Feyenoord blijft thuis tegen Sparta steken op gelijkspel
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de stadsderby met Sparta Rotterdam niet kunnen winnen. In De Kuip eindigde het tegenvallende duel net als vorig seizoen in een gelijkspel: 1-1. Feyenoord gaat met het punt wel aan de leiding in de eredivisie. De Rotterdammers hebben net als FC Twente elf punten.
Ridgeciano Haps bracht Feyenoord vlak voor rust op voorsprong. De gelijkmaker viel vroeg in de tweede helft uit een strafschop. Lennart Thy schoot die binnen na een overtreding van Uros Spajic.
Feyenoord speelde vorig jaar in het begin van het seizoen ternauwernood gelijk tegen Sparta (2-2). Advocaat begon nu in dezelfde opstelling als bij de 4-1-zege op Willem II. Bryan Linssen vormde het aanvalstrio met Mark Diemers en Steven Berghuis.
Strafschop
Veel kansen creëerde de thuisploeg niet in de eerste helft. Schoten van Berghuis gingen over, net als bij een vrije trap. Vlak voor rust kwam Feyenoord toch op voorsprong. Berghuis legde af op Haps die vanaf links met een laag schot doelman Benjamin van Leer verraste.
Aan het begin van de tweede helft kwam Sparta op gelijke hoogte uit een strafschop. De overtreding van verdediger Spajic op Abdou Harroui was volgens de VAR op de lijn en dus reden voor een strafschop. Die werd door Thy overtuigend ingeschoten.
Grote kans
Sparta leek er steeds meer in te geloven dat er meer te halen viel in de lege Kuip. Grote kansen leverde het nog niet op. Advocaat greep in door Nicolai Jørgensen en Orkun Kökcü te brengen voor Linssen en Diemers. Leroy Fer was kort daarvoor van het veld gegaan met een pijnlijke hamstring. Pas in de slotfase kwam er weer druk van de thuisploeg. Een kopbal van Spajic uit een corner ging naast, maar echt gevaarlijk werd Feyenoord niet meer.
Deroy Duarte kreeg in blessuretijd een grote kans om Sparta alsnog de zege te bezorgen. Hij liep goed door op een steekpass van Emanuel Emegha, maar doelman Justin Bijlow bracht redding.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
13 uur geleden