Feyenoord als koploper naar Ajax na nipte zege op FC Volendam
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een week voor de topper tegen Ajax geen fout gemaakt. De koploper boekte een moeizame 2-1-overwinning op FC Volendam.
Met de zege is Feyenoord verzekerd van de koppositie in de Eredivisie, als het volgende week zondag in de bus stapt naar de Johan Cruijff ArenA. De Rotterdammers hebben 58 punten, 3 punten meer dan naaste belager Ajax.
Feyenoord had eerder op de dag de concurrenten uit Amsterdam en Eindhoven zien winnen, terwijl AZ zaterdag al 3 punten had bijgeschreven. Trainer Arne Slot wilde voor aanvang echter niets weten van extra druk. "Vrijwel elke ploeg in de Eredivisie heeft in deze fase van de competitie te maken met druk, en wij dus ook", aldus de coach bij ESPN.
Geen kansen
Ondanks de woorden van Slot had Feyenoord het tijdens de eerste helft lastiger dan normaal in De Kuip. De thuisploeg had tegen het defensieve Volendam veruit het meeste balbezit, maar creëerde vrijwel geen kansen. De Rotterdamse gemoedstoestand werd er niet beter op, nadat de bezoekers in de 12e minuut de leiding hadden genomen. Na goed werk van Henk Veerman schoot Daryl van Mieghem de openingstreffer binnen.
Feyenoord was via Quilindschy Hartman en Santiago Giménez een aantal keer dreigend, maar Volendam-keeper Filip Stankovic werd amper getest. Aan de andere kant waren Veerman en Damon Mirani gevaarlijk. Slot greep tijdens de rust in en voerde drie wissels door aan het begin van de tweede helft.
Opluchting
Hoewel de eerste mogelijkheid voor Volendam was, liet de gelijkmaker van Feyenoord niet lang op zich wachten. Op aangeven van Lutsharel Geertruida tikte Giménez de 1-1 binnen. De thuisploeg ging meteen op zoek naar meer, maar onder anderen Oussama Idrissi en Giménez vonden Stankovic op hun pad.
Na een kans voor Veerman was het toch Giménez die een kwartier voor tijd voor opluchting in De Kuip zorgde. Een inzet van de Mexicaan caramboleerde via Mirani in het doel, 2-1. Feyenoord was vervolgens nog dicht bij een derde treffer, maar gescoord werd er niet meer. Volendam-verdediger Xavier Mbuyamba kreeg in de laatste seconden van de wedstrijd nog rood.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
13 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
13 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
14 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
19 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
1 dag geleden