Ferrari verkoopt meer sportauto's en verhoogt winstverwachting
MARANELLO (ANP) - Ferrari heeft in de eerste helft van dit jaar meer auto's verkocht. De Italiaanse sportwagenfabrikant deed vooral goede zaken met de modellen Purosangue, Roma Spider en 296 GTS. De fabrikant heeft zijn omzet- en winstverwachting voor de rest van het jaar daarom opgeschroefd.
De sportwagenfabrikant verkocht in de eerste zes maanden van dit jaar 7044 auto's, iets meer dan in de eerste helft van vorig jaar. In Europa en het Midden-Oosten werden ruim 3200 stuks verkocht, 2 procent meer. In China, Hongkong en Taiwan zijn echter 19 procent minder Ferrari's verhandeld.
Dankzij de hogere totale verkoopaantallen kwam de omzet uit op net geen 3,3 miljard euro, een stijging van 14 procent vergeleken met een jaar eerder. Ferrari wist de nettowinst met 21 procent te verhogen naar 765 miljoen euro. In de eerste helft van vorig jaar kwam dit getal nog uit op 631 miljoen.
Verbrandingsmotor
De sportwagenfabrikant verwacht dit jaar een winst voor aftrek van onder meer belastingen te boeken van ruim 1,8 miljard euro. Dat was eerder iets minder dan 1,8 miljard euro. De beoogde omzet is verhoogd van 6,4 miljard naar bijna 6,6 miljard euro.
De meeste auto's die Ferrari afgelopen kwartaal leverde, waren wagens met een verbrandingsmotor (52 procent). De rest bestond uit hybride auto's. De fabrikant heeft acht modellen met een verbrandingsmotor en vier hybridemodellen.
De sportwagenfabrikant werkt aan zijn eerste twee volledig elektrische auto's, meldde persbureau Reuters in juni. Ferrari zou de eerste stekkerwagen eind volgend jaar op de markt willen brengen. Die moet zeker 500.000 euro kosten.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
18 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
21 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
23 uur geleden