Ferrari lijkt terug ''waar het hoort'' en dat is aan de top
SAKHIR (ANP) - Ferrari is ineens weer het gesprek van de dag in de Formule 1. De beroemde Italiaanse renstal heeft een auto gebouwd die in staat lijkt dit seizoen mee te doen om de wereldtitel. De coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz bewezen in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein dat hun auto heel snel is.
Leclerc was zelfs sneller dan Max Verstappen, die tijdens de trainingen in het openingsweekend de meeste indruk had gemaakt in zijn nieuwe Red Bull. De 24-jarige Monegask pakte de pole voor de race op zondag. Hij was een fractie sneller dan de Nederlandse wereldkampioen. Sainz was ook rap en reed de derde tijd.
"De laatste twee jaar zijn extreem moeilijk geweest voor ons, maar ik wist dat het slechts een kwestie van tijd was voordat we weer aan de top zouden terugkeren", zei Leclerc, die de tiende pole in zijn carrière pakte. "Eindelijk zijn we erin geslaagd om een auto te maken die weer is waar hij verdient om te zijn en dat is op zijn minst meedoen voor het podium."
F1-75
De F1-75, zoals Ferrari de auto heeft genoemd die volgens de nieuwe aerodynamische regels is ontworpen, was in de kwalificatie "geweldig", zei Leclerc. "De tijd verbaasde me echt, want eerlijk gezegd had ik het best lastig omdat mijn banden moeilijk op de juiste temperatuur kwamen. Ik ging er ook vanuit dat Verstappen sneller zou zijn, maar mijn tijd in Q3 bleek goed voor de pole en dat is uiteraard verheugend."
Ferrari hunkert naar een nieuwe wereldtitel. De laatste is van 2007, toen de Fin Kimi Räikkönen de rode bolide bestuurde. De jaren daarna greep het team steeds mis. Leclerc reed in 2019 een veelbelovend seizoen met twee zeges en nog eens acht podiumplaatsen, maar het jaar daarop bereikte Ferrari een dieptepunt met de zesde plek in het kampioenschap.
"Het is zwaar geweest, maar om die reden genieten we er nu extra van dat we weer terug aan de top zijn", zei teambaas Mattia Binotto. "Het was wel heel close en dat zal het hele seizoen wel zo blijven denk ik, maar het is prachtig om te zien dat we weer presteren. We hadden natuurlijk ook verwachtingen gewekt in de testdagen, maar dat hoort bij Ferrari. Men verwacht van ons dat we vooraan rijden."
Meer uit Sport
BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
3 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
17 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
19 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
1 dag geleden