Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord als koploper naar Ajax na nipte zege op FC Volendam

Feyenoord als koploper naar Ajax na nipte zege op FC Volendam

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een week voor de topper tegen Ajax geen fout gemaakt. De koploper boekte een moeizame 2-1-overwinning op FC Volendam.

Met de zege is Feyenoord verzekerd van de koppositie in de Eredivisie, als het volgende week zondag in de bus stapt naar de Johan Cruijff ArenA. De Rotterdammers hebben 58 punten, 3 punten meer dan naaste belager Ajax.

Feyenoord had eerder op de dag de concurrenten uit Amsterdam en Eindhoven zien winnen, terwijl AZ zaterdag al 3 punten had bijgeschreven. Trainer Arne Slot wilde voor aanvang echter niets weten van extra druk. "Vrijwel elke ploeg in de Eredivisie heeft in deze fase van de competitie te maken met druk, en wij dus ook", aldus de coach bij ESPN.

Geen kansen

Ondanks de woorden van Slot had Feyenoord het tijdens de eerste helft lastiger dan normaal in De Kuip. De thuisploeg had tegen het defensieve Volendam veruit het meeste balbezit, maar creëerde vrijwel geen kansen. De Rotterdamse gemoedstoestand werd er niet beter op, nadat de bezoekers in de 12e minuut de leiding hadden genomen. Na goed werk van Henk Veerman schoot Daryl van Mieghem de openingstreffer binnen.

Feyenoord was via Quilindschy Hartman en Santiago Giménez een aantal keer dreigend, maar Volendam-keeper Filip Stankovic werd amper getest. Aan de andere kant waren Veerman en Damon Mirani gevaarlijk. Slot greep tijdens de rust in en voerde drie wissels door aan het begin van de tweede helft.

Opluchting

Hoewel de eerste mogelijkheid voor Volendam was, liet de gelijkmaker van Feyenoord niet lang op zich wachten. Op aangeven van Lutsharel Geertruida tikte Giménez de 1-1 binnen. De thuisploeg ging meteen op zoek naar meer, maar onder anderen Oussama Idrissi en Giménez vonden Stankovic op hun pad.

Na een kans voor Veerman was het toch Giménez die een kwartier voor tijd voor opluchting in De Kuip zorgde. Een inzet van de Mexicaan caramboleerde via Mirani in het doel, 2-1. Feyenoord was vervolgens nog dicht bij een derde treffer, maar gescoord werd er niet meer. Volendam-verdediger Xavier Mbuyamba kreeg in de laatste seconden van de wedstrijd nog rood.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

4 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

4 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

4 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

5 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

5 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

19 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

20 uur geleden