Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
Feyenoord heeft na vier duels 12 punten en speelt komende woensdag de inhaalwedstrijd tegen Fortuna Sittard, ook in De Kuip. Heerenveen blijft met 2 punten uit vijf duels op de voorlaatste plaats staan.
Feyenoord-trainer Robin van Persie paste zijn elftal in vergelijking met de vorige competitiewedstrijd bij Sparta Rotterdam (0-4) op twee plaatsen aan. Vleugelverdedigers Givairo Read en Gijs Smal deden vanaf het begin mee en vervingen Bart Nieuwkoop en Jordan Bos. Bos had na interlands met Australië een lange vliegreis achter de rug en startte daarom op de bank.
Hakje
Bij sc Heerenveen raakte voormalig international Andries Noppert zijn plaats onder de lat kwijt. De jonge Bernt Klaverboer is vanaf nu de eerste doelman bij de Friezen.
De Japanse spits Ayase Ueda opende al in de zesde minuut de score, maar zijn doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Na ruim een half uur spelen hield Klaverboer met een goede redding Ueda van scoren af. Heerenveen leek de rust te halen met een gelijke stand, maar in de 42e minuut opende de thuisploeg de score. Na een inspeelpass van Luciano Valente legde Read de bal met een hakje klaar voor Hadj Moussa. De buitenspeler plaatste de bal in de verre hoek: 1-0. Een tweede treffer in blessuretijd, van Leo Sauer, ging niet door. Opnieuw was sprake van buitenspel.
Zwaar bestraft
De tweede helft verliep chaotisch. Hensgens gaf Hadj Moussa geel voor een overtreding op de enkel van Vasilios Zagaritis, maar die kaart werd na ingrijpen van de VAR omgezet in rood. Heerenveen kon maar een kwartier genieten van die overtalsituatie. Petrov werd erg zwaar bestraft met zijn tweede gele kaart.
Sc Heerenveen kreeg in de slotfase nog twee goede kansen. Dylan Vente schoot eerst over en daarna naast.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
15 uur geleden