Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord blijft na zege bij Heracles hoop houden op tweede plek

Feyenoord blijft na zege bij Heracles hoop houden op tweede plek

ALMELO (ANP) - Feyenoord heeft met een 4-1-overwinning uit bij Heracles Almelo de druk op PSV in de strijd om de tweede plaats weer wat opgevoerd. Het elftal van Robin van Persie heeft na 31 wedstrijden 65 punten verzameld. Dat zijn er twee minder dan PSV dat op zaterdagavond nog in actie komt thuis tegen Fortuna Sittard. Feyenoord staat met nog drie duels te spelen 3 punten voor op nummer 4 FC Utrecht.

De wedstrijd in Almelo begon iets later omdat bij meting bleek dat één van de doelen te laag was. Feyenoord had maar 10 minuten nodig om de score in het Asito Stadion te openen. Anis Hadj Moussa rondde een prachtige aanval over vier schijven via de handen van Heracles-doelman Fabian de Keijzer af. Het was in de 37e minuut opnieuw Hadj Moussa die scoorde voor Feyenoord. Nadat zijn inzet eerst werd geblokt, werkte hij de bal in tweede instantie alsnog in het doel. De Zuid-Koreaan Hwang In-beom zette Feyenoord in de blessuretijd van de eerste helft op 0-3.

Feyenoord begon zonder de doelpuntenmakers Hadj Moussa en Hwang aan de tweede helft. De ploeg kreeg een aantal grote kansen om de voorsprong uit te bouwen, maar kwam alleen nog via Givairo Read tot scoren in de 78e minuut. Luka Kulenovic had Heracles vijf minuten daarvoor met de 1-3 nog even hoop op een comeback gegeven. In de slotfase kreeg Heraclied Sem Scheperman een rode kaart van scheidsrechter Allard Lindhout na een veel te harde tackle op Feyenoorder Ramiz Zerrouki.

Moeizame wedstrijd

"We moesten hard werken voor de drie punten, maar het was wel een verdiende zege", zei Timon Wellenreuther na afloop tegen ESPN. De doelman van Feyenoord ontdekte voor het duel dat de lat van zijn doel te laag lag en lichtte de scheidsrechter in. "Ik dacht dit klopt niet. Ik ben toch niet gegroeid?" Daarop werd de doellat 5 centimeter hoger gelegd.

Feyenoord-verdediger Read sprak van "een moeizame wedstrijd". "Het gaat goed met me, ik mag niet klagen. Veel kleine dingen moeten nog wel beter", aldus de doelpuntenmaker die een snelle ontwikkeling doormaakt tegen ESPN. Op de vraag wat hij vond van vermeende interesse van Liverpool glimlachte Read. "Dat is een goed teken, maar ik heb er niets van gehoord."

Feyenoord ontvangt PSV op zondag 11 mei in De Kuip. De tweede plaats geeft rechtstreekse toegang tot de Champions League. De nummer 3 van de Eredivisie komt uit in de derde voorronde van dat toernooi. En de nummer 4 komt uit in de tweede voorronde van de Europa League.

Meer uit Voetbal

Blessure AS Roma-aanvaller Malen valt mee

ZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.

9 minuten geleden
Zwitserse voetballer Xhaka geeft vals coronavaccinatiebewijs toe

SUNDERLAND (ANP/BELGA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, heeft toegegeven dat hij enkele jaren geleden een vals coronavaccinatiebewijs heeft verkregen. De 33-jarige recordinternational van zijn land heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende vier wedstrijden van Zwitserland in de Nations League.

34 minuten geleden
Van Dijk blijft onder nieuwe bondscoach Xavi aanvoerder Oranje

ZEIST (ANP) - Virgil van Dijk blijft ook onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat maakte de Spanjaard duidelijk op een persconferentie in Zeist.

35 minuten geleden
Xavi houdt deur naar Oranje open voor spits Depay

ZEIST (ANP) - Memphis Depay houdt kans op een plaats in het Nederlands elftal. Dat zei bondscoach Xavi Hernández maandag op een persconferentie in Zeist.

45 minuten geleden
Inter ‌Miami weet ondanks doelpunt Messi weer niet te winnen

MIAMI (ANP/RTR) - Inter ‌Miami is er ondanks doelpunten van Lionel Messi en Luis Suárez opnieuw niet in geslaagd om te winnen in de Major League Soccer (MLS). De ploeg uit Florida bleef voor eigen publiek steken op 2-2 tegen San Diego FC. Het betekende een teleurstellend competitiedebuut voor trainer Kily González, die eind augustus werd aangesteld.

3 uur geleden
Malen en Kluivert melden zich met blessures af voor Oranje

ZEIST (ANP) - Donyell Malen en Justin Kluivert hebben zich bij bondscoach Xavi Hernández afgemeld voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal. De aanvallers van AS Roma en Bournemouth zijn geblesseerd.

15 uur geleden
Mourinho na nederlaag tegen Atlético kritisch op arbitrage

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid-trainer José Mourinho was zondag na de nederlaag tegen Atlético Madrid (2-1) boos op de arbitrage. Tijdens een persconferentie liet hij een foto zien met daarop twee overtredingen die spelers van Atlético in de eerste helft maakten en waarvoor ze niet werden bestraft.

15 uur geleden