Feyenoord-coach Priske hoopt op top 8 en gaat 'all-in' bij Lille
LILLE (ANP) - Feyenoord-trainer Brian Priske neemt nog geen genoegen met een vervolg in de Champions League via de play-offs en gaat voor rechtstreekse plaatsing voor de achtste finales. "Een plaats bij de eerste acht ploegen zit zeker in mijn hoofd", zei de Deen een dag voor het laatste groepsduel met Lille van woensdag.
"We gaan 'all-in' voor een overwinning en dan moeten we hopen op voor ons goede resultaten in de andere wedstrijden", zei Priske tijdens de persconferentie in Frankrijk. "Het wordt een moeilijke wedstrijd tegen een sterk Lille. We moeten weer een topwedstrijd spelen, helaas zonder de fans", aldus de coach, die wist dat de uitsupporters definitief niet welkom zijn in Lille.
"We hebben veel respect voor Lille. Zij hebben het heel goed gedaan, met onder meer een zege op Real Madrid. Ze hebben veel individuele kwaliteiten en zijn fysiek sterk. We moeten net als tegen Bayern München (3-0-zege) goed verdedigen, compact staan en agressief zijn", wist de Deen.
'Closer'
Feyenoord kende een aantal roerige dagen door het gerucht voor het duel met Bayern dat Priske snel zou worden ontslagen, maar de spelers hebben zich vooral op het voetbal gericht, zo gaf hij aan. "We hebben geprobeerd de focus te houden op de wedstrijd. We hebben goede trainingssessies gehad. Er zijn wel een paar gesprekjes geweest", vertelde Priske, die hoopte dat er ook nog een positieve kant aan het verhaal zat. "Misschien neem je er iets van mee en zijn we iets 'closer' geworden."
Feyenoord is al zeker van een vervolg in de Champions League, maar kan zich nog rechtstreeks plaatsen voor de achtste finales. De ploeg bezet de elfde plaats, waar een positie bij de eerste acht genoeg is om de play-offs te ontlopen. Lille staat een plaats onder Feyenoord. Beide ploegen hebben 13 punten. De wedstrijd begint woensdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
13 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
14 uur geleden