Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari verkoopt meer sportauto's en verhoogt winstverwachting

Ferrari verkoopt meer sportauto's en verhoogt winstverwachting

MARANELLO (ANP) - Ferrari heeft in de eerste helft van dit jaar meer auto's verkocht. De Italiaanse sportwagenfabrikant deed vooral goede zaken met de modellen Purosangue, Roma Spider en 296 GTS. De fabrikant heeft zijn omzet- en winstverwachting voor de rest van het jaar daarom opgeschroefd.

De sportwagenfabrikant verkocht in de eerste zes maanden van dit jaar 7044 auto's, iets meer dan in de eerste helft van vorig jaar. In Europa en het Midden-Oosten werden ruim 3200 stuks verkocht, 2 procent meer. In China, Hongkong en Taiwan zijn echter 19 procent minder Ferrari's verhandeld.

Dankzij de hogere totale verkoopaantallen kwam de omzet uit op net geen 3,3 miljard euro, een stijging van 14 procent vergeleken met een jaar eerder. Ferrari wist de nettowinst met 21 procent te verhogen naar 765 miljoen euro. In de eerste helft van vorig jaar kwam dit getal nog uit op 631 miljoen.

Verbrandingsmotor

De sportwagenfabrikant verwacht dit jaar een winst voor aftrek van onder meer belastingen te boeken van ruim 1,8 miljard euro. Dat was eerder iets minder dan 1,8 miljard euro. De beoogde omzet is verhoogd van 6,4 miljard naar bijna 6,6 miljard euro.

De meeste auto's die Ferrari afgelopen kwartaal leverde, waren wagens met een verbrandingsmotor (52 procent). De rest bestond uit hybride auto's. De fabrikant heeft acht modellen met een verbrandingsmotor en vier hybridemodellen.

De sportwagenfabrikant werkt aan zijn eerste twee volledig elektrische auto's, meldde persbureau Reuters in juni. Ferrari zou de eerste stekkerwagen eind volgend jaar op de markt willen brengen. Die moet zeker 500.000 euro kosten.

Meer uit Financieel

Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

1 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

2 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

2 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

3 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

3 uur geleden
Milieudefensie: Pols nam op alle fronten afstand van verleden

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.

3 uur geleden