Feyenoord - Ajax na half uur weer hervat
ROTTERDAM (ANP) - De halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax is na een onderbreking van een klein half uur weer hervat. Scheidsrechter Allard Lindhout staakte het duel na 62 minuten tijdelijk nadat middenvelder Davy Klaassen was geraakt door een aansteker uit het publiek. De speler van Ajax liep een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd weer hervat na overleg tussen de directies van Feyenoord en Ajax en aanwezige veiligheidscoördinatoren. Klaassen verscheen aanvankelijk weer op het veld, maar viel al snel uit. Hij leek duizelig en moest zich laten wisselen.
Tijdens de onderbreking sprak assistent-trainer John de Wolf van Feyenoord de toeschouwers toe. "Supporters tussen aanhalingstekens, gebruik je verstand", zei hij. "Zorg dat er niets meer op het veld komt. We willen verder."
Een dieptepunt
De politie heeft inmiddels iemand opgepakt die ervan wordt verdacht Klaassen te hebben geraakt met een voorwerp. Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid heeft haar afschuw uitgesproken over de gebeurtenissen."Wat een dieptepunt", schreef ze op Twitter. "Wat een schande. Als je een speler belaagt of bekogelt ben je geen supporter, maar een enorme hufter die gestraft moet worden."
Klaassen had Ajax in de openingsfase van de tweede helft naar een voorsprong geschoten (1-2). Er hangen geen netten aan de kant van het stadion waar Klaassen werd geraakt. Die beslissing is genomen omdat camera's het duel dan beter in beeld kunnen brengen. Voor de andere tribunes zijn wel netten opgehangen.
Vuurwerk en rook
Feyenoord en Ajax troffen elkaar eerder dit jaar voor de competitie in De Kuip. Toen hingen er netten rond het hele veld, met klagende televisiekijkers als gevolg.
Lindhout legde de halve finale van de KNVB-beker al na zo'n halve minuut voor de eerste keer stil, omdat supporters van de thuisploeg veel vuurwerk afstaken. Dat zorgde voor een enorme rookontwikkeling op het veld. De spelers van Feyenoord en Ajax bleven toen wel op het veld. Lindhout hervatte de wedstrijd na een paar minuten nadat de meeste rook uit het stadion was gewaaid.
Misverstand
Dusan Tadic schoot Ajax in de 14e minuut op voorsprong, na een misverstand tussen Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh. Santiago Giménez kopte Feyenoord in blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte (1-1). Klaassen maakte in de 51e minuut de 1-2.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
14 uur geleden