Feyenoord blijft thuis tegen Sparta steken op gelijkspel
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de stadsderby met Sparta Rotterdam niet kunnen winnen. In De Kuip eindigde het tegenvallende duel net als vorig seizoen in een gelijkspel: 1-1. Feyenoord gaat met het punt wel aan de leiding in de eredivisie. De Rotterdammers hebben net als FC Twente elf punten.
Ridgeciano Haps bracht Feyenoord vlak voor rust op voorsprong. De gelijkmaker viel vroeg in de tweede helft uit een strafschop. Lennart Thy schoot die binnen na een overtreding van Uros Spajic.
Feyenoord speelde vorig jaar in het begin van het seizoen ternauwernood gelijk tegen Sparta (2-2). Advocaat begon nu in dezelfde opstelling als bij de 4-1-zege op Willem II. Bryan Linssen vormde het aanvalstrio met Mark Diemers en Steven Berghuis.
Strafschop
Veel kansen creëerde de thuisploeg niet in de eerste helft. Schoten van Berghuis gingen over, net als bij een vrije trap. Vlak voor rust kwam Feyenoord toch op voorsprong. Berghuis legde af op Haps die vanaf links met een laag schot doelman Benjamin van Leer verraste.
Aan het begin van de tweede helft kwam Sparta op gelijke hoogte uit een strafschop. De overtreding van verdediger Spajic op Abdou Harroui was volgens de VAR op de lijn en dus reden voor een strafschop. Die werd door Thy overtuigend ingeschoten.
Grote kans
Sparta leek er steeds meer in te geloven dat er meer te halen viel in de lege Kuip. Grote kansen leverde het nog niet op. Advocaat greep in door Nicolai Jørgensen en Orkun Kökcü te brengen voor Linssen en Diemers. Leroy Fer was kort daarvoor van het veld gegaan met een pijnlijke hamstring. Pas in de slotfase kwam er weer druk van de thuisploeg. Een kopbal van Spajic uit een corner ging naast, maar echt gevaarlijk werd Feyenoord niet meer.
Deroy Duarte kreeg in blessuretijd een grote kans om Sparta alsnog de zege te bezorgen. Hij liep goed door op een steekpass van Emanuel Emegha, maar doelman Justin Bijlow bracht redding.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
14 uur geleden