Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferraririjder Sainz hunkert na 146 grands prix naar eerste zege

Ferraririjder Sainz hunkert na 146 grands prix naar eerste zege

BARCELONA (ANP) - Het is geen obsessie, zegt Carlos Sainz, maar hij hunkert na 146 grands prix in de Formule 1 wel naar zijn eerste zege. "Het mooiste is natuurlijk om in mijn thuisrace mijn eerste overwinning te boeken. Daar droom ik van en ik denk er ook vaak aan, maar ik ben er niet door geobsedeerd", zei de 27-jarige Spanjaard op het circuit van Barcelona, waar dit weekeinde de Grote Prijs van Spanje wordt verreden.

Sainz, die ook al reed voor Toro Rosso, Renault en McLaren, is bezig aan zijn tweede jaar bij Ferrari en tekende onlangs voor twee jaar bij. Hij wist in die 146 voorgaande races wel negen keer het podium te halen, maar het ultieme geluk van een triomf heeft hij nog niet ervaren. "Toch ben ik niet ongeduldig", zegt Sainz. "Vanaf de eerste dag dat ik de Formule 1 binnenkwam is het doel een race te winnen. Ik wacht dus al heel lang en als het moet, wacht ik nog wat langer. Toen ik 10 jaar oud was, droomde ik ervan een Formule 1-coureur te worden en dat is gelukt. Daarna was het mijn droom voor Ferrari te rijden en dat is gebeurd. Nu droom ik van die eerste overwinning."

Sainz reed dit seizoen in vijf races een keer naar de tweede plaats en twee keer naar de derde plek. Hij had ook twee onfortuinlijke uitvalbeurten, waardoor hij 'slechts' vijfde staat in het kampioenschap. "Het is geen ideale start geweest en de afgelopen week heb ik ook thuis getraind om van een soort knoop in mijn nek af te komen. Die zit daar sinds mijn crash in de vrije training bij de vorige grand prix in Miami. Die twee nulscores hebben een groot effect op het kampioenschap, maar ik denk dat ik nog genoeg tijd heb om dat te repareren. Er zijn nog zeventien races te gaan."

De Spanjaard bekijkt het positief. "Ook al ben ik niet 100 procent tevreden over hoe alles is verlopen, ik heb wel na elke race waarin ik finishte op het podium gestaan en ik doe steeds mee om de poleposition. Er komt bovendien een upgrade aan voor onze auto, waardoor we mogelijk weer wat verbeteren. Hopelijk is de Ferrari dan nog meer naar mijn zin."

Meer uit Sport

Schaatser Roest mist plan voor teampursuit en kiest voor zichzelf

RIJSSEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest kiest het komende schaatsseizoen voor zijn individuele afstanden, de 5 en de 10 kilometer en in ieder geval niet voor de teampursuit. De schaatser van Reggeborgh bedankte vorige maand voor de achtervolgingsploeg, omdat hij het niet eens is met de huidige visie en trainingsopzet. "Dit is het beste voor mezelf en voor mijn 5 en 10 kilometer", zei de 27-jarige schaatser bij de teampresentatie in Rijssen.

7 uur geleden
Voor Deurloo voelt het bij WK turnen weer als vanouds

ANTWERPEN (ANP) - Turner Bart Deurloo is blij dat hij bij de WK in Antwerpen weer terugkeert op het internationale podium. "Het voelt weer als vanouds", zei Deurloo woensdagavond na de podiumtraining in het Antwerpse Sportpaleis.

8 uur geleden
Schaatsers Roest en Bosker tot en met 2026 bij Reggeborgh

RIJSSEN (ANP) - Schaatsers Patrick Roest en Marcel Bosker hebben hun contract bij team Reggeborgh met twee jaar verlengd tot en met 2026. De twee allrounders, die sinds vorig seizoen bij de ploeg schaatsen, meldden dat tijdens de teampresentatie in Rijssen.

9 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp onderuit in eerste ronde Astana

ASTANA (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het tennistoernooi van Astana gestrand. De 27-jarige Nederlander ging met 6-4 6-3 onderuit tegen de Rus Alexander Sjevtsjenko, die met een wildcard was toegelaten.

13 uur geleden
MotoGP telt in 2024 recordaantal van 22 grands prix

MADRID (ANP) - Het wereldkampioenschap in de MotoGP telt in 2024 een recordaantal van 22 grands prix. De Grote Prijs van Kazachstan op 16 juni is nieuw op de kalender van de grote motoren. Het gloednieuwe circuit in Sokol moet nog wel worden goedgekeurd. In 2024 viert de koningsklasse van de motorsport ook zijn 75-jarige bestaan.

14 uur geleden
Polen aast op Olympische Spelen van 2036

ZAKOPANE (ANP) - Polen wil de Olympische Spelen van 2036 organiseren. Dat liet de Poolse president Andrzej Duda woensdag weten.

15 uur geleden
De Vries keert na Formule-1 avontuur terug in Formule E

MONACO (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries keert na zijn kortstondige avontuur in de Formule 1 terug in de Formule E, het wereldkampioenschap van de elektrische racewagens. De Nederlander heeft voor het nieuwe seizoen een contract in de wacht gesleept bij het team Mahindra Racing. "Ik kijk erg uit naar deze nieuwe uitdaging in mijn loopbaan", schrijft hij op Instagram.

17 uur geleden