Feyenoord begint met Ivanusec op middenveld tegen RB Salzburg
ROTTERDAM (ANP) - Luka Ivanusec start voor Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Red Bull Salzburg in de Champions League. Hij vervangt de geblesseerde Antoni Milambo op het middenveld en krijgt de voorkeur boven Ramiz Zerrouki.
Bart Nieuwkoop speelt als rechtsbuiten voor Feyenoord in een uitverkochte Kuip. Ibrahim Osman neemt de plaats in van de geblesseerde spits Ayase Ueda. Julián Carranza ontbreekt in de selectie van Feyenoord met een blessure.
Gernot Trauner is weer terug in de basisploeg van Feyenoord. Hij kreeg zaterdag rust tegen AZ maar neemt nu de positie van Thomas Beelen in het hart van de defensie weer over. Jordan Lotomba, hersteld van een spierblessure, start als rechtsback. Doelman Timon Wellenreuther neemt de plek in van de geblesseerde Justin Bijlow. Calvin Stengs, Santiago Giménez en Quilindschy Hartman zijn ook afwezig bij de thuisploeg uit Rotterdam.
Opstellingen
Trainer Pepijn Lijnders van Salzburg mist nog meer spelers dan zijn Deense collega Brian Priske van Feyenoord. Stefan Bajcetic en Mads Bidstrup waren dinsdag ziek en zitten niet bij de selectie. Amar Dedic, Fernando, Takumi Kawamura, Bryan Oko en Moussa Yeo ontbreken al langer en doelman Alexander Schlager moet een schorsing uitzitten. Maurits Kjaergaard bleek woensdag ook onvoldoende fit om tegen Feyenoord te spelen.
Feyenoord heeft in drie speelronden van het hoofdtoernooi van de Champions League 6 punten behaald. RB Salzburg heeft nog geen punten.
Opstellingen: Feyenoord: Wellenreuther; Lotomba, Trauner, Hancko en Bueno; Hwang, Ivanusec en Timber; Nieuwkoop, Osman en Paixão.
RB Salzburg: Blaswich; Capaldo, Baidoo, Piatkowski en Terzic; Clark, Gourna-Douath en Diambou, Nene, Konaté en Gloukh.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.
8 uur geledenCAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.
20 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.
22 uur geleden