Ferrari lijkt terug ''waar het hoort'' en dat is aan de top
SAKHIR (ANP) - Ferrari is ineens weer het gesprek van de dag in de Formule 1. De beroemde Italiaanse renstal heeft een auto gebouwd die in staat lijkt dit seizoen mee te doen om de wereldtitel. De coureurs Charles Leclerc en Carlos Sainz bewezen in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Bahrein dat hun auto heel snel is.
Leclerc was zelfs sneller dan Max Verstappen, die tijdens de trainingen in het openingsweekend de meeste indruk had gemaakt in zijn nieuwe Red Bull. De 24-jarige Monegask pakte de pole voor de race op zondag. Hij was een fractie sneller dan de Nederlandse wereldkampioen. Sainz was ook rap en reed de derde tijd.
"De laatste twee jaar zijn extreem moeilijk geweest voor ons, maar ik wist dat het slechts een kwestie van tijd was voordat we weer aan de top zouden terugkeren", zei Leclerc, die de tiende pole in zijn carrière pakte. "Eindelijk zijn we erin geslaagd om een auto te maken die weer is waar hij verdient om te zijn en dat is op zijn minst meedoen voor het podium."
F1-75
De F1-75, zoals Ferrari de auto heeft genoemd die volgens de nieuwe aerodynamische regels is ontworpen, was in de kwalificatie "geweldig", zei Leclerc. "De tijd verbaasde me echt, want eerlijk gezegd had ik het best lastig omdat mijn banden moeilijk op de juiste temperatuur kwamen. Ik ging er ook vanuit dat Verstappen sneller zou zijn, maar mijn tijd in Q3 bleek goed voor de pole en dat is uiteraard verheugend."
Ferrari hunkert naar een nieuwe wereldtitel. De laatste is van 2007, toen de Fin Kimi Räikkönen de rode bolide bestuurde. De jaren daarna greep het team steeds mis. Leclerc reed in 2019 een veelbelovend seizoen met twee zeges en nog eens acht podiumplaatsen, maar het jaar daarop bereikte Ferrari een dieptepunt met de zesde plek in het kampioenschap.
"Het is zwaar geweest, maar om die reden genieten we er nu extra van dat we weer terug aan de top zijn", zei teambaas Mattia Binotto. "Het was wel heel close en dat zal het hele seizoen wel zo blijven denk ik, maar het is prachtig om te zien dat we weer presteren. We hadden natuurlijk ook verwachtingen gewekt in de testdagen, maar dat hoort bij Ferrari. Men verwacht van ons dat we vooraan rijden."
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
20 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
1 dag geleden