Ferrari hoopt dat 1000e race op 'eigen' Mugello is
SPIELBERG (ANP/RTR) - Ferrari hoopt de duizendste race van het Formule 1-team te kunnen rijden op Mugello, het circuit dat eigendom is van de renstal. Mugello is in beeld als aanvulling van de kalender voor dit seizoen.
"Ik kan bevestigen dat we in gesprek zijn met de organisatie van de Formule 1", zei Ferrari-teambaas Mattia Binotto in Spielberg, waar met de Grote Prijs van Oostenrijk het seizoen dan eindelijk van start gaat. "We hopen dat we de Formule 1 naar Mugello kunnen halen, het is een geweldig en veeleisend circuit voor de coureurs. Het zou fantastisch zijn als we onze duizendste race in Italië kunnen rijden, op ons eigen circuit."
Op de voorlopige kalender voor dit jaar staan nu acht grands prix. De laatste, de Grote Prijs van Italië op 6 september op Monza, wordt de 999e race van Ferrari. De Italiaanse renstal hoopt nummer 1000 te kunnen rijden op het 'thuiscircuit'. Ferrari gebruikt Mugello onder meer voor testsessies.
De Italianen zijn al sinds het eerste WK in 1950 van de partij in de Formule 1. Ferrari heeft de bolide voor dit jaar de SF1000 genoemd, omdat het dit seizoen de duizendste race gaat rijden. Het is nog niet zeker waar dat gaat gebeuren. De organisatie van de Formule 1 wil de kalender voor 2020 uitbreiden naar vijftien tot achttien grands prix.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
22 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
1 dag geleden