord tegen Vitesse (0-1) aanrekenen. "Ik denk dat hij niet uit had hoeven komen, want Marcus Pedersen liep nog mee. Maar dat zei hij zelf ook", aldus trainer Arne Slot over het moment dat zijn keeper in de 69e minuut na een dieptepass op Vitesse-aanvaller Loïs Openda naast de bal trapte. Openda kon de bal daarna in het lege doel schuiven.
"Het was een moment dat heel beslissend was in de wedstrijd, maar het had bij ons aan de bal ook beter gemoeten. Dan hadden we niet in die situatie hoeven te komen", wilde Slot de nederlaag niet alleen bij Bijlow neerleggen. De trainer vond dat zijn buitenspelers Alireza Jahanbakhsh en Reiss Nelson te weinig brachten. "Zij speelden ongelukkig. Je hoopt op een bevlieging. Maar het is ook te makkelijk alleen naar de buitenspelers te wijzen."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
3 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
22 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
23 uur geleden