Festival Paaspop uitgesteld tot september
SCHIJNDEL (ANP) - Paaspop wordt dit jaar uitgesteld tot het eerste weekend van september. Normaliter wordt het festival in Schijndel tijdens het paasweekend gehouden, maar vanwege de coronamaatregelen is dat niet mogelijk. Daarom is het jaarlijkse festival nu op 3, 4 en 5 september voorzien in plaats van op 2, 3 en 4 april.
Het is voor het eerst dat Paaspop, dat al 47 jaar bestaat, niet tijdens het paasweekend plaatsvindt. De invulling van het evenement ziet er verder hetzelfde uit: 17 podia en area's waar zo’n 250 acts gedurende 72 uur zullen optreden. Het programma is nog niet bekend, maar de organisatie zegt zo veel mogelijk acts uit de line-up van de gecancelde editie van 2020 terug te laten komen.
Paaspop is in april traditiegetrouw de opening van het festivalseizoen. Eind januari zei festivaldirecteur Peter Sanders al te overwegen om het festival te verplaatsen. "We beginnen normaal gesproken zo'n zes weken van tevoren met opbouwen. We hebben het natuurlijk niet over een verjaardag in de achtertuin, maar over het bouwen van een klein dorp", zei Sanders toen tegen het ANP.
Als de verplaatste variant van Paaspop alsnog niet kan doorgaan, dan hoopt de organisatie wel te kunnen terugvallen op het garantiefonds. Dat fonds geldt eigenlijk alleen voor evenementen na 1 juli, waardoor de originele editie van Paaspop daarop geen beroep zou kunnen doen. Maar vooralsnog wordt ervan uitgegaan dat het festival ergens dit jaar wel gewoon kan doorgaan, aldus Sanders. "Het is koffiedik kijken natuurlijk, maar we hebben goede hoop."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil over vier jaar, samen met Europese bondgenoten, een plan in gang hebben gezet om de afhankelijkheid van de Verenigde Staten voor de veiligheid van het Nederlandse grondgebied sterk te verminderen. Dat staat in de internationale veiligheidsstrategie die minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.
7 minuten geledenRIJEN (ANP) - In de Hoofdstraat in het Brabantse Rijen woedt brand in een woning. Het is volgens de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant onduidelijk of er nog iemand in de brandende woning aanwezig is. De brand ontstond dinsdagavond rond 23.45 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gratis solidariteitslintjes die mensen konden aanvragen om solidariteit voor mensen op de vlucht te tonen zijn op, meldt UNHCR, de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties. Volgens de organisatie hebben Nederlanders met bijna 100.000 aanvragen op de teller massaal gehoor gegeven aan de oproep om het blauwe lintje te dragen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Solvinity, het bedrijf achter DigiD, gaat in beroep tegen het verbod op overname door het Amerikaanse Kyndryl dat staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) vorige maand oplegde. Dat bevestigt een woordvoerder van de bewindsvrouw na berichtgeving door NRC.
8 uur geledenVRIEZENVEEN (ANP) - Een demonstratie in het centrum van het Overijsselse Vriezenveen tegen de komst van asielzoekers is dinsdagavond rustig en zonder incidenten verlopen. Op het Manitobaplein voor het gemeentehuis verzamelden zich ongeveer honderd mensen, zag een ANP-verslaggever. Rond 21.00 uur waren de meeste mensen weer vertrokken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verdachten die het minder goed voor elkaar hebben, krijgen gemiddeld zwaardere straffen dan mensen die het sociaaleconomisch beter hebben. Het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) meldt dat op basis van eigen onderzoeken naar het strafrecht.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Museum Boijmans Van Beuningen gaat de overleden kunstenaar en tv-maker Wim T. Schippers eren met een nieuwe uitvoering van zijn iconische pindakaasvloer. Dat laat een woordvoerder dinsdag weten aan het ANP. De Pindakaasvloer wordt in juli opnieuw gemaakt in het Depot van het Rotterdamse museum.
13 uur geleden