Feyenoord - Ajax na half uur weer hervat
ROTTERDAM (ANP) - De halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax is na een onderbreking van een klein half uur weer hervat. Scheidsrechter Allard Lindhout staakte het duel na 62 minuten tijdelijk nadat middenvelder Davy Klaassen was geraakt door een aansteker uit het publiek. De speler van Ajax liep een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd weer hervat na overleg tussen de directies van Feyenoord en Ajax en aanwezige veiligheidscoördinatoren. Klaassen verscheen aanvankelijk weer op het veld, maar viel al snel uit. Hij leek duizelig en moest zich laten wisselen.
Tijdens de onderbreking sprak assistent-trainer John de Wolf van Feyenoord de toeschouwers toe. "Supporters tussen aanhalingstekens, gebruik je verstand", zei hij. "Zorg dat er niets meer op het veld komt. We willen verder."
Een dieptepunt
De politie heeft inmiddels iemand opgepakt die ervan wordt verdacht Klaassen te hebben geraakt met een voorwerp. Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid heeft haar afschuw uitgesproken over de gebeurtenissen."Wat een dieptepunt", schreef ze op Twitter. "Wat een schande. Als je een speler belaagt of bekogelt ben je geen supporter, maar een enorme hufter die gestraft moet worden."
Klaassen had Ajax in de openingsfase van de tweede helft naar een voorsprong geschoten (1-2). Er hangen geen netten aan de kant van het stadion waar Klaassen werd geraakt. Die beslissing is genomen omdat camera's het duel dan beter in beeld kunnen brengen. Voor de andere tribunes zijn wel netten opgehangen.
Vuurwerk en rook
Feyenoord en Ajax troffen elkaar eerder dit jaar voor de competitie in De Kuip. Toen hingen er netten rond het hele veld, met klagende televisiekijkers als gevolg.
Lindhout legde de halve finale van de KNVB-beker al na zo'n halve minuut voor de eerste keer stil, omdat supporters van de thuisploeg veel vuurwerk afstaken. Dat zorgde voor een enorme rookontwikkeling op het veld. De spelers van Feyenoord en Ajax bleven toen wel op het veld. Lindhout hervatte de wedstrijd na een paar minuten nadat de meeste rook uit het stadion was gewaaid.
Misverstand
Dusan Tadic schoot Ajax in de 14e minuut op voorsprong, na een misverstand tussen Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh. Santiago Giménez kopte Feyenoord in blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte (1-1). Klaassen maakte in de 51e minuut de 1-2.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
3 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
15 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
18 uur geleden