Feyenoord beslist uitwedstrijd tegen Fortuna al voor rust
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-2 gewonnen. De Rotterdammers beslisten het duel in Limburg in de eerste helft, want halverwege stond het al 0-3.
Feyenoord kwam op voorsprong door een eigen doelpunt van Ximo Navarro, die de bal in zijn eigen doel kopte. Dat gebeurde na een corner van Oussama Idrissi, die was doorgekopt door David Hancko. Niet veel later maakte Mats Wieffer er met een schot van afstand 0-2 van. Het was pas zijn eerste doelpunt in de Eredivisie.
Kort voor rust maakte Santiago Giménez er op aangeven van Alireza Jahanbakhsh 0-3 van. Aan het doelpunt ging een defensieve fout van Arianit Ferati vooraf.
Fortuna verkleinde in de 47e minuut de achterstand tot twee via een schot van Deroy Duarte, maar niet veel later maakte Igor Paixão er 1-4 van. In de slotfase kopte de Griekse verdediger Dimitris Siovas nog raak uit een corner, maar spannend werd het niet meer.
Feyenoord vergrootte de voorsprong op Ajax tot 6 punten. Ajax speelt om 14.30 uur uit tegen Vitesse.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
11 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden