Feyenoord begint met Beelen en Smal aan thuisduel met Bayern
ROTTERDAM (ANP) - Thomas Beelen begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de Champions League. Trainer Brian Priske doet een beroep op de centrale verdediger omdat hij zijn geblesseerde middenvelders Quinten Timber, Hwang In-beom, Ramiz Zerrouki en Givairo Zechiël mist.
De Deense coach heeft met Calvin Stengs en Antoni Milambo nog maar twee fitte middenvelders. Beelen is tegen Bayern München als verdedigende middenvelder en centrale verdediger inzetbaar. Linksback Gijs Smal krijgt de voorkeur boven Hugo Bueno
Priske staat onder druk bij Feyenoord, dat slechts één punt aan de laatste drie competitiewedstrijden heeft overgehouden. Volgens Deense media wil Feyenoord hem ontslaan en Marino Pusic als hoofdtrainer terughalen. De voormalige assistent van Arne Slot is nu hoofdcoach van Sjachtar Donetsk. In Nederlandse media circuleert de naam van Mark van Bommel als mogelijke opvolger.
Ranglijst voor achtste finales
Bij Bayern München keert Jamal Musiala terug in de basisploeg. Leroy Sané en Serge Gnabry zijn wisselspelers bij de koploper van Duitsland.
Feyenoord staat na zes duels en 10 punten voorlopig twintigste in de Champions League. Bayern München is met 12 punten de huidige nummer 12 van de ranglijst. De beste acht ploegen plaatsen zich voor de achtste finales. De nummers 9 tot en met 24 strijden in een tussenronde om een plaats bij de laatste zestien ploegen. Feyenoord besluit de groepsfase volgende week woensdag met een uitwedstrijd tegen Lille.
Opstellingen
Feyenoord: Bijlow; Nieuwkoop, Trauner, Hancko en Smal; Milambo, Beelen en Stengs; Hadj Moussa, Gimenez, Paixão.
Bayern München: Neuer; Laimer, Upamecano, Kim en Davies; Kimmich en Goretzka; Olise, Musiala en Coman; Kane.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
17 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
20 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
21 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
21 uur geleden