Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari zet in op het verder onder druk zetten van Red Bull

Ferrari zet in op het verder onder druk zetten van Red Bull

MELBOURNE (ANP/RTR) - Ferrari heeft door de zege van Carlos Sainz en de tweede plaats van Charles Leclerc in de Grote Prijs van Australië de overtuiging gekregen dat het dit seizoen Red Bull moeilijk kan maken. "Het bewijs is geleverd dat als wij alles goed voor elkaar hebben, we Red Bull onder druk kunnen zetten", zei teambaas Fred Vasseur na afloop van het dubbele succes in Melbourne. "Als Red Bull onder druk staat, maken ze meer fouten."

Ferrari had in Australië wel het geluk dat drievoudig wereldkampioen Max Verstappen uitviel met remproblemen. De Nederlander was in de eerste twee races van dit jaar nog onstuitbaar en won zowel in Bahrein als Saudi-Arabië.

"Ik weet ook niet of het ons elk weekeinde gaat lukken, maar we staan er echt veel beter voor dan een jaar geleden", zei Vasseur. "We waren hier in Melbourne vanaf de eerste vrije training snel. Sainz en Leclerc reden allebei geweldig. We moeten ons niet laten meeslepen door dit succes, maar deze aanpak wel de komende races voortzetten. Dat is dé manier waarop we de resultaten kunnen behalen die we willen."

Geen snelheid

Sergio Pérez, de teamgenoot van Verstappen bij Red Bull, zag ook de vooruitgang bij Ferrari. De Mexicaan eindigde in de eerste twee grands prix nog als tweede achter Verstappen, maar kwam in Melbourne niet verder dan de vijfde plaats. "Als Max niet was uitgevallen, zou Sainz ook hebben gewonnen. Absoluut", erkende Pérez. "Wij hadden dit weekeinde gewoon de snelheid niet, kregen niet de grip op de banden."

Topadviseur Helmut Marko zag het heel anders. "Ik sprak met Max en hij zei dat hij ondanks het remprobleem het tempo van Sainz gemakkelijk kon bijhouden. Als hij in de race was gebleven, was de uitkomst heel anders geweest", zei de Oostenrijker.

Met de uitvalbeurt van Verstappen kwam een einde aan een reeks van 43 races waarin hij altijd de finish haalde en 35 keer de race won. Hij had in Melbourne zijn recordserie van tien overwinningen op rij kunnen evenaren.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

7 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

8 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

8 uur geleden
Schaatsster Leerdam beëindigt seizoen en ontbreekt op WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor naar halve finale in Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.

9 uur geleden
Verstappen verwacht niet dat Red Bull gelijk voor zege kan meedoe

HILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.

15 uur geleden
Tennisser Zverev verrassend snel uitgeschakeld in Acapulco

ACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.

20 uur geleden