Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari-rijder Sainz verwacht spannende kwalificatie in Zandvoort

Ferrari-rijder Sainz verwacht spannende kwalificatie in Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Het zou weleens een hele spannende kwalificatierace kunnen worden bij de Dutch Grand Prix op Zandvoort. Dat zegt Carlos Sainz, de Spaanse coureur van Ferrari.

"Ik was verrast over hoe snel iedereen was in de trainingen vrijdag. Voor ons was het een lekker gevoel om weer in een auto te rijden die competitief is, maar McLaren, Mercedes en Red Bull zaten er ook goed bij", aldus de nummer 4 in het kampioenschap van de Formule 1. "De verschillen waren minder dan 3 tienden van een seconde. Ik denk dat het heel dicht bij elkaar zal zitten in de kwalificatie. En dus wordt het spannend."

Charles Leclerc noteerde in de tweede training de snelste ronde in zijn Ferrari, Sainz gaf slechts 4 duizendsten toe. George Russell en Lewis Hamilton waren in hun Mercedessen de snelsten in de eerste training. Lando Norris klokte in de tweede sessie de vierde tijd in zijn McLaren. Wereldkampioen Max Verstappen kon zich niet onderscheiden; hij viel in de eerste sessie na 10 minuten uit met een kapotte versnellingsbak en zette in de tweede oefensessie slechts de achtste tijd neer.

De Nederlander domineerde vorige week in Spa en reed al zijn concurrenten op grote achterstand. Maar het bochtige en smalle circuit in Zandvoort is niet te vergelijken met de glooiende baan in Spa met zijn lange bochten en rechte stukken. "Er is hier meer downforce vereist en dat past onze auto beter, dus onze verwachting was wel dat we hier beter zouden zijn dan op Spa", zei Sainz. "En we kunnen nog harder, want we hadden nog verre van de ideale balans."

Meer uit Sport

Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

2 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

5 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

8 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

19 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

23 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

23 uur geleden