Festivalorganisator ID&T schrapt 40 procent banen
AMSTERDAM (ANP) - Festivalorganisator ID&T schrapt 40 procent van het aantal arbeidsplaatsen als gevolg van de coronacrisis. "Sinds maart staat de core business van ID&T, het organiseren van grootschalige dance evenementen, volledig stil", staat in een verklaring, waarin de "ingrijpende reorganisatie" wordt aangekondigd. Hoeveel banen er precies verdwijnen, is niet bekendgemaakt. Het zijn er tientallen, zegt een woordvoerder desgevraagd.
ID&T organiseert festivals als Awakenings, Mysteryland, Thunderdome en Amsterdam Open Air. Door de coronacrisis lag de evenementensector, waaronder festivals, afgelopen zomer vrijwel volledig stil.
De organisatie schrijft dat het "zware en emotionele tijden" zijn, ondanks de overheidsmaatregelen waar de organisatie op steunt. "Helaas ontkomen ook wij er hierdoor inmiddels niet meer aan om voor te sorteren op een slechter scenario, waarin het mogelijk nog een aanzienlijke tijd zal duren voor we weer volledig operationeel zullen zijn", schrijft ID&T-voorman Ritty van Straalen.
In augustus bepaalde de rechter dat het ID&T recht had op 1,3 miljoen euro aan voorschot op de geleden schade van de verzekeraars, maar die gingen tegen die uitspraak in beroep. Inmiddels is met drie van de vier verzekeringsmaatschappijen een schikking getroffen hierover, zegt Van Straalen.
Jaarlijks organiseert ID&T zo'n tachtig evenementen met in totaal rond de 1,5 miljoen bezoekers. Onder de ID&T-groep vallen bedrijven als b2s, ID&T Events, Q-dance, Monumental (Awakenings), Air Events, Art of Dance en VD Events. Ook Platinum Agency en Most Wanted DJ-agency horen erbij, evenals managementbureau Headliner Entertainment.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
2 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
5 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
6 uur geleden