Feyenoord-aanvoerder Berghuis baalt van gemiste kansen
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis nam zichzelf de nederlaag van Feyenoord bij Ajax (1-0) kwalijk. "We zijn vergeten onszelf te belonen. Daarin mis ik ook twee grote kansen die er gewoon in moeten. Dus daar baal ik van", zei de aanvoerder van de Rotterdammers.
Ajax begon beter en kwam halverwege de eerste helft via middenvelder Ryan Gravenberch op voorsprong. "In het begin lieten we onszelf naar achteren drukken. Daarna hebben we de schroom van ons afgegooid. Op een gegeven moment schoven we door, soms met alle risico's van dien", zei Berghuis. "Zeker de tweede helft deden we het goed. We lieten Ajax toen helemaal niet meer in hun kracht komen. We hadden onszelf moeten belonen. Dat schot van Leroy Fer werd fantastisch gepakt door André Onana."
Naast Fer was Berghuis dus twee keer dicht bij een doelpunt. "Die twee van mij gingen een halve meter, of misschien nog wat minder ver, naast. De eerste kans vond ik de grootste. Bij die tweede was ik er niet zeker van of Mark Diemers een overstap zou doen of niet. Dan moet je net nog snel reageren."
Wat Berghuis betreft had Feyenoord wat eerder naar voren toe kunnen voetballen, met iets meer lef. "We hadden afgesproken om compact in te zakken. Dan zie je dat je steeds verder en verder terugkomt. We lieten het een beetje los eigenlijk en kwamen steeds meer los. Dan ga je gewoon. Dat pakte veel beter uit."
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
20 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
18 uur geleden