
Ferrari ziet verkopen stijgen door sterke vraag uit de VS
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft een sterk financieel vierde kwartaal gedraaid, vooral door een toegenomen vraag uit de Verenigde Staten. Terwijl concurrenten worstelden met een afzwakkende markt, wist Ferrari zijn verkoopcijfers juist op te voeren.
De omzet steeg met 14 procent tot 1,74 miljard euro, mede doordat Ferrari meer duurdere modellen verkocht. Het ging om exclusieve auto's zoals de crossover Purosangue, de Roma Spider en de Ferrari 296 GTS. De operationele winst kwam in het vorige kwartaal uit op 643 miljoen euro, een stijging van 15 procent. Dit was boven de verwachtingen van marktkenners. De nettowinst over heel 2024 steeg tot een recordbedrag van meer dan 1,5 miljard euro.
Ferrari verkocht vorig jaar in totaal 13.752 auto's, 1 procent meer dan het jaar daarvoor. "De focus op de kwaliteit van de opbrengsten in plaats van de volumes, is naar mijn mening de beste verklaring voor onze uitstekende financiƫle resultaten in 2024, mede dankzij een sterk productaanbod en een groeiende vraag naar personalisaties," zei topman Benedetto Vigna in een toelichting. Al geruime tijd kiezen steeds meer kopers voor dure maatwerkopties voor hun auto's, die gepaard gaan met hoge winstmarges.
Importheffingen
Ferrari krijgt dit jaar mogelijk last van de dreigende Amerikaanse importheffingen. De Verenigde Staten blijven Ferrari's grootste markt, goed voor een op de vier verkochte auto's. Toch verwacht de sportautofabrikant een omzet in 2025 van meer dan 7 miljard euro. Topman Vigna voorziet dat de groei "stevig" zal zijn.
In China zagen de Italianen de verkopen opnieuw kelderen, met 38 procent in het afgelopen kwartaal. China is voor Ferrari echter een aanzienlijk kleinere markt dan voor veel andere fabrikanten van luxeauto's.
Sinds vorig jaar kunnen kopers van de Italiaanse sportwagens bij de Europese dealers hun auto afrekenen met cryptovaluta, zoals bitcoins. In de Verenigde Staten was dit al mogelijk. Het nieuwe betalingssysteem verifieert de herkomst van het geld en zet de cryptomunten direct om in traditionele valuta.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Banken hebben hun achterstanden met girale betalingen weggewerkt. Dat betekent dat bijvoorbeeld salarisstortingen die voor donderdag op de planning stonden, allemaal goed moeten zijn verwerkt. Dat heeft de Betaalvereniging Nederland donderdagavond laten weten. "Alle achterstanden zijn inmiddels weggewerkt en girale betalingen lopen weer op schema."
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google en AI-bedrijf Anthropic versterken hun samenwerking. Google gaat tot 1 miljoen van zijn gespecialiseerde AI-chips leveren aan Anthropic. Dat moet Anthropic veel meer rekencapaciteit bieden en Google's positie versterken als grote investeerder en belangrijke infrastructuurleverancier in de race voor betere AI-modellen. Met de overeenkomst, die donderdag werd aangekondigd, zijn naar schatting vele miljarden dollars gemoeid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursgraadmeters zijn donderdag gedurende de handelssessie verder opgelopen. Op Wall Street werd gereageerd op de aankondiging dat president Donald Trump 30 oktober zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping ontmoet. Trump heeft eerder gezegd dat directe gesprekken met Xi de beste manier zijn om onderlinge meningsverschillen op te lossen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell is in het Verenigd Koninkrijk aangeklaagd voor zijn rol in het ontstaan van orkaan Odette op de Filipijnen. Een groep van 67 Filipino's claimt dat het olie- en gasbedrijf met zijn CO2-uitstoot de extreme weersomstandigheden mogelijk heeft gemaakt en daarmee in feite verantwoordelijk is voor de verwoestende storm die de Filipijnen op 16 december 2021 trof. Destijds kwamen meer dan vierhonderd mensen om het leven en werden miljoenen dakloos.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump stelt het gehele Arctic National Wildlife Refuge open voor olie- en gaswinning. Daarmee wordt een besluit van de regering-Biden teruggedraaid die het natuurgebied juist had afgesloten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het Verenigd Koninkrijk een belangrijke rechtszaak verloren. Het zogenoemde Competition Appeal Tribunal oordeelde donderdag dat Apple zijn dominante positie op de markt heeft misbruikt door app-ontwikkelaars oneerlijke commissies in rekening te brengen. Deze uitspraak kan het Amerikaanse techbedrijf veel geld kosten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Changpeng Zhao, medeoprichter en voormalig topman van 's werelds grootste cryptobeurs Binance, heeft gratie gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump. De ondernemer zat vorig jaar nog een gevangenisstraf van vier maanden uit omdat Binance onder zijn leiding onvoldoende deed om witwassen met crypto's tegen te gaan. Dat leverde Zhao ook een persoonlijke boete op van 50 miljoen dollar.
5 uur geleden