Feyenoord - Ajax na half uur weer hervat
ROTTERDAM (ANP) - De halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax is na een onderbreking van een klein half uur weer hervat. Scheidsrechter Allard Lindhout staakte het duel na 62 minuten tijdelijk nadat middenvelder Davy Klaassen was geraakt door een aansteker uit het publiek. De speler van Ajax liep een hoofdwond op en bloedde flink.
De wedstrijd werd weer hervat na overleg tussen de directies van Feyenoord en Ajax en aanwezige veiligheidscoördinatoren. Klaassen verscheen aanvankelijk weer op het veld, maar viel al snel uit. Hij leek duizelig en moest zich laten wisselen.
Tijdens de onderbreking sprak assistent-trainer John de Wolf van Feyenoord de toeschouwers toe. "Supporters tussen aanhalingstekens, gebruik je verstand", zei hij. "Zorg dat er niets meer op het veld komt. We willen verder."
Een dieptepunt
De politie heeft inmiddels iemand opgepakt die ervan wordt verdacht Klaassen te hebben geraakt met een voorwerp. Minister Dilan Yeşilgöz van Justitie en Veiligheid heeft haar afschuw uitgesproken over de gebeurtenissen."Wat een dieptepunt", schreef ze op Twitter. "Wat een schande. Als je een speler belaagt of bekogelt ben je geen supporter, maar een enorme hufter die gestraft moet worden."
Klaassen had Ajax in de openingsfase van de tweede helft naar een voorsprong geschoten (1-2). Er hangen geen netten aan de kant van het stadion waar Klaassen werd geraakt. Die beslissing is genomen omdat camera's het duel dan beter in beeld kunnen brengen. Voor de andere tribunes zijn wel netten opgehangen.
Vuurwerk en rook
Feyenoord en Ajax troffen elkaar eerder dit jaar voor de competitie in De Kuip. Toen hingen er netten rond het hele veld, met klagende televisiekijkers als gevolg.
Lindhout legde de halve finale van de KNVB-beker al na zo'n halve minuut voor de eerste keer stil, omdat supporters van de thuisploeg veel vuurwerk afstaken. Dat zorgde voor een enorme rookontwikkeling op het veld. De spelers van Feyenoord en Ajax bleven toen wel op het veld. Lindhout hervatte de wedstrijd na een paar minuten nadat de meeste rook uit het stadion was gewaaid.
Misverstand
Dusan Tadic schoot Ajax in de 14e minuut op voorsprong, na een misverstand tussen Marcus Pedersen en Alireza Jahanbakhsh. Santiago Giménez kopte Feyenoord in blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte (1-1). Klaassen maakte in de 51e minuut de 1-2.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
9 uur geleden