Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari verkoopt meer sportauto's en verhoogt winstverwachting

Ferrari verkoopt meer sportauto's en verhoogt winstverwachting

MARANELLO (ANP) - Ferrari heeft in de eerste helft van dit jaar meer auto's verkocht. De Italiaanse sportwagenfabrikant deed vooral goede zaken met de modellen Purosangue, Roma Spider en 296 GTS. De fabrikant heeft zijn omzet- en winstverwachting voor de rest van het jaar daarom opgeschroefd.

De sportwagenfabrikant verkocht in de eerste zes maanden van dit jaar 7044 auto's, iets meer dan in de eerste helft van vorig jaar. In Europa en het Midden-Oosten werden ruim 3200 stuks verkocht, 2 procent meer. In China, Hongkong en Taiwan zijn echter 19 procent minder Ferrari's verhandeld.

Dankzij de hogere totale verkoopaantallen kwam de omzet uit op net geen 3,3 miljard euro, een stijging van 14 procent vergeleken met een jaar eerder. Ferrari wist de nettowinst met 21 procent te verhogen naar 765 miljoen euro. In de eerste helft van vorig jaar kwam dit getal nog uit op 631 miljoen.

Verbrandingsmotor

De sportwagenfabrikant verwacht dit jaar een winst voor aftrek van onder meer belastingen te boeken van ruim 1,8 miljard euro. Dat was eerder iets minder dan 1,8 miljard euro. De beoogde omzet is verhoogd van 6,4 miljard naar bijna 6,6 miljard euro.

De meeste auto's die Ferrari afgelopen kwartaal leverde, waren wagens met een verbrandingsmotor (52 procent). De rest bestond uit hybride auto's. De fabrikant heeft acht modellen met een verbrandingsmotor en vier hybridemodellen.

De sportwagenfabrikant werkt aan zijn eerste twee volledig elektrische auto's, meldde persbureau Reuters in juni. Ferrari zou de eerste stekkerwagen eind volgend jaar op de markt willen brengen. Die moet zeker 500.000 euro kosten.

Meer uit Financieel

Delen van geschrapte Duitse fregatten door Damen waren al klaar

GORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.

36 minuten geleden
Fed-voorzitter Warsh: prijsstabiliteit blijft hoogste prioriteit

SINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.

1 uur geleden
Winstnemingen op Damrak na krachtige opmars in tweede kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag overwegend met verlies aan de tweede helft van 2026 begonnen. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten na de sterke opmars van de aandelenmarkten in het afgelopen kwartaal. Die rally volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Meta concurreert met Amazon met eigen AI-cloud, meldt Bloomberg

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse socialemediaconcern Meta Platforms werkt aan plannen voor een cloudbedrijf dat toegang gaat verkopen tot AI-rekenkracht en AI-modellen. Daarmee begeeft het concern zich op een nieuw terrein waarop het gaat concurreren met marktleiders als Amazon Web Services, Microsoft Azure en Google Cloud. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.

1 uur geleden
Sony stopt vanaf 2028 met fysieke PlayStation-games

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony stopt vanaf 2028 met de productie van fysieke spelletjes voor de PlayStation, meldt een bestuurder op een blog van PlayStation. Na die datum zullen nieuwe games uitsluitend digitaal verkrijgbaar zijn via de onlinewinkel van PlayStation en andere verkooppunten.

3 uur geleden
FNV: personeel grote bedrijven staakt vrijdag om kabinetsplannen

EINDHOVEN (ANP) - Werknemers van grote industriƫle bedrijven gaan vrijdag staken als het kabinet de plannen rond sociale zekerheid niet terugdraait, zegt FNV. Volgens de vakbond gaat het om medewerkers van ASML, DAF, Bosch in Tilburg en Nedri Spanstaal.

4 uur geleden
Sportmerk Nike daalt op terughoudend Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike stond woensdag bij de dalers op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten hadden verwacht. De verkopen op de belangrijke Chinese markt bleven echter onder druk staan en daalden met 12 procent. Het Amerikaanse sportmerk kampt al tijden met scherpe concurrentie van andere sneakermerken en het herstelplan van topman Elliott Hill om de groei te versnellen verloopt moeizaam. Het aandeel zakte 1,9 procent.

4 uur geleden