Ferrari stuurt na Schumacher ook technische man naar Haas
SAKHIR (ANP) - Het Formule 1-team van Ferrari gaat nog nauwer samenwerken met Haas. De Amerikaanse renstal rijdt al met motoren van Ferrari en krijgt volgend seizoen de beschikking over de Duitse coureur Mick Schumacher, onderdeel van het opleidingsprogramma van Ferrari. De Italianen sturen met Simone Resta nu ook een gerenommeerde techneut naar Haas.
Resta was jaren hoofdontwerper bij Ferrari. Na een kort uitstapje naar Alfa Romeo keerde hij vorig jaar terug bij de Italiaanse renstal, om leiding te geven aan de afdeling die het chassis ontwikkelt. De 50-jarige Italiaan krijgt nu een hoge functie bij Haas. "We moeten onze technische afdeling versterken, nadat we die tijdens de coronapandemie wat hebben afgebouwd", zegt teambaas Günther Steiner.
Haas beleeft een teleurstellend jaar in de Formule 1. De renstal pakte pas 3 punten. Haas neemt na dit seizoen afscheid van de coureurs Romain Grosjean en Kevin Magnussen. Het presenteerde deze week met de Rus Nikita Mazepin en Mick Schumacher, de zoon van zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher, twee talenten als rijders voor komend jaar. De twee 21-jarige coureurs debuteren in de Formule 1.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
6 uur geleden