Ferrari-teambaas kondigt grondig onderzoek aan na opgave Leclerc
MARANELLO (ANP) - Teambaas Fred Vasseur van het Formule 1-team van Ferrari heeft een grondig onderzoek aangekondigd naar de reden voor de opgave van Charles Leclerc tijdens de Grote Prijs van Bahrein. De Monegask staakte zondag de strijd met een technisch probleem.
Leclerc zette in Bahrein zijn auto na 39 van de 57 rondes aan de kant. Hij reed op dat moment op de derde plaats. Ferrari verving voor de race de Energy Store en Control Electronics bij de auto van Leclerc. Vasseur zei echter niet of deze onderdelen het probleem tijdens de race waren.
"We hadden nooit verwacht dat we zoiets zouden meemaken, want het is de eerste keer dat we hier mee te maken hebben", verklaarde Vasseur. "We hebben nooit met dit probleem te maken gehad tijdens de zes- of zevenduizend kilometer die we vorige week met de motor hebben getest. We moeten dit eerst onderzoeken voordat we een antwoord kunnen geven."
Max Verstappen won de eerste grand prix van het seizoen. Carlos Sainz, de teamgenoot van Leclerc, eindigde als vierde.
Meer uit Sport
CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
9 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
11 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
14 uur geleden