Ferrari ziet verkopen stijgen door sterke vraag uit de VS
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft een sterk financieel vierde kwartaal gedraaid, vooral door een toegenomen vraag uit de Verenigde Staten. Terwijl concurrenten worstelden met een afzwakkende markt, wist Ferrari zijn verkoopcijfers juist op te voeren.
De omzet steeg met 14 procent tot 1,74 miljard euro, mede doordat Ferrari meer duurdere modellen verkocht. Het ging om exclusieve auto's zoals de crossover Purosangue, de Roma Spider en de Ferrari 296 GTS. De operationele winst kwam in het vorige kwartaal uit op 643 miljoen euro, een stijging van 15 procent. Dit was boven de verwachtingen van marktkenners. De nettowinst over heel 2024 steeg tot een recordbedrag van meer dan 1,5 miljard euro.
Ferrari verkocht vorig jaar in totaal 13.752 auto's, 1 procent meer dan het jaar daarvoor. "De focus op de kwaliteit van de opbrengsten in plaats van de volumes, is naar mijn mening de beste verklaring voor onze uitstekende financiële resultaten in 2024, mede dankzij een sterk productaanbod en een groeiende vraag naar personalisaties," zei topman Benedetto Vigna in een toelichting. Al geruime tijd kiezen steeds meer kopers voor dure maatwerkopties voor hun auto's, die gepaard gaan met hoge winstmarges.
Importheffingen
Ferrari krijgt dit jaar mogelijk last van de dreigende Amerikaanse importheffingen. De Verenigde Staten blijven Ferrari's grootste markt, goed voor een op de vier verkochte auto's. Toch verwacht de sportautofabrikant een omzet in 2025 van meer dan 7 miljard euro. Topman Vigna voorziet dat de groei "stevig" zal zijn.
In China zagen de Italianen de verkopen opnieuw kelderen, met 38 procent in het afgelopen kwartaal. China is voor Ferrari echter een aanzienlijk kleinere markt dan voor veel andere fabrikanten van luxeauto's.
Sinds vorig jaar kunnen kopers van de Italiaanse sportwagens bij de Europese dealers hun auto afrekenen met cryptovaluta, zoals bitcoins. In de Verenigde Staten was dit al mogelijk. Het nieuwe betalingssysteem verifieert de herkomst van het geld en zet de cryptomunten direct om in traditionele valuta.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
10 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
43 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
19 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
23 uur geleden