Ferraririjder Sainz hunkert na 146 grands prix naar eerste zege
BARCELONA (ANP) - Het is geen obsessie, zegt Carlos Sainz, maar hij hunkert na 146 grands prix in de Formule 1 wel naar zijn eerste zege. "Het mooiste is natuurlijk om in mijn thuisrace mijn eerste overwinning te boeken. Daar droom ik van en ik denk er ook vaak aan, maar ik ben er niet door geobsedeerd", zei de 27-jarige Spanjaard op het circuit van Barcelona, waar dit weekeinde de Grote Prijs van Spanje wordt verreden.
Sainz, die ook al reed voor Toro Rosso, Renault en McLaren, is bezig aan zijn tweede jaar bij Ferrari en tekende onlangs voor twee jaar bij. Hij wist in die 146 voorgaande races wel negen keer het podium te halen, maar het ultieme geluk van een triomf heeft hij nog niet ervaren. "Toch ben ik niet ongeduldig", zegt Sainz. "Vanaf de eerste dag dat ik de Formule 1 binnenkwam is het doel een race te winnen. Ik wacht dus al heel lang en als het moet, wacht ik nog wat langer. Toen ik 10 jaar oud was, droomde ik ervan een Formule 1-coureur te worden en dat is gelukt. Daarna was het mijn droom voor Ferrari te rijden en dat is gebeurd. Nu droom ik van die eerste overwinning."
Sainz reed dit seizoen in vijf races een keer naar de tweede plaats en twee keer naar de derde plek. Hij had ook twee onfortuinlijke uitvalbeurten, waardoor hij 'slechts' vijfde staat in het kampioenschap. "Het is geen ideale start geweest en de afgelopen week heb ik ook thuis getraind om van een soort knoop in mijn nek af te komen. Die zit daar sinds mijn crash in de vrije training bij de vorige grand prix in Miami. Die twee nulscores hebben een groot effect op het kampioenschap, maar ik denk dat ik nog genoeg tijd heb om dat te repareren. Er zijn nog zeventien races te gaan."
De Spanjaard bekijkt het positief. "Ook al ben ik niet 100 procent tevreden over hoe alles is verlopen, ik heb wel na elke race waarin ik finishte op het podium gestaan en ik doe steeds mee om de poleposition. Er komt bovendien een upgrade aan voor onze auto, waardoor we mogelijk weer wat verbeteren. Hopelijk is de Ferrari dan nog meer naar mijn zin."
Meer uit Sport
BOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
3 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.
16 uur geledenCARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.
17 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.
18 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.
19 uur geleden