Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord: bedreigingen totaal belachelijk en gaan grens voorbij

Feyenoord: bedreigingen totaal belachelijk en gaan grens voorbij

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verontwaardigd gereageerd op de bedreigingen die betrokkenen bij de komst van een nieuw stadion hebben ontvangen. Onder anderen architect Ard Buijsen kreeg zaterdag bezoek van een groep in het zwart geklede relschoppers. Ze bonsden op ramen en deuren en scholden de architect uit.

Ook andere mensen die betrokken zijn bij het al jaren durende project Feyenoord City kregen thuis te maken met bedreigingen. "Totaal belachelijk en dit gaat een grens voorbij", zegt een woordvoerder van Feyenoord, die niet kan zeggen of er ook bestuurders van de voetbalclub zijn bedreigd. "Als dat al zo zou zijn, dan doen we daar geen uitlatingen over." Buijsen zegt tegen RTV Rijnmond dat de bedreigingen en intimidaties "al jaren schering en inslag" zijn. De Rotterdamse architect heeft zelfs een 'hotline' met de politie, zodat hij direct melding kan doen.

Een woordvoerder van de politie bevestigt zaterdag een melding te hebben gekregen. "We zijn ernaartoe gegaan, hebben mensen aangesproken, gecontroleerd, wat fakkels in beslag genomen, gegevens genoteerd en de mensen gevraagd te vertrekken." Of de politie extra maatregelen neemt, zoals beveiliging, wil de woordvoerder niet zeggen. "Over dat soort zaken doen we nooit uitspraken, in verband met de veiligheid." De politie geeft wel aan de onrust en het sentiment in zijn algemeenheid in de gaten gehouden. "Als we meldingen krijgen, zoals een situatie als zaterdag, dan komen we kijken."

Verdeeldheid achterban

De mogelijke komst van een nieuw stadion van Feyenoord zorgt voor grote verdeeldheid onder de achterban. Een deel van de supporters ziet niets in de verhuizing naar een stadion aan de oever van de Maas en wil in De Kuip blijven. De clubleiding wil wel graag verhuizen. Feyenoord publiceerde zaterdag een paginagrote advertentie in het AD met de kop 'We gaan ervoor'. Volgens de club is een nieuw stadion "goed voor Feyenoord en goed voor de stad", zo staat in de advertentie.

"Feyenoord gaat voor een nieuw stadion. We willen deze lang gekoesterde droom realiseren. Met steun van onze supporters, de gemeente Rotterdam, Vrienden aan de Maas en vele anderen. Samen met Stadion Feijenoord zetten we alles op alles om dit najaar de financiering af te ronden en overeenstemming te bereiken met de aannemer. In dat geval kunnen we volgend jaar gaan heien."

Het nieuwe stadion, dat plaats biedt aan 63.000 toeschouwers en volgens plan in 2025 klaar moet zijn, moet 444 miljoen euro kosten. In de financiering daarvan zou nog steeds een tekort van 50 miljoen euro bestaan.

Meer uit Voetbal

Feyenoord met Larin op het middenveld, Steijn wissel tegen Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord begint het competitieduel op zondagavond in Deventer tegen Go Ahead Eagles met Cyle Larin in de basis op het middenveld. Aanvoerder Sem Steijn zit opnieuw op de bank.

9 minuten geleden
AZ-aanvoerder Mijnans: het was de grote tegen de kleine jongens

ALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Sven Mijnans berustte zondag in de ruime thuisnederlaag tegen PSV: 1-5. "Het was een beetje de grote jongens tegen de kleine jongens vandaag. We zijn op heel veel momenten afgetroefd. De doelpunten vielen na kinderlijk verdedigen. We raakten ballen snel kwijt, waardoor zij dodelijk waren in de omschakeling", zei de middenvelder bij ESPN.

20 minuten geleden
PSV verslaat AZ ruim en heeft alleen Feyenoord nog als concurrent

ALKMAAR (ANP) - PSV heeft in de strijd om de eerste plaats in de Eredivisie een aanval van AZ overtuigend afgeslagen. De regerend landskampioen liet de Alkmaarders in het AFAS Stadion kansloos, mede dankzij drie treffers van Guus Til: 1-5.

42 minuten geleden
PSV wint topper in Eredivisie bij AZ met ruime cijfers: 1-5

ALKMAAR (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie bij AZ met ruime cijfers gewonnen. Het elftal van trainer Peter Bosz was met 5-1 te sterk. Guus Til scoorde drie keer.

46 minuten geleden
Real Madrid verspeelt punten in stadsderby tegen Rayo Vallecano

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft twee punten laten liggen bij Rayo Vallecano. Het elftal van Xabi Alonso kwam in de Madrileense wijk Vallecas in de stadsderby niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel.

1 uur geleden
Aston Villa wint met scorende Malen van Bournemouth

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft zondag met 4-0 gewonnen van Bournemouth. Donyell Malen maakte het vierde doelpunt voor de club uit Birmingham. Aston Villa staat na elf wedstrijden op de zevende plaats in de Premier League en ging Bournemouth op basis van een beter doelsaldo voorbij.

1 uur geleden
Dallinga leidt met eerste treffer zege Bologna op Napoli in

BOLOGNA (ANP) - Napoli heeft verzuimd de koppositie te verstevigen in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte verloor met 2-0 bij Bologna, waar Thijs Dallinga het eerste doelpunt maakte.

2 uur geleden