Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord blijft thuis tegen Sparta steken op gelijkspel

Feyenoord blijft thuis tegen Sparta steken op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de stadsderby met Sparta Rotterdam niet kunnen winnen. In De Kuip eindigde het tegenvallende duel net als vorig seizoen in een gelijkspel: 1-1. Feyenoord gaat met het punt wel aan de leiding in de eredivisie. De Rotterdammers hebben net als FC Twente elf punten.

Ridgeciano Haps bracht Feyenoord vlak voor rust op voorsprong. De gelijkmaker viel vroeg in de tweede helft uit een strafschop. Lennart Thy schoot die binnen na een overtreding van Uros Spajic.

Feyenoord speelde vorig jaar in het begin van het seizoen ternauwernood gelijk tegen Sparta (2-2). Advocaat begon nu in dezelfde opstelling als bij de 4-1-zege op Willem II. Bryan Linssen vormde het aanvalstrio met Mark Diemers en Steven Berghuis.

Strafschop

Veel kansen creëerde de thuisploeg niet in de eerste helft. Schoten van Berghuis gingen over, net als bij een vrije trap. Vlak voor rust kwam Feyenoord toch op voorsprong. Berghuis legde af op Haps die vanaf links met een laag schot doelman Benjamin van Leer verraste.

Aan het begin van de tweede helft kwam Sparta op gelijke hoogte uit een strafschop. De overtreding van verdediger Spajic op Abdou Harroui was volgens de VAR op de lijn en dus reden voor een strafschop. Die werd door Thy overtuigend ingeschoten.

Grote kans

Sparta leek er steeds meer in te geloven dat er meer te halen viel in de lege Kuip. Grote kansen leverde het nog niet op. Advocaat greep in door Nicolai Jørgensen en Orkun Kökcü te brengen voor Linssen en Diemers. Leroy Fer was kort daarvoor van het veld gegaan met een pijnlijke hamstring. Pas in de slotfase kwam er weer druk van de thuisploeg. Een kopbal van Spajic uit een corner ging naast, maar echt gevaarlijk werd Feyenoord niet meer.

Deroy Duarte kreeg in blessuretijd een grote kans om Sparta alsnog de zege te bezorgen. Hij liep goed door op een steekpass van Emanuel Emegha, maar doelman Justin Bijlow bracht redding.

Meer uit Voetbal

Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

1 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

1 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

2 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

4 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

5 uur geleden
NEC verslaat PSV en bereikt voor zesde keer bekerfinale

NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.

1 dag geleden