Feyenoord-aanvoerder Berghuis baalt van gemiste kansen
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis nam zichzelf de nederlaag van Feyenoord bij Ajax (1-0) kwalijk. "We zijn vergeten onszelf te belonen. Daarin mis ik ook twee grote kansen die er gewoon in moeten. Dus daar baal ik van", zei de aanvoerder van de Rotterdammers.
Ajax begon beter en kwam halverwege de eerste helft via middenvelder Ryan Gravenberch op voorsprong. "In het begin lieten we onszelf naar achteren drukken. Daarna hebben we de schroom van ons afgegooid. Op een gegeven moment schoven we door, soms met alle risico's van dien", zei Berghuis. "Zeker de tweede helft deden we het goed. We lieten Ajax toen helemaal niet meer in hun kracht komen. We hadden onszelf moeten belonen. Dat schot van Leroy Fer werd fantastisch gepakt door André Onana."
Naast Fer was Berghuis dus twee keer dicht bij een doelpunt. "Die twee van mij gingen een halve meter, of misschien nog wat minder ver, naast. De eerste kans vond ik de grootste. Bij die tweede was ik er niet zeker van of Mark Diemers een overstap zou doen of niet. Dan moet je net nog snel reageren."
Wat Berghuis betreft had Feyenoord wat eerder naar voren toe kunnen voetballen, met iets meer lef. "We hadden afgesproken om compact in te zakken. Dan zie je dat je steeds verder en verder terugkomt. We lieten het een beetje los eigenlijk en kwamen steeds meer los. Dan ga je gewoon. Dat pakte veel beter uit."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
2 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
19 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden