Ferrari stuurt na Schumacher ook technische man naar Haas
SAKHIR (ANP) - Het Formule 1-team van Ferrari gaat nog nauwer samenwerken met Haas. De Amerikaanse renstal rijdt al met motoren van Ferrari en krijgt volgend seizoen de beschikking over de Duitse coureur Mick Schumacher, onderdeel van het opleidingsprogramma van Ferrari. De Italianen sturen met Simone Resta nu ook een gerenommeerde techneut naar Haas.
Resta was jaren hoofdontwerper bij Ferrari. Na een kort uitstapje naar Alfa Romeo keerde hij vorig jaar terug bij de Italiaanse renstal, om leiding te geven aan de afdeling die het chassis ontwikkelt. De 50-jarige Italiaan krijgt nu een hoge functie bij Haas. "We moeten onze technische afdeling versterken, nadat we die tijdens de coronapandemie wat hebben afgebouwd", zegt teambaas Günther Steiner.
Haas beleeft een teleurstellend jaar in de Formule 1. De renstal pakte pas 3 punten. Haas neemt na dit seizoen afscheid van de coureurs Romain Grosjean en Kevin Magnussen. Het presenteerde deze week met de Rus Nikita Mazepin en Mick Schumacher, de zoon van zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher, twee talenten als rijders voor komend jaar. De twee 21-jarige coureurs debuteren in de Formule 1.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De omstandigheden in Cortina d'Ampezzo zijn tijdens de Paralympische Winterspelen van de komende weken heel anders dan tijdens de Olympische Spelen van vorige maand. "Toen deden de sporters en coaches veel in dikke pakken vanwege de sneeuw en kou. Nu drinken wij ons kopje koffie voor de eetzaal in het zonnetje in ons T-shirt", zegt chef de mission Esther Vergeer vanuit de Italiaanse wintersportplaats.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Max Verstappen denkt niet dat de bekritiseerde nieuwe regels in de Formule 1 snel zullen worden aangepast. "Mede door al het geld dat hier al in is geïnvesteerd, zal dit nog wel een tijdje blijven. Er komt nu wat kritiek op, maar dat is eigenlijk al een beetje te laat", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull tijdens een persmoment voor de start van het seizoen in Melbourne.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Formule 1-coureurs Fernando Alonso en Lance Stroll van Aston Martin zijn bij de start van het seizoen "zwaar beperkt" door hun trillende auto's. Ze vrezen blijvende zenuwschade op te lopen in hun vingers en zullen daardoor terughoudend zijn in het aantal rondjes dat ze achter elkaar rijden. Dat heeft teambaas Adrian Newey verteld tijdens de mediadag voor de eerste grand prix van het jaar in het Australische Melbourne.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.
9 uur geledenPORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
16 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
1 dag geleden