Ferrari lijkt terug ''waar het hoort'' en dat is aan de top
SAKHIR (ANP) - Ferrari is ineens weer het gesprek van de dag in de Formule 1. De beroemde Italiaanse renstal heeft een auto gebouwd die in staat lijkt dit seizoen mee te doen om de wereldtitel. De coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz bewezen in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein dat hun auto heel snel is.
Leclerc was zelfs sneller dan Max Verstappen, die tijdens de trainingen in het openingsweekend de meeste indruk had gemaakt in zijn nieuwe Red Bull. De 24-jarige Monegask pakte de pole voor de race op zondag. Hij was een fractie sneller dan de Nederlandse wereldkampioen. Sainz was ook rap en reed de derde tijd.
"De laatste twee jaar zijn extreem moeilijk geweest voor ons, maar ik wist dat het slechts een kwestie van tijd was voordat we weer aan de top zouden terugkeren", zei Leclerc, die de tiende pole in zijn carrière pakte. "Eindelijk zijn we erin geslaagd om een auto te maken die weer is waar hij verdient om te zijn en dat is op zijn minst meedoen voor het podium."
F1-75
De F1-75, zoals Ferrari de auto heeft genoemd die volgens de nieuwe aerodynamische regels is ontworpen, was in de kwalificatie "geweldig", zei Leclerc. "De tijd verbaasde me echt, want eerlijk gezegd had ik het best lastig omdat mijn banden moeilijk op de juiste temperatuur kwamen. Ik ging er ook vanuit dat Verstappen sneller zou zijn, maar mijn tijd in Q3 bleek goed voor de pole en dat is uiteraard verheugend."
Ferrari hunkert naar een nieuwe wereldtitel. De laatste is van 2007, toen de Fin Kimi Räikkönen de rode bolide bestuurde. De jaren daarna greep het team steeds mis. Leclerc reed in 2019 een veelbelovend seizoen met twee zeges en nog eens acht podiumplaatsen, maar het jaar daarop bereikte Ferrari een dieptepunt met de zesde plek in het kampioenschap.
"Het is zwaar geweest, maar om die reden genieten we er nu extra van dat we weer terug aan de top zijn", zei teambaas Mattia Binotto. "Het was wel heel close en dat zal het hele seizoen wel zo blijven denk ik, maar het is prachtig om te zien dat we weer presteren. We hadden natuurlijk ook verwachtingen gewekt in de testdagen, maar dat hoort bij Ferrari. Men verwacht van ons dat we vooraan rijden."
Meer uit Sport
CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
29 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
14 uur geleden