Ferrari verkoopt meer sportauto's en verhoogt winstverwachting
MARANELLO (ANP) - Ferrari heeft in de eerste helft van dit jaar meer auto's verkocht. De Italiaanse sportwagenfabrikant deed vooral goede zaken met de modellen Purosangue, Roma Spider en 296 GTS. De fabrikant heeft zijn omzet- en winstverwachting voor de rest van het jaar daarom opgeschroefd.
De sportwagenfabrikant verkocht in de eerste zes maanden van dit jaar 7044 auto's, iets meer dan in de eerste helft van vorig jaar. In Europa en het Midden-Oosten werden ruim 3200 stuks verkocht, 2 procent meer. In China, Hongkong en Taiwan zijn echter 19 procent minder Ferrari's verhandeld.
Dankzij de hogere totale verkoopaantallen kwam de omzet uit op net geen 3,3 miljard euro, een stijging van 14 procent vergeleken met een jaar eerder. Ferrari wist de nettowinst met 21 procent te verhogen naar 765 miljoen euro. In de eerste helft van vorig jaar kwam dit getal nog uit op 631 miljoen.
Verbrandingsmotor
De sportwagenfabrikant verwacht dit jaar een winst voor aftrek van onder meer belastingen te boeken van ruim 1,8 miljard euro. Dat was eerder iets minder dan 1,8 miljard euro. De beoogde omzet is verhoogd van 6,4 miljard naar bijna 6,6 miljard euro.
De meeste auto's die Ferrari afgelopen kwartaal leverde, waren wagens met een verbrandingsmotor (52 procent). De rest bestond uit hybride auto's. De fabrikant heeft acht modellen met een verbrandingsmotor en vier hybridemodellen.
De sportwagenfabrikant werkt aan zijn eerste twee volledig elektrische auto's, meldde persbureau Reuters in juni. Ferrari zou de eerste stekkerwagen eind volgend jaar op de markt willen brengen. Die moet zeker 500.000 euro kosten.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
9 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
10 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 dag geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
1 dag geleden