Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari ziet verkopen stijgen door sterke vraag uit de VS

Ferrari ziet verkopen stijgen door sterke vraag uit de VS

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft een sterk financieel vierde kwartaal gedraaid, vooral door een toegenomen vraag uit de Verenigde Staten. Terwijl concurrenten worstelden met een afzwakkende markt, wist Ferrari zijn verkoopcijfers juist op te voeren.

De omzet steeg met 14 procent tot 1,74 miljard euro, mede doordat Ferrari meer duurdere modellen verkocht. Het ging om exclusieve auto's zoals de crossover Purosangue, de Roma Spider en de Ferrari 296 GTS. De operationele winst kwam in het vorige kwartaal uit op 643 miljoen euro, een stijging van 15 procent. Dit was boven de verwachtingen van marktkenners. De nettowinst over heel 2024 steeg tot een recordbedrag van meer dan 1,5 miljard euro.

Ferrari verkocht vorig jaar in totaal 13.752 auto's, 1 procent meer dan het jaar daarvoor. "De focus op de kwaliteit van de opbrengsten in plaats van de volumes, is naar mijn mening de beste verklaring voor onze uitstekende financiële resultaten in 2024, mede dankzij een sterk productaanbod en een groeiende vraag naar personalisaties," zei topman Benedetto Vigna in een toelichting. Al geruime tijd kiezen steeds meer kopers voor dure maatwerkopties voor hun auto's, die gepaard gaan met hoge winstmarges.

Importheffingen

Ferrari krijgt dit jaar mogelijk last van de dreigende Amerikaanse importheffingen. De Verenigde Staten blijven Ferrari's grootste markt, goed voor een op de vier verkochte auto's. Toch verwacht de sportautofabrikant een omzet in 2025 van meer dan 7 miljard euro. Topman Vigna voorziet dat de groei "stevig" zal zijn.

In China zagen de Italianen de verkopen opnieuw kelderen, met 38 procent in het afgelopen kwartaal. China is voor Ferrari echter een aanzienlijk kleinere markt dan voor veel andere fabrikanten van luxeauto's.

Sinds vorig jaar kunnen kopers van de Italiaanse sportwagens bij de Europese dealers hun auto afrekenen met cryptovaluta, zoals bitcoins. In de Verenigde Staten was dit al mogelijk. Het nieuwe betalingssysteem verifieert de herkomst van het geld en zet de cryptomunten direct om in traditionele valuta.

Meer uit Financieel

FT: Rutte wil dat Europese defensiebedrijven productie opvoeren

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

38 minuten geleden
YouTube, Snap en TikTok schikken zaak over verslaving socialmedia

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.

1 uur geleden
FNV schrijft kabinet over winkeltijden: schaf het weekend niet af

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."

3 uur geleden
Powell tijdelijk nog voorzitter van Fed tot beëdiging Warsh

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.

4 uur geleden
Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

14 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

15 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

17 uur geleden