Ferrari verhoogt verwachtingen en voorspelt recordjaar
MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari is naar eigen zeggen bezig aan een recordjaar. Het Italiaanse bedrijf verhoogt dankzij het hoge aantal nieuwe bestellingen in het afgelopen kwartaal zijn verwachtingen voor heel het jaar. Ook leverde Ferrari meer auto's af in de maanden juli tot en met september.
In dat derde kwartaal bedroeg de omzet voor het automerk met het steigerende paard op het logo een kleine 1,1 miljard euro, haast een vijfde meer dan een jaar eerder. Het aantal auto's dat Ferrari afleverde kwam uit op 2750 tegen 2313 een jaar eerder. De nettowinst ging met 21 procent omhoog tot 207 miljoen.
Op iedere auto die Ferrari verkoopt maakt het een gemiddelde brutowinst van meer dan 35 procent. Die hoge marge zorgt ervoor dat Ferrari de verwachte brutowinst kon opvoeren tot net boven de 1,5 miljard euro over het hele jaar.
Hybride auto's
Onder de nieuwe topman Benedetto Vigna zet Ferrari voorzichtig zijn strategie door van meer hybride auto's. Het tweede stekkermodel werd deze zomer onthuld. Ook komt Ferrari volgend jaar met zijn eerste SUV, ruim na concurrenten als Porsche, Bentley en Lamborghini.
Vigna staat onder druk om de elektrificatie van Ferrari te versnellen. Als het aan de Europese Unie ligt mogen er na 2035 geen auto's met een verbrandingsmotor meer verkocht worden en ook andere landen komen met vergelijkbare regels. Ferrari groeit momenteel het hardst in de Verenigde Staten en China.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP willen niet meer met het nieuwe kabinet praten als de AOW-plannen niet volledig van tafel gaan. Dat hebben ze donderdag in een gezamenlijke verklaring naar buiten gebracht. De deze week door een Kamermeerderheid gesteunde verzachtingen van de plannen voor een snellere verhoging van de AOW-leeftijd zijn volgens de bonden niet voldoende.
6 minuten geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Puma verwacht dit jaar opnieuw verliezen te draaien en heeft daarom besloten zijn dividend te schrappen. Het Duitse sportmerk kampt met een grote voorraad onverkochte sneakers en kleding na grootschalige retourzendingen door groothandelspartners.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) keurt de overname goed van IT-dienstverlener Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken, door het Amerikaanse Kyndryl. De overname leidde eerder tot zorgen over de afhankelijkheid van Amerikaanse bedrijven.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - AMG behoorde donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De metalengroep zag de omzet en winst flink stijgen in 2025. De resultaten in het laatste kwartaal van het jaar vielen echter tegen. Ook denkt het bedrijf dat de resultaten in het huidige kwartaal lager uitvallen dan in het vierde kwartaal van 2025. Het aandeel werd daarop 11 procent lager gezet.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse maritieme dienstverlener SBM Offshore heeft de omzet en winst afgelopen jaar flink zien dalen. Topman Øivind Tangen sprak desondanks van sterke prestaties, waarbij de eigen verwachtingen van het bedrijf werden overtroffen. Het bedrijf, dat volgens analisten van JPMorgan waarschijnlijk in maart promoveert naar de AEX-index, gaat de aandeelhouders flink belonen en rekent voor dit jaar op een stijging van de omzet en winst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in de Verenigde Staten een schikking getroffen in een zaak over een beademingsapparaat. Dat bevestigde een woordvoerder van het zorgtechnologieconcern na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad. Een nabestaande beschuldigde Philips ervan dat haar moeder vijf jaar geleden brandwonden had opgelopen doordat het apparaat vlam vatte. Philips ontkent alle aansprakelijkheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een wasmachine of televisie koopt, moet opletten dat hij niet onnodig een verzekering afsluit. Daarvoor waarschuwt de Consumentenbond, die opmerkt dat winkels steeds vaker verzekeringen verkopen bij apparaten. Volgens de belangenorganisatie zijn die polissen "vaak overbodig en misleidend". Mensen betalen dan honderden euro's voor dekking die zij al hebben via hun inboedelverzekering of wettelijke garantie.
2 uur geleden