Festival Pukkelpop ontslaat beveiligingsagent die bezoeker sloeg
HASSELT (ANP) - Het Belgische festival Pukkelpop heeft een beveiligingsagent ontslagen die een bezoeker in het gezicht heeft geslagen. Dat meldt persbureau Belga. De bewaker sloeg de man zondag in het gezicht.
De beelden van de klap doken na het festival op. De beveiligingsagent is op staande voet ontslagen en "zal nooit meer op het festival werken", aldus een woordvoerder van het evenement.
Het incident vond plaats na het optreden van de groep Royal Blood. Een aantal jonge bezoekers stookte een vuurtje met wat afval dat op het festivalterrein lag. Beveiligingsagenten probeerden het vuur te doven met een brandblusser. Tijdens dit blussen kwam het tot een schermutseling. Toen een van de bewakers een duw kreeg, escaleerde de situatie. Een collega van de man bespoot een van de bezoekers met een brandblusser en gaf hem een klap met de vlakke hand.
Het slachtoffer maakt het volgens Pukkelpop goed. Het festival beraadt zich op vervolgstappen tegen de ontslagen medewerker.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
1 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
1 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
9 uur geleden