Feyenoord - Ajax op 1 september eerste topper in Eredivisie
ZEIST (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Ajax is op zondag 1 september de eerste confrontatie tussen de traditionele topclubs in de Eredivisie. Dat staat in het concept speelschema voor het seizoen 2024-2025 dat de KNVB woensdag heeft prijsgegeven. Twee maanden later, op zaterdag 2 november, staan Ajax en landskampioen PSV in Amsterdam tegenover elkaar. Het eerste duel tussen bekerwinnaar Feyenoord en PSV vindt plaats in Rotterdam in het weekeinde voor Kerstmis, op 20, 21 of 22 december.
Dinsdag werd al bekend dat FC Groningen en NAC Breda het seizoen openen op vrijdag 9 augustus. In de eerste speelronde speelt PSV thuis tegen RKC Waalwijk. Feyenoord neemt het in de Kuip op tegen Willem II, terwijl Ajax begint met een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Op 4 augustus treffen PSV en Feyenoord elkaar al in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
Eind augustus bekijkt de KNVB of het Eredivisieprogramma moet worden aangepast vanwege Europese duels van een aantal clubs. "Ook dit seizoen zijn de meeste topduels ingepland na Europese speelrondes, daar ontkomen we helaas niet aan", meldt manager competitiezaken Jan Bluyssen op de website van de KNVB. "Dat heeft nog altijd te maken met de beperkte ruimte die er is om gelijke omstandigheden te creëren, mede vanwege het risicokarakter van een aantal van deze wedstrijden en de verplichting om ze op zondag te spelen. Daarnaast leidt de andere opzet van de UEFA-clubcompetities tot meer internationale wedstrijden en een hogere druk op de Eredivisie. Daardoor zijn er weer minder mogelijkheden om wedstrijden met een dergelijk risicokarakter in te plannen."
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geleden