Ferrari hoopt dat 1000e race op 'eigen' Mugello is
SPIELBERG (ANP/RTR) - Ferrari hoopt de duizendste race van het Formule 1-team te kunnen rijden op Mugello, het circuit dat eigendom is van de renstal. Mugello is in beeld als aanvulling van de kalender voor dit seizoen.
"Ik kan bevestigen dat we in gesprek zijn met de organisatie van de Formule 1", zei Ferrari-teambaas Mattia Binotto in Spielberg, waar met de Grote Prijs van Oostenrijk het seizoen dan eindelijk van start gaat. "We hopen dat we de Formule 1 naar Mugello kunnen halen, het is een geweldig en veeleisend circuit voor de coureurs. Het zou fantastisch zijn als we onze duizendste race in Italië kunnen rijden, op ons eigen circuit."
Op de voorlopige kalender voor dit jaar staan nu acht grands prix. De laatste, de Grote Prijs van Italië op 6 september op Monza, wordt de 999e race van Ferrari. De Italiaanse renstal hoopt nummer 1000 te kunnen rijden op het 'thuiscircuit'. Ferrari gebruikt Mugello onder meer voor testsessies.
De Italianen zijn al sinds het eerste WK in 1950 van de partij in de Formule 1. Ferrari heeft de bolide voor dit jaar de SF1000 genoemd, omdat het dit seizoen de duizendste race gaat rijden. Het is nog niet zeker waar dat gaat gebeuren. De organisatie van de Formule 1 wil de kalender voor 2020 uitbreiden naar vijftien tot achttien grands prix.
Meer uit Sport
BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
44 minuten geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
22 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
22 uur geleden