Feyenoord-aanvoerder Berghuis baalt van gemiste kansen
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis nam zichzelf de nederlaag van Feyenoord bij Ajax (1-0) kwalijk. "We zijn vergeten onszelf te belonen. Daarin mis ik ook twee grote kansen die er gewoon in moeten. Dus daar baal ik van", zei de aanvoerder van de Rotterdammers.
Ajax begon beter en kwam halverwege de eerste helft via middenvelder Ryan Gravenberch op voorsprong. "In het begin lieten we onszelf naar achteren drukken. Daarna hebben we de schroom van ons afgegooid. Op een gegeven moment schoven we door, soms met alle risico's van dien", zei Berghuis. "Zeker de tweede helft deden we het goed. We lieten Ajax toen helemaal niet meer in hun kracht komen. We hadden onszelf moeten belonen. Dat schot van Leroy Fer werd fantastisch gepakt door André Onana."
Naast Fer was Berghuis dus twee keer dicht bij een doelpunt. "Die twee van mij gingen een halve meter, of misschien nog wat minder ver, naast. De eerste kans vond ik de grootste. Bij die tweede was ik er niet zeker van of Mark Diemers een overstap zou doen of niet. Dan moet je net nog snel reageren."
Wat Berghuis betreft had Feyenoord wat eerder naar voren toe kunnen voetballen, met iets meer lef. "We hadden afgesproken om compact in te zakken. Dan zie je dat je steeds verder en verder terugkomt. We lieten het een beetje los eigenlijk en kwamen steeds meer los. Dan ga je gewoon. Dat pakte veel beter uit."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
15 uur geleden