Ferrari verkoopt helft minder auto's door coronacrisis
MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft het in het tweede kwartaal beter gedaan dan de producenten van alledaagse personenauto's, die hun verkopen door de coronacrisis fors zagen kelderen. Toch voelt ook de maker van de luxe sportwagens de druk van de crisis. Ferrari verkocht de helft minder auto's en stelde zijn winstverwachtingen voor de rest van het jaar iets naar beneden bij.
De teller van afgeleverde auto's stokte afgelopen kwartaal bij 1389, bijna de helft minder dan een jaar eerder. In China, Hongkong en Taiwan was sprake van maar liefst ruim 90 procent minder afzet.
Voor dit jaar rekent Ferrari op een omzet van minstens 3,4 miljard euro, waar in mei nog werd gerekend op een omzet tot 3,6 miljard euro. De verwachting voor de operationele winst werd van maximaal 1,2 miljard euro bijgesteld naar 1,1 miljard euro.
De operationele winst (ebitda) kwam in lijn met de schattingen van analisten uit op 124 miljoen euro, een daling van 60 procent vergeleken met een jaar eerder. De omzet bedroeg 571 miljoen euro. Een jaar eerder was dat 984 miljoen euro.
Vorig jaar leverde Ferrari voor het eerst meer dan 10.000 auto's af nadat er vijf nieuwe modellen waren geïntroduceerd. Topman Louis Camilleri zet in op duurdere modellen en vernieuwing van het aanbod.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
8 uur geleden