
Ferrari-teambaas kondigt grondig onderzoek aan na opgave Leclerc
MARANELLO (ANP) - Teambaas Fred Vasseur van het Formule 1-team van Ferrari heeft een grondig onderzoek aangekondigd naar de reden voor de opgave van Charles Leclerc tijdens de Grote Prijs van Bahrein. De Monegask staakte zondag de strijd met een technisch probleem.
Leclerc zette in Bahrein zijn auto na 39 van de 57 rondes aan de kant. Hij reed op dat moment op de derde plaats. Ferrari verving voor de race de Energy Store en Control Electronics bij de auto van Leclerc. Vasseur zei echter niet of deze onderdelen het probleem tijdens de race waren.
"We hadden nooit verwacht dat we zoiets zouden meemaken, want het is de eerste keer dat we hier mee te maken hebben", verklaarde Vasseur. "We hebben nooit met dit probleem te maken gehad tijdens de zes- of zevenduizend kilometer die we vorige week met de motor hebben getest. We moeten dit eerst onderzoeken voordat we een antwoord kunnen geven."
Max Verstappen won de eerste grand prix van het seizoen. Carlos Sainz, de teamgenoot van Leclerc, eindigde als vierde.
Meer uit Sport
LILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.
12 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.
18 uur geledenLILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.
19 uur geleden