Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord-coach Priske hoopt op top 8 en gaat 'all-in' bij Lille

Feyenoord-coach Priske hoopt op top 8 en gaat 'all-in' bij Lille

LILLE (ANP) - Feyenoord-trainer Brian Priske neemt nog geen genoegen met een vervolg in de Champions League via de play-offs en gaat voor rechtstreekse plaatsing voor de achtste finales. "Een plaats bij de eerste acht ploegen zit zeker in mijn hoofd", zei de Deen een dag voor het laatste groepsduel met Lille van woensdag.

"We gaan 'all-in' voor een overwinning en dan moeten we hopen op voor ons goede resultaten in de andere wedstrijden", zei Priske tijdens de persconferentie in Frankrijk. "Het wordt een moeilijke wedstrijd tegen een sterk Lille. We moeten weer een topwedstrijd spelen, helaas zonder de fans", aldus de coach, die wist dat de uitsupporters definitief niet welkom zijn in Lille.

"We hebben veel respect voor Lille. Zij hebben het heel goed gedaan, met onder meer een zege op Real Madrid. Ze hebben veel individuele kwaliteiten en zijn fysiek sterk. We moeten net als tegen Bayern München (3-0-zege) goed verdedigen, compact staan en agressief zijn", wist de Deen.

'Closer'

Feyenoord kende een aantal roerige dagen door het gerucht voor het duel met Bayern dat Priske snel zou worden ontslagen, maar de spelers hebben zich vooral op het voetbal gericht, zo gaf hij aan. "We hebben geprobeerd de focus te houden op de wedstrijd. We hebben goede trainingssessies gehad. Er zijn wel een paar gesprekjes geweest", vertelde Priske, die hoopte dat er ook nog een positieve kant aan het verhaal zat. "Misschien neem je er iets van mee en zijn we iets 'closer' geworden."

Feyenoord is al zeker van een vervolg in de Champions League, maar kan zich nog rechtstreeks plaatsen voor de achtste finales. De ploeg bezet de elfde plaats, waar een positie bij de eerste acht genoeg is om de play-offs te ontlopen. Lille staat een plaats onder Feyenoord. Beide ploegen hebben 13 punten. De wedstrijd begint woensdag om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

33 minuten geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

58 minuten geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

5 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

9 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

9 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

11 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

13 uur geleden