Feyenoord - Ajax na half uur weer hervat
ROTTERDAM (ANP) - De halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax is na een onderbreking van een klein half uur weer hervat. Scheidsrechter Allard Lindhout staakte het duel na 62 minuten tijdelijk nadat middenvelder Davy Klaassen was geraakt door een aansteker uit het publiek. De speler van Ajax liep een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd weer hervat na overleg tussen de directies van Feyenoord en Ajax en aanwezige veiligheidscoördinatoren. Klaassen verscheen aanvankelijk weer op het veld, maar viel al snel uit. Hij leek duizelig en moest zich laten wisselen.
Tijdens de onderbreking sprak assistent-trainer John de Wolf van Feyenoord de toeschouwers toe. "Supporters tussen aanhalingstekens, gebruik je verstand", zei hij. "Zorg dat er niets meer op het veld komt. We willen verder."
Een dieptepunt
De politie heeft inmiddels iemand opgepakt die ervan wordt verdacht Klaassen te hebben geraakt met een voorwerp. Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid heeft haar afschuw uitgesproken over de gebeurtenissen."Wat een dieptepunt", schreef ze op Twitter. "Wat een schande. Als je een speler belaagt of bekogelt ben je geen supporter, maar een enorme hufter die gestraft moet worden."
Klaassen had Ajax in de openingsfase van de tweede helft naar een voorsprong geschoten (1-2). Er hangen geen netten aan de kant van het stadion waar Klaassen werd geraakt. Die beslissing is genomen omdat camera's het duel dan beter in beeld kunnen brengen. Voor de andere tribunes zijn wel netten opgehangen.
Vuurwerk en rook
Feyenoord en Ajax troffen elkaar eerder dit jaar voor de competitie in De Kuip. Toen hingen er netten rond het hele veld, met klagende televisiekijkers als gevolg.
Lindhout legde de halve finale van de KNVB-beker al na zo'n halve minuut voor de eerste keer stil, omdat supporters van de thuisploeg veel vuurwerk afstaken. Dat zorgde voor een enorme rookontwikkeling op het veld. De spelers van Feyenoord en Ajax bleven toen wel op het veld. Lindhout hervatte de wedstrijd na een paar minuten nadat de meeste rook uit het stadion was gewaaid.
Misverstand
Dusan Tadic schoot Ajax in de 14e minuut op voorsprong, na een misverstand tussen Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh. Santiago Giménez kopte Feyenoord in blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte (1-1). Klaassen maakte in de 51e minuut de 1-2.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
24 minuten geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
3 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
3 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
4 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
5 uur geleden