Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari ziet verkopen stijgen door sterke vraag uit de VS

Ferrari ziet verkopen stijgen door sterke vraag uit de VS

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft een sterk financieel vierde kwartaal gedraaid, vooral door een toegenomen vraag uit de Verenigde Staten. Terwijl concurrenten worstelden met een afzwakkende markt, wist Ferrari zijn verkoopcijfers juist op te voeren.

De omzet steeg met 14 procent tot 1,74 miljard euro, mede doordat Ferrari meer duurdere modellen verkocht. Het ging om exclusieve auto's zoals de crossover Purosangue, de Roma Spider en de Ferrari 296 GTS. De operationele winst kwam in het vorige kwartaal uit op 643 miljoen euro, een stijging van 15 procent. Dit was boven de verwachtingen van marktkenners. De nettowinst over heel 2024 steeg tot een recordbedrag van meer dan 1,5 miljard euro.

Ferrari verkocht vorig jaar in totaal 13.752 auto's, 1 procent meer dan het jaar daarvoor. "De focus op de kwaliteit van de opbrengsten in plaats van de volumes, is naar mijn mening de beste verklaring voor onze uitstekende financiële resultaten in 2024, mede dankzij een sterk productaanbod en een groeiende vraag naar personalisaties," zei topman Benedetto Vigna in een toelichting. Al geruime tijd kiezen steeds meer kopers voor dure maatwerkopties voor hun auto's, die gepaard gaan met hoge winstmarges.

Importheffingen

Ferrari krijgt dit jaar mogelijk last van de dreigende Amerikaanse importheffingen. De Verenigde Staten blijven Ferrari's grootste markt, goed voor een op de vier verkochte auto's. Toch verwacht de sportautofabrikant een omzet in 2025 van meer dan 7 miljard euro. Topman Vigna voorziet dat de groei "stevig" zal zijn.

In China zagen de Italianen de verkopen opnieuw kelderen, met 38 procent in het afgelopen kwartaal. China is voor Ferrari echter een aanzienlijk kleinere markt dan voor veel andere fabrikanten van luxeauto's.

Sinds vorig jaar kunnen kopers van de Italiaanse sportwagens bij de Europese dealers hun auto afrekenen met cryptovaluta, zoals bitcoins. In de Verenigde Staten was dit al mogelijk. Het nieuwe betalingssysteem verifieert de herkomst van het geld en zet de cryptomunten direct om in traditionele valuta.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

7 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

8 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

10 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

11 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

12 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

1 dag geleden