Ferrari stuurt na Schumacher ook technische man naar Haas
SAKHIR (ANP) - Het Formule 1-team van Ferrari gaat nog nauwer samenwerken met Haas. De Amerikaanse renstal rijdt al met motoren van Ferrari en krijgt volgend seizoen de beschikking over de Duitse coureur Mick Schumacher, onderdeel van het opleidingsprogramma van Ferrari. De Italianen sturen met Simone Resta nu ook een gerenommeerde techneut naar Haas.
Resta was jaren hoofdontwerper bij Ferrari. Na een kort uitstapje naar Alfa Romeo keerde hij vorig jaar terug bij de Italiaanse renstal, om leiding te geven aan de afdeling die het chassis ontwikkelt. De 50-jarige Italiaan krijgt nu een hoge functie bij Haas. "We moeten onze technische afdeling versterken, nadat we die tijdens de coronapandemie wat hebben afgebouwd", zegt teambaas Günther Steiner.
Haas beleeft een teleurstellend jaar in de Formule 1. De renstal pakte pas 3 punten. Haas neemt na dit seizoen afscheid van de coureurs Romain Grosjean en Kevin Magnussen. Het presenteerde deze week met de Rus Nikita Mazepin en Mick Schumacher, de zoon van zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher, twee talenten als rijders voor komend jaar. De twee 21-jarige coureurs debuteren in de Formule 1.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
17 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden