Feyenoord - Ajax op 1 september eerste topper in Eredivisie
ZEIST (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Ajax is op zondag 1 september de eerste confrontatie tussen de traditionele topclubs in de Eredivisie. Dat staat in het concept speelschema voor het seizoen 2024-2025 dat de KNVB woensdag heeft prijsgegeven. Twee maanden later, op zaterdag 2 november, staan Ajax en landskampioen PSV in Amsterdam tegenover elkaar. Het eerste duel tussen bekerwinnaar Feyenoord en PSV vindt plaats in Rotterdam in het weekeinde voor Kerstmis, op 20, 21 of 22 december.
Dinsdag werd al bekend dat FC Groningen en NAC Breda het seizoen openen op vrijdag 9 augustus. In de eerste speelronde speelt PSV thuis tegen RKC Waalwijk. Feyenoord neemt het in de Kuip op tegen Willem II, terwijl Ajax begint met een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen. Op 4 augustus treffen PSV en Feyenoord elkaar al in de strijd om de Johan Cruijff Schaal.
Eind augustus bekijkt de KNVB of het Eredivisieprogramma moet worden aangepast vanwege Europese duels van een aantal clubs. "Ook dit seizoen zijn de meeste topduels ingepland na Europese speelrondes, daar ontkomen we helaas niet aan", meldt manager competitiezaken Jan Bluyssen op de website van de KNVB. "Dat heeft nog altijd te maken met de beperkte ruimte die er is om gelijke omstandigheden te creƫren, mede vanwege het risicokarakter van een aantal van deze wedstrijden en de verplichting om ze op zondag te spelen. Daarnaast leidt de andere opzet van de UEFA-clubcompetities tot meer internationale wedstrijden en een hogere druk op de Eredivisie. Daardoor zijn er weer minder mogelijkheden om wedstrijden met een dergelijk risicokarakter in te plannen."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
3 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
7 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
23 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden