Feyenoord - Ajax op 1 september eerste topper in Eredivisie
ZEIST (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Ajax is op zondag 1 september de eerste confrontatie tussen de traditionele topclubs in de Eredivisie. Dat staat in het concept speelschema voor het seizoen 2024-2025 dat de KNVB woensdag heeft prijsgegeven. Twee maanden later, op zaterdag 2 november, staan Ajax en landskampioen PSV in Amsterdam tegenover elkaar. Het eerste duel tussen bekerwinnaar Feyenoord en PSV vindt plaats in Rotterdam in het weekeinde voor Kerstmis, op 20, 21 of 22 december.
Dinsdag werd al bekend dat FC Groningen en NAC Breda het seizoen openen op vrijdag 9 augustus. In de eerste speelronde speelt PSV thuis tegen RKC Waalwijk. Feyenoord neemt het in de Kuip op tegen Willem II, terwijl Ajax begint met een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Op 4 augustus treffen PSV en Feyenoord elkaar al in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
Eind augustus bekijkt de KNVB of het Eredivisieprogramma moet worden aangepast vanwege Europese duels van een aantal clubs. "Ook dit seizoen zijn de meeste topduels ingepland na Europese speelrondes, daar ontkomen we helaas niet aan", meldt manager competitiezaken Jan Bluyssen op de website van de KNVB. "Dat heeft nog altijd te maken met de beperkte ruimte die er is om gelijke omstandigheden te creëren, mede vanwege het risicokarakter van een aantal van deze wedstrijden en de verplichting om ze op zondag te spelen. Daarnaast leidt de andere opzet van de UEFA-clubcompetities tot meer internationale wedstrijden en een hogere druk op de Eredivisie. Daardoor zijn er weer minder mogelijkheden om wedstrijden met een dergelijk risicokarakter in te plannen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
24 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
1 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
5 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
20 uur geleden