Feyenoord als koploper naar Ajax na nipte zege op FC Volendam
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een week voor de topper tegen Ajax geen fout gemaakt. De koploper boekte een moeizame 2-1-overwinning op FC Volendam.
Met de zege is Feyenoord verzekerd van de koppositie in de Eredivisie, als het volgende week zondag in de bus stapt naar de Johan Cruijff ArenA. De Rotterdammers hebben 58 punten, 3 punten meer dan naaste belager Ajax.
Feyenoord had eerder op de dag de concurrenten uit Amsterdam en Eindhoven zien winnen, terwijl AZ zaterdag al 3 punten had bijgeschreven. Trainer Arne Slot wilde voor aanvang echter niets weten van extra druk. "Vrijwel elke ploeg in de Eredivisie heeft in deze fase van de competitie te maken met druk, en wij dus ook", aldus de coach bij ESPN.
Geen kansen
Ondanks de woorden van Slot had Feyenoord het tijdens de eerste helft lastiger dan normaal in De Kuip. De thuisploeg had tegen het defensieve Volendam veruit het meeste balbezit, maar creëerde vrijwel geen kansen. De Rotterdamse gemoedstoestand werd er niet beter op, nadat de bezoekers in de 12e minuut de leiding hadden genomen. Na goed werk van Henk Veerman schoot Daryl van Mieghem de openingstreffer binnen.
Feyenoord was via Quilindschy Hartman en Santiago Giménez een aantal keer dreigend, maar Volendam-keeper Filip Stankovic werd amper getest. Aan de andere kant waren Veerman en Damon Mirani gevaarlijk. Slot greep tijdens de rust in en voerde drie wissels door aan het begin van de tweede helft.
Opluchting
Hoewel de eerste mogelijkheid voor Volendam was, liet de gelijkmaker van Feyenoord niet lang op zich wachten. Op aangeven van Lutsharel Geertruida tikte Giménez de 1-1 binnen. De thuisploeg ging meteen op zoek naar meer, maar onder anderen Oussama Idrissi en Giménez vonden Stankovic op hun pad.
Na een kans voor Veerman was het toch Giménez die een kwartier voor tijd voor opluchting in De Kuip zorgde. Een inzet van de Mexicaan caramboleerde via Mirani in het doel, 2-1. Feyenoord was vervolgens nog dicht bij een derde treffer, maar gescoord werd er niet meer. Volendam-verdediger Xavier Mbuyamba kreeg in de laatste seconden van de wedstrijd nog rood.
Meer uit Sport
AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
5 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
36 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
3 uur geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
3 uur geleden