Feyenoord blijft winnen onder trainer Slot
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord blijft winnen onder leiding van de nieuwe trainer Arne Slot. De Rotterdamse ploeg versloeg in De Kuip het gepromoveerde Go Ahead Eagles met 2-0. Pas na een uur brak Bryan Linssen het taaie verzet van de Deventenaren waarna hij het duel kort voor tijd besliste met zijn tweede treffer. Voor het nog ongeslagen Feyenoord was het de zesde overwinning op rij in alle competities.
Beide ploegen speelden ruim vier jaar geleden in de Eredivisie voor de laatste keer tegen elkaar. Feyenoord won destijds in De Kuip met 8-0. De onervaren Eagles bleken deze keer beter bestand tegen de spanning van de wedstrijd en de druk van het fanatieke thuispubliek.
Feyenoord speelde zeker niet slecht. De thuisploeg hanteerde opnieuw een hoog baltempo en trachtte met verzorgd positiespel de versterkte afweer van de Eagles uiteen te spelen. Go Ahead verdedigde echter geconcentreerd en gegroepeerd en gaf amper ruimte weg. Vlak voor de rust kreeg Feyenoord pas de eerste uitgespeelde kans, na goed werk van Luis Sinisterra. Guus Til kreeg de bal voor het inschieten, maar verdediger Justin Bakker wist de inzet nog net te blokkeren.
Fraaie redding
Wouter Burger dwong doelman Warner Hahn (ex-Feyenoord) met een kopbal tot een fraaie redding. Burger was al vroeg in het veld gekomen voor centrale verdediger Marcos Senesi, die bij een onschuldige terugspeelbal een beenblessure opliep. Burger, van origine een middenvelder, maakte soms een onwennige indruk en ging in de 85e minuut ook aangeslagen naar de kant.
Na de rust moest Hahn snel ingrijpen bij een schot van Til en een kopbal van Alireza Jahanbakhsh. Ook Jens Toornstra was in het Rotterdamse offensief dicht bij de openingstreffer. Met dank aan Hahn kwam de thuisclub dan toch eindelijk op voorsprong. Hij kon een schot van Sinisterra niet goed onder controle krijgen waarna Linssen toesloeg, 1-0. In de 87e minuut schoot de Limburgse aanvaller fraai raak: 2-0. Daarna eindigde een kopbal van de excellerende Linssen nog op de paal.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League. De titelverdediger liet Coventry City, dat na 25 jaar is teruggekeerd op het hoogste niveau in Engeland, met 3-0 kansloos. Oranje-international Jurriën Timber ontbrak bij Arsenal, omdat hij nog niet hersteld is van een liesblessure.
1 uur geledenEMMEN (ANP) - FC Emmen en MVV Maastricht hebben ook hun derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. Emmen rekende voor eigen publiek af met Jong AZ (3-1) en MVV was in Limburg met 1-0 te sterk voor FC Volendam.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Curtis Jones vertrekt na zestien jaar bij Liverpool. De 25-jarige middenvelder ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse kampioen Internazionale, dat volgens media 35 miljoen euro betaalt.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sjachtar Donetsk speelt dit seizoen de thuiswedstrijden in het hoofdtoernooi van de Champions League in stadion Stamford Bridge van Chelsea. Dat zijn beide clubs vrijdag overeengekomen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal neemt verdediger Ezri Konsa over van Aston Villa. De 28-jarige international, die deze zomer met Engeland meedeed aan het wereldkampioenschap, ondertekent een meerjarig contract bij de regerend landskampioen uit Londen.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft zich versterkt met Mathieu Maertens. De 31-jarige Belgische middenvelder ondertekent bij de Friezen een contract voor een jaar, met een optie voor nog een seizoen.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA heeft forse straffen uitgedeeld aan de Argentijnse spelers Leandro Paredes en Nahuel Molina voor hun wangedrag tijdens het afgelopen WK voetbal. Ook Thiago Almada en het staflid Roberto Ayala werden bestraft, evenals de Spanjaard Gavi. Dat maakte de FIFA vrijdag bekend.
7 uur geleden