Feyenoord bevestigt komst van Kroaat Ivanušec
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van Luka Ivanušec bevestigd. De 24-jarige Kroaat komt over van Dinamo Zagreb. Hij tekent een 5-jarig contract in De Kuip.
"Dit is een geweldige stap voor mij", vertelt Ivanušec op de website van zijn nieuwe club uit Rotterdam. "Het heeft even geduurd, maar het belangrijkste voor mij is dat ik hier nu ben. De club en de supporters hebben mij echt het gevoel gegeven dat ze graag wilden dat ik kwam. Ik hoop met doelpunten en assists belangrijk te zijn voor deze club. Er liggen mooie uitdagingen voor ons, waar ik enorm naar heb uitgekeken."
Feyenoord probeerde Ivanušec al eerder in te lijven. Maar Dinamo Zagreb wilde hem niet afstaan. De club wilde eerst het hoofdtoernooi van de Champions League bereiken. Maar dat lukte niet. AEK Athene bleek over twee duels net iets te sterk.
Ivanušec kan als linksbuiten en centrale middenvelder spelen. In 173 officiële wedstrijden voor Dinamo Zagreb was hij bij 57 doelpunten betrokken. Hij droeg tot dusver veertien keer het shirt van de nationale ploeg van Kroatië. Bij Feyenoord gaat Ivanušec spelen met rugnummer 17. Bart Nieuwkoop heeft door het vertrek van Marcus Pedersen nummer 2 overgenomen.
Meer uit Voetbal
BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
8 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
10 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
10 uur geleden