Feyenoord - Ajax op 1 september eerste topper in Eredivisie
ZEIST (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Ajax is op zondag 1 september de eerste confrontatie tussen de traditionele topclubs in de Eredivisie. Dat staat in het concept speelschema voor het seizoen 2024-2025 dat de KNVB woensdag heeft prijsgegeven. Twee maanden later, op zaterdag 2 november, staan Ajax en landskampioen PSV in Amsterdam tegenover elkaar. Het eerste duel tussen bekerwinnaar Feyenoord en PSV vindt plaats in Rotterdam in het weekeinde voor Kerstmis, op 20, 21 of 22 december.
Dinsdag werd al bekend dat FC Groningen en NAC Breda het seizoen openen op vrijdag 9 augustus. In de eerste speelronde speelt PSV thuis tegen RKC Waalwijk. Feyenoord neemt het in de Kuip op tegen Willem II, terwijl Ajax begint met een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Op 4 augustus treffen PSV en Feyenoord elkaar al in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
Eind augustus bekijkt de KNVB of het Eredivisieprogramma moet worden aangepast vanwege Europese duels van een aantal clubs. "Ook dit seizoen zijn de meeste topduels ingepland na Europese speelrondes, daar ontkomen we helaas niet aan", meldt manager competitiezaken Jan Bluyssen op de website van de KNVB. "Dat heeft nog altijd te maken met de beperkte ruimte die er is om gelijke omstandigheden te creëren, mede vanwege het risicokarakter van een aantal van deze wedstrijden en de verplichting om ze op zondag te spelen. Daarnaast leidt de andere opzet van de UEFA-clubcompetities tot meer internationale wedstrijden en een hogere druk op de Eredivisie. Daardoor zijn er weer minder mogelijkheden om wedstrijden met een dergelijk risicokarakter in te plannen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
11 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
16 uur geleden