
Feyenoord-aanvoerder Berghuis baalt van gemiste kansen
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis nam zichzelf de nederlaag van Feyenoord bij Ajax (1-0) kwalijk. "We zijn vergeten onszelf te belonen. Daarin mis ik ook twee grote kansen die er gewoon in moeten. Dus daar baal ik van", zei de aanvoerder van de Rotterdammers.
Ajax begon beter en kwam halverwege de eerste helft via middenvelder Ryan Gravenberch op voorsprong. "In het begin lieten we onszelf naar achteren drukken. Daarna hebben we de schroom van ons afgegooid. Op een gegeven moment schoven we door, soms met alle risico's van dien", zei Berghuis. "Zeker de tweede helft deden we het goed. We lieten Ajax toen helemaal niet meer in hun kracht komen. We hadden onszelf moeten belonen. Dat schot van Leroy Fer werd fantastisch gepakt door André Onana."
Naast Fer was Berghuis dus twee keer dicht bij een doelpunt. "Die twee van mij gingen een halve meter, of misschien nog wat minder ver, naast. De eerste kans vond ik de grootste. Bij die tweede was ik er niet zeker van of Mark Diemers een overstap zou doen of niet. Dan moet je net nog snel reageren."
Wat Berghuis betreft had Feyenoord wat eerder naar voren toe kunnen voetballen, met iets meer lef. "We hadden afgesproken om compact in te zakken. Dan zie je dat je steeds verder en verder terugkomt. We lieten het een beetje los eigenlijk en kwamen steeds meer los. Dan ga je gewoon. Dat pakte veel beter uit."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Aanvaller Robert Lewandowski van FC Barcelona heeft zaterdag in de slotfase van de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo (4-3) een hamstringblessure opgelopen. Dat meldt de Catalaanse club zondag.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Jordan Henderson mist volgende week zondag de thuiswedstrijd van Ajax tegen Sparta Rotterdam. De middenvelder kreeg in de eerste helft van het uitduel met FC Utrecht een gele kaart en moet een schorsing van een wedstrijd uitzitten.
48 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Jordy Clasie heeft zondag niet meegedaan aan de laatste groepstraining van AZ voor de bekerfinale van maandag tegen Go Ahead Eagles. De 33-jarige aanvoerder keek vanaf de zijkant van het veld in het AFAS Stadion toe toen zijn medespelers het veld opliepen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Steven Berghuis begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. Hij krijgt op de rechterflank de voorkeur boven Bertrand Traoré, die op de bank zit als het duel om 12.15 uur begint.
2 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Kees van Wonderen gaat ervan uit dat hij na dit seizoen moet vertrekken bij Schalke 04. Dat zei de Nederlandse trainer zaterdag na de thuiswedstrijd tegen Hamburger SV in de Tweede Bundesliga, die in 2-2 eindigde. Schalke staat na dertig speelronden op de elfde plaats en kan promotie vergeten.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians in de Braziliaanse competitie aan een overwinning geholpen. Twee dagen na het ontslag van trainer Ramón Díaz scoorde de spits van het Nederlands elftal twee keer tegen hekkensluiter Sport Recife: 2-1.
4 uur geledenLAS PALMAS (ANP) - Atlético Madrid lijkt afgehaakt in de strijd om de Spaanse titel. De ploeg van coach Diego Simeone blameerde zich met een nederlaag tegen het laaggeklasseerde Las Palmas. De club van Gran Canaria won met 1-0 door een doelpunt van Javier Muñoz in blessuretijd.
14 uur geleden