Feyenoord - Ajax na half uur weer hervat
ROTTERDAM (ANP) - De halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax is na een onderbreking van een klein half uur weer hervat. Scheidsrechter Allard Lindhout staakte het duel na 62 minuten tijdelijk nadat middenvelder Davy Klaassen was geraakt door een aansteker uit het publiek. De speler van Ajax liep een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd weer hervat na overleg tussen de directies van Feyenoord en Ajax en aanwezige veiligheidscoördinatoren. Klaassen verscheen aanvankelijk weer op het veld, maar viel al snel uit. Hij leek duizelig en moest zich laten wisselen.
Tijdens de onderbreking sprak assistent-trainer John de Wolf van Feyenoord de toeschouwers toe. "Supporters tussen aanhalingstekens, gebruik je verstand", zei hij. "Zorg dat er niets meer op het veld komt. We willen verder."
Een dieptepunt
De politie heeft inmiddels iemand opgepakt die ervan wordt verdacht Klaassen te hebben geraakt met een voorwerp. Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid heeft haar afschuw uitgesproken over de gebeurtenissen."Wat een dieptepunt", schreef ze op Twitter. "Wat een schande. Als je een speler belaagt of bekogelt ben je geen supporter, maar een enorme hufter die gestraft moet worden."
Klaassen had Ajax in de openingsfase van de tweede helft naar een voorsprong geschoten (1-2). Er hangen geen netten aan de kant van het stadion waar Klaassen werd geraakt. Die beslissing is genomen omdat camera's het duel dan beter in beeld kunnen brengen. Voor de andere tribunes zijn wel netten opgehangen.
Vuurwerk en rook
Feyenoord en Ajax troffen elkaar eerder dit jaar voor de competitie in De Kuip. Toen hingen er netten rond het hele veld, met klagende televisiekijkers als gevolg.
Lindhout legde de halve finale van de KNVB-beker al na zo'n halve minuut voor de eerste keer stil, omdat supporters van de thuisploeg veel vuurwerk afstaken. Dat zorgde voor een enorme rookontwikkeling op het veld. De spelers van Feyenoord en Ajax bleven toen wel op het veld. Lindhout hervatte de wedstrijd na een paar minuten nadat de meeste rook uit het stadion was gewaaid.
Misverstand
Dusan Tadic schoot Ajax in de 14e minuut op voorsprong, na een misverstand tussen Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh. Santiago Giménez kopte Feyenoord in blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte (1-1). Klaassen maakte in de 51e minuut de 1-2.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
4 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
20 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
20 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
22 uur geleden