Feyenoord beslist uitwedstrijd tegen Fortuna al voor rust
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-2 gewonnen. De Rotterdammers beslisten het duel in Limburg in de eerste helft, want halverwege stond het al 0-3.
Feyenoord kwam op voorsprong door een eigen doelpunt van Ximo Navarro, die de bal in zijn eigen doel kopte. Dat gebeurde na een corner van Oussama Idrissi, die was doorgekopt door David Hancko. Niet veel later maakte Mats Wieffer er met een schot van afstand 0-2 van. Het was pas zijn eerste doelpunt in de Eredivisie.
Kort voor rust maakte Santiago Giménez er op aangeven van Alireza Jahanbakhsh 0-3 van. Aan het doelpunt ging een defensieve fout van Arianit Ferati vooraf.
Fortuna verkleinde in de 47e minuut de achterstand tot twee via een schot van Deroy Duarte, maar niet veel later maakte Igor Paixão er 1-4 van. In de slotfase kopte de Griekse verdediger Dimitris Siovas nog raak uit een corner, maar spannend werd het niet meer.
Feyenoord vergrootte de voorsprong op Ajax tot 6 punten. Ajax speelt om 14.30 uur uit tegen Vitesse.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
14 uur geleden