Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari verkoopt helft minder auto's door coronacrisis

Ferrari verkoopt helft minder auto's door coronacrisis

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse sportwagenfabrikant Ferrari heeft het in het tweede kwartaal beter gedaan dan de producenten van alledaagse personenauto's, die hun verkopen door de coronacrisis fors zagen kelderen. Toch voelt ook de maker van de luxe sportwagens de druk van de crisis. Ferrari verkocht de helft minder auto's en stelde zijn winstverwachtingen voor de rest van het jaar iets naar beneden bij.

De teller van afgeleverde auto's stokte afgelopen kwartaal bij 1389, bijna de helft minder dan een jaar eerder. In China, Hongkong en Taiwan was sprake van maar liefst ruim 90 procent minder afzet.

Voor dit jaar rekent Ferrari op een omzet van minstens 3,4 miljard euro, waar in mei nog werd gerekend op een omzet tot 3,6 miljard euro. De verwachting voor de operationele winst werd van maximaal 1,2 miljard euro bijgesteld naar 1,1 miljard euro.

De operationele winst (ebitda) kwam in lijn met de schattingen van analisten uit op 124 miljoen euro, een daling van 60 procent vergeleken met een jaar eerder. De omzet bedroeg 571 miljoen euro. Een jaar eerder was dat 984 miljoen euro.

Vorig jaar leverde Ferrari voor het eerst meer dan 10.000 auto's af nadat er vijf nieuwe modellen waren geïntroduceerd. Topman Louis Camilleri zet in op duurdere modellen en vernieuwing van het aanbod.

Meer uit Financieel

OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

44 minuten geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

1 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

1 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

4 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

5 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

6 uur geleden
Fortnite-maker Epic Games ontslaat duizend medewerkers

CARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.

6 uur geleden