Ferrari denkt pole van Leclerc te kunnen behouden
MONACO (ANP) - Ferrari denkt dat Charles Leclerc, die tijdens de kwalificatie crashte, zijn poleposition voor de Grote Prijs van Monaco behoudt. Volgens de renstal is van ernstige schade aan de bolide van de Monegask geen sprake.
Als de versnellingsbak vervangen moet worden, waarvoor men aanvankelijk vreesde, dan krijgt Leclerc een gridstraf en moet hij vanaf de zesde positie starten. De pole gaat dan naar Max Verstappen, die in de ingekorte kwalificatie de tweede tijd had geklokt. De 23-jarige Leclerc had in de kwalificatie de snelste tijd achter zijn naam staan toen hij in de slotfase in de vangrail eindigde. Door de rode vlag was de kwalificatie direct ten einde. De bolide van Leclerc moest worden weggetakeld.
"Een eerste inspectie van de versnellingsbak in de bolide van Leclerc heeft geen ernstige schade aan het licht gebracht. Morgen zullen verdere controles worden uitgevoerd om te beslissen of dezelfde versnellingsbak in de race kan worden gebruikt", meldt Ferrari in een verklaring.
Leclerc bekende direct na afloop dat hij niet zeker was van zijn zaak. "Ik maak me zorgen. Het is nu wachten op nieuws over de versnellingsbak, maar kijkende naar de achterkant van de auto ziet het er niet goed uit", liet hij optekenen. "Ik weet niet vanaf welke plek ik zondag start."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
15 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
19 uur geleden