Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari noemt nog geen datum voor testdebuut Hamilton

Ferrari noemt nog geen datum voor testdebuut Hamilton

MARANELLO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton weet nog altijd niet wanneer hij voor het eerst een ronde kan rijden in een Ferrari. Teambaas Fred Vasseur van de Italiaanse renstal heeft nog geen exacte datum genoemd. Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton reed begin deze maand in Abu Dhabi zijn laatste race in de Formule 1 voor Mercedes.

Vasseur meldde tijdens een kerstlunch aan verslaggevers dat Ferrari op 19 februari op de thuisbasis in Maranello de auto onthult waarin Hamilton en Charles Leclerc volgend jaar de titelstrijd aangaan in de Formule 1. Dat is een dag na de gezamenlijke presentatie van teams en coureurs in de Londense O2.

Het is de bedoeling om direct na de onthulling de nieuwe Ferrari te testen op het eigen circuit Fiorano, maar Vasseur wilde niet prijsgeven wie er dan achter het stuur kruipt. Kort na die test in de eigen omgeving zijn de eerste officiële testraces in Bahrein (26-28 februari).

Vasseur zei wel dat Ferrari zoekt naar een geschikt moment voor Hamilton om al eerder in een Ferrari te stappen. De regels staan toe dat er mag worden getest in een ouder model van de Formule 1-auto. "We hebben het niet over een eerstejaars, ik maak me geen zorgen", zei Vasseur over de korte tijd die Hamilton krijgt om zich aan te passen bij de Italiaanse renstal. "We weten dat hij maar een paar dagen heeft om heel veel procedures te verwerken, maar ik denk dat hij genoeg ervaring heeft."

Meer uit Sport

Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.

33 minuten geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

4 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

17 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden