Ferrari noemt nog geen datum voor testdebuut Hamilton
MARANELLO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton weet nog altijd niet wanneer hij voor het eerst een ronde kan rijden in een Ferrari. Teambaas Fred Vasseur van de Italiaanse renstal heeft nog geen exacte datum genoemd. Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton reed begin deze maand in Abu Dhabi zijn laatste race in de Formule 1 voor Mercedes.
Vasseur meldde tijdens een kerstlunch aan verslaggevers dat Ferrari op 19 februari op de thuisbasis in Maranello de auto onthult waarin Hamilton en Charles Leclerc volgend jaar de titelstrijd aangaan in de Formule 1. Dat is een dag na de gezamenlijke presentatie van teams en coureurs in de Londense O2.
Het is de bedoeling om direct na de onthulling de nieuwe Ferrari te testen op het eigen circuit Fiorano, maar Vasseur wilde niet prijsgeven wie er dan achter het stuur kruipt. Kort na die test in de eigen omgeving zijn de eerste officiële testraces in Bahrein (26-28 februari).
Vasseur zei wel dat Ferrari zoekt naar een geschikt moment voor Hamilton om al eerder in een Ferrari te stappen. De regels staan toe dat er mag worden getest in een ouder model van de Formule 1-auto. "We hebben het niet over een eerstejaars, ik maak me geen zorgen", zei Vasseur over de korte tijd die Hamilton krijgt om zich aan te passen bij de Italiaanse renstal. "We weten dat hij maar een paar dagen heeft om heel veel procedures te verwerken, maar ik denk dat hij genoeg ervaring heeft."
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
1 uur geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
3 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
6 uur geleden