
Ferrari verkoopt meer sportauto's en verhoogt winstverwachting
MARANELLO (ANP) - Ferrari heeft in de eerste helft van dit jaar meer auto's verkocht. De Italiaanse sportwagenfabrikant deed vooral goede zaken met de modellen Purosangue, Roma Spider en 296 GTS. De fabrikant heeft zijn omzet- en winstverwachting voor de rest van het jaar daarom opgeschroefd.
De sportwagenfabrikant verkocht in de eerste zes maanden van dit jaar 7044 auto's, iets meer dan in de eerste helft van vorig jaar. In Europa en het Midden-Oosten werden ruim 3200 stuks verkocht, 2 procent meer. In China, Hongkong en Taiwan zijn echter 19 procent minder Ferrari's verhandeld.
Dankzij de hogere totale verkoopaantallen kwam de omzet uit op net geen 3,3 miljard euro, een stijging van 14 procent vergeleken met een jaar eerder. Ferrari wist de nettowinst met 21 procent te verhogen naar 765 miljoen euro. In de eerste helft van vorig jaar kwam dit getal nog uit op 631 miljoen.
Verbrandingsmotor
De sportwagenfabrikant verwacht dit jaar een winst voor aftrek van onder meer belastingen te boeken van ruim 1,8 miljard euro. Dat was eerder iets minder dan 1,8 miljard euro. De beoogde omzet is verhoogd van 6,4 miljard naar bijna 6,6 miljard euro.
De meeste auto's die Ferrari afgelopen kwartaal leverde, waren wagens met een verbrandingsmotor (52 procent). De rest bestond uit hybride auto's. De fabrikant heeft acht modellen met een verbrandingsmotor en vier hybridemodellen.
De sportwagenfabrikant werkt aan zijn eerste twee volledig elektrische auto's, meldde persbureau Reuters in juni. Ferrari zou de eerste stekkerwagen eind volgend jaar op de markt willen brengen. Die moet zeker 500.000 euro kosten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft genoeg aanwijzingen dat de Nederlandse inflatie eind volgend jaar op de gewenste 2 procent uitkomt. Daardoor heeft de VN-organisatie de nog altijd bovengemiddelde prijsstijgingen anders dan eerdere jaren niet meer als punt van zorg opgenomen in een rapport over de Nederlandse economie, zei Fabian Bornhorst, die de afgelopen weken een onderzoeksmissie van het IMF in Nederland leidde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een op de vijf ondernemingen heeft vorig jaar schade geleden door een cyberaanval. Dit meldt ABN AMRO, dat samen met marktonderzoeksbureau MWM2 788 bedrijven onderzocht. Bij grotere bedrijven met een omzet van meer dan 25 miljoen euro was dit zelfs drie op de tien.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet is lager geƫindigd op de aandelenbeurs in New York. Google, waarvan Alphabet het moederbedrijf is, heeft een reeks nieuwe toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) gepresenteerd. Zo krijgen Amerikaanse gebruikers de mogelijkheid om zoekopdrachten te doen via AI Mode, door vervolgvragen te stellen om bij het gewenste zoekresultaat te komen.
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft een reeks nieuwe toepassingen gepresenteerd op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Een daarvan is AI Mode, een speciaal tabblad in de zoekmachine waarin gebruikers vervolgvragen kunnen stellen om bij het gewenste zoekresultaat te komen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell moet binnen zes maanden in gesprek met aandeelhouders over de informatie die het gas- en olieconcern geeft over zijn plannen met vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Kritische aandeelhouders plaatsten een voorstel op de agenda van de aandeelhoudersvergadering dat Shell oproept om zijn plannen voor meer lng-productie toe te lichten. Hoewel het voorstel werd verworpen, was het aantal voorstemmers met 20,6 procent dusdanig groot dat Shell in gesprek moet over zijn lng-plannen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Personeel van FNV heeft de Ondernemingskamer gevraagd zich te buigen over de bestuurscrisis bij de bond. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. "De crisis aan de top duurt nu al te lang en heeft grote impact op de werkorganisatie en de reputatie van de FNV", zegt bestuurder Judith Westhoek van de interne vakbond FNV Personeel.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is dinsdag in de top van de AEX-index geƫindigd. Beleggers reageerden op het nieuws dat de Nederlandse staat het belang in de bank heeft teruggebracht tot minder dan een derde. De overheid had in oktober vorig jaar al laten weten het belang te willen verkleinen. Het aandeel sloot 2,3 procent hoger.
12 uur geleden