Feyenoord blijft thuis tegen Sparta steken op gelijkspel
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de stadsderby met Sparta Rotterdam niet kunnen winnen. In De Kuip eindigde het tegenvallende duel net als vorig seizoen in een gelijkspel: 1-1. Feyenoord gaat met het punt wel aan de leiding in de eredivisie. De Rotterdammers hebben net als FC Twente elf punten.
Ridgeciano Haps bracht Feyenoord vlak voor rust op voorsprong. De gelijkmaker viel vroeg in de tweede helft uit een strafschop. Lennart Thy schoot die binnen na een overtreding van Uros Spajic.
Feyenoord speelde vorig jaar in het begin van het seizoen ternauwernood gelijk tegen Sparta (2-2). Advocaat begon nu in dezelfde opstelling als bij de 4-1-zege op Willem II. Bryan Linssen vormde het aanvalstrio met Mark Diemers en Steven Berghuis.
Strafschop
Veel kansen creëerde de thuisploeg niet in de eerste helft. Schoten van Berghuis gingen over, net als bij een vrije trap. Vlak voor rust kwam Feyenoord toch op voorsprong. Berghuis legde af op Haps die vanaf links met een laag schot doelman Benjamin van Leer verraste.
Aan het begin van de tweede helft kwam Sparta op gelijke hoogte uit een strafschop. De overtreding van verdediger Spajic op Abdou Harroui was volgens de VAR op de lijn en dus reden voor een strafschop. Die werd door Thy overtuigend ingeschoten.
Grote kans
Sparta leek er steeds meer in te geloven dat er meer te halen viel in de lege Kuip. Grote kansen leverde het nog niet op. Advocaat greep in door Nicolai Jørgensen en Orkun Kökcü te brengen voor Linssen en Diemers. Leroy Fer was kort daarvoor van het veld gegaan met een pijnlijke hamstring. Pas in de slotfase kwam er weer druk van de thuisploeg. Een kopbal van Spajic uit een corner ging naast, maar echt gevaarlijk werd Feyenoord niet meer.
Deroy Duarte kreeg in blessuretijd een grote kans om Sparta alsnog de zege te bezorgen. Hij liep goed door op een steekpass van Emanuel Emegha, maar doelman Justin Bijlow bracht redding.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
17 uur geleden