Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferraririjder Sainz hunkert na 146 grands prix naar eerste zege

Ferraririjder Sainz hunkert na 146 grands prix naar eerste zege

BARCELONA (ANP) - Het is geen obsessie, zegt Carlos Sainz, maar hij hunkert na 146 grands prix in de Formule 1 wel naar zijn eerste zege. "Het mooiste is natuurlijk om in mijn thuisrace mijn eerste overwinning te boeken. Daar droom ik van en ik denk er ook vaak aan, maar ik ben er niet door geobsedeerd", zei de 27-jarige Spanjaard op het circuit van Barcelona, waar dit weekeinde de Grote Prijs van Spanje wordt verreden.

Sainz, die ook al reed voor Toro Rosso, Renault en McLaren, is bezig aan zijn tweede jaar bij Ferrari en tekende onlangs voor twee jaar bij. Hij wist in die 146 voorgaande races wel negen keer het podium te halen, maar het ultieme geluk van een triomf heeft hij nog niet ervaren. "Toch ben ik niet ongeduldig", zegt Sainz. "Vanaf de eerste dag dat ik de Formule 1 binnenkwam is het doel een race te winnen. Ik wacht dus al heel lang en als het moet, wacht ik nog wat langer. Toen ik 10 jaar oud was, droomde ik ervan een Formule 1-coureur te worden en dat is gelukt. Daarna was het mijn droom voor Ferrari te rijden en dat is gebeurd. Nu droom ik van die eerste overwinning."

Sainz reed dit seizoen in vijf races een keer naar de tweede plaats en twee keer naar de derde plek. Hij had ook twee onfortuinlijke uitvalbeurten, waardoor hij 'slechts' vijfde staat in het kampioenschap. "Het is geen ideale start geweest en de afgelopen week heb ik ook thuis getraind om van een soort knoop in mijn nek af te komen. Die zit daar sinds mijn crash in de vrije training bij de vorige grand prix in Miami. Die twee nulscores hebben een groot effect op het kampioenschap, maar ik denk dat ik nog genoeg tijd heb om dat te repareren. Er zijn nog zeventien races te gaan."

De Spanjaard bekijkt het positief. "Ook al ben ik niet 100 procent tevreden over hoe alles is verlopen, ik heb wel na elke race waarin ik finishte op het podium gestaan en ik doe steeds mee om de poleposition. Er komt bovendien een upgrade aan voor onze auto, waardoor we mogelijk weer wat verbeteren. Hopelijk is de Ferrari dan nog meer naar mijn zin."

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

13 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

16 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

17 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

18 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

19 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

22 uur geleden