Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari stuurt na Schumacher ook technische man naar Haas

Ferrari stuurt na Schumacher ook technische man naar Haas

SAKHIR (ANP) - Het Formule 1-team van Ferrari gaat nog nauwer samenwerken met Haas. De Amerikaanse renstal rijdt al met motoren van Ferrari en krijgt volgend seizoen de beschikking over de Duitse coureur Mick Schumacher, onderdeel van het opleidingsprogramma van Ferrari. De Italianen sturen met Simone Resta nu ook een gerenommeerde techneut naar Haas.

Resta was jaren hoofdontwerper bij Ferrari. Na een kort uitstapje naar Alfa Romeo keerde hij vorig jaar terug bij de Italiaanse renstal, om leiding te geven aan de afdeling die het chassis ontwikkelt. De 50-jarige Italiaan krijgt nu een hoge functie bij Haas. "We moeten onze technische afdeling versterken, nadat we die tijdens de coronapandemie wat hebben afgebouwd", zegt teambaas Günther Steiner.

Haas beleeft een teleurstellend jaar in de Formule 1. De renstal pakte pas 3 punten. Haas neemt na dit seizoen afscheid van de coureurs Romain Grosjean en Kevin Magnussen. Het presenteerde deze week met de Rus Nikita Mazepin en Mick Schumacher, de zoon van zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher, twee talenten als rijders voor komend jaar. De twee 21-jarige coureurs debuteren in de Formule 1.

Meer uit Sport

Sawe prijst 'superschoen' van amper 100 gram na marathonrecord

LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.

4 uur geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.

5 uur geleden
AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

22 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

1 dag geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

1 dag geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

1 dag geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 dag geleden