Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
Een analist beschreef het uiterlijk van de auto, die 550.000 euro moet kosten, als een mix tussen een elektrische Honda Accord en Tesla 3. De marktkenner van AIR Capital zette ook vraagtekens bij de strategie van het Italiaanse automerk. Ferrari moet het bij zijn verdienmodel juist hebben van verstokte sportautoliefhebbers die veel geld overhebben voor goed design.
De stemming op de Europese beurzen leek verder wat bedrukt door onzekerheid over de voortgang van vredesgesprekken rond Iran na nieuwe Amerikaanse aanvallen. De AEX-index in Amsterdam zakte 1,1 procent tot 1042,18. De MidKap won 0,2 tot 1091,66 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 1 procent, Londen steeg 0,3 procent.
De Verenigde Staten vielen doelen in het zuiden van Iran aan. Volgens de Amerikaanse strijdkrachten ging het om verdedigingsacties. Iran beschuldigt de VS van het schenden van het staakt-het-vuren, terwijl de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio denkt dat een akkoord met het land nog mogelijk is.
De prijs voor een vat Brentolie steeg 4,4 procent tot 100,36 dollar. Amerikaanse WTI-olie zakte juist 2,5 procent in prijs tot 94,21 dollar per vat.
In de AEX stonden olieconcern Shell en dienstverlener voor oliebedrijven SBM Offshore bij de sterkste stijgers, met winsten tot 1,1 procent. In Londen zakte branchegenoot BP juist 4 procent na opvallend nieuws uit de bestuurskamers. Het bedrijf ontslaat voorzitter Albert Manifold per direct vanwege "ernstige zorgen" over de bestuursstijl en zijn gedrag.
In de MidKap was bouwbedrijf Heijmans de grootste winnaar met een plus van 5,3 procent. Analisten van Oddo BHF verhoogden het koersdoel van het bedrijf. Heijmans won vorige week ook al veel aan beurswaarde na de bekendmaking dat het bedrijf voorloopt op zijn financiële doelstellingen
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag zeker 9 procent gestegen door de aangekondigde Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz en de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er tol zal worden geheven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zonne-energie was in juni voor het eerst goed voor een kwart van de totale elektriciteitsproductie in de Europese Unie. Dat heeft energiedenkttank Ember becijferd. Door de vele zonuren en grote hoeveelheid aan geïnstalleerde zonnepanelen werd vorige maand een recordhoeveelheid van 52 terawattuur aan stroom uit zonne-energie opgewekt. Hiermee werd het vorige record van 47 terawattuur van een maand eerder verbroken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.
8 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.
10 uur geleden