Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari noemt nog geen datum voor testdebuut Hamilton

Ferrari noemt nog geen datum voor testdebuut Hamilton

MARANELLO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton weet nog altijd niet wanneer hij voor het eerst een ronde kan rijden in een Ferrari. Teambaas Fred Vasseur van de Italiaanse renstal heeft nog geen exacte datum genoemd. Zevenvoudig wereldkampioen Hamilton reed begin deze maand in Abu Dhabi zijn laatste race in de Formule 1 voor Mercedes.

Vasseur meldde tijdens een kerstlunch aan verslaggevers dat Ferrari op 19 februari op de thuisbasis in Maranello de auto onthult waarin Hamilton en Charles Leclerc volgend jaar de titelstrijd aangaan in de Formule 1. Dat is een dag na de gezamenlijke presentatie van teams en coureurs in de Londense O2.

Het is de bedoeling om direct na de onthulling de nieuwe Ferrari te testen op het eigen circuit Fiorano, maar Vasseur wilde niet prijsgeven wie er dan achter het stuur kruipt. Kort na die test in de eigen omgeving zijn de eerste officiële testraces in Bahrein (26-28 februari).

Vasseur zei wel dat Ferrari zoekt naar een geschikt moment voor Hamilton om al eerder in een Ferrari te stappen. De regels staan toe dat er mag worden getest in een ouder model van de Formule 1-auto. "We hebben het niet over een eerstejaars, ik maak me geen zorgen", zei Vasseur over de korte tijd die Hamilton krijgt om zich aan te passen bij de Italiaanse renstal. "We weten dat hij maar een paar dagen heeft om heel veel procedures te verwerken, maar ik denk dat hij genoeg ervaring heeft."

Meer uit Sport

Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

1 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

3 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

4 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

5 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

5 uur geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

6 uur geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

6 uur geleden