Ferrari denkt pole van Leclerc te kunnen behouden
MONACO (ANP) - Ferrari denkt dat Charles Leclerc, die tijdens de kwalificatie crashte, zijn poleposition voor de Grote Prijs van Monaco behoudt. Volgens de renstal is van ernstige schade aan de bolide van de Monegask geen sprake.
Als de versnellingsbak vervangen moet worden, waarvoor men aanvankelijk vreesde, dan krijgt Leclerc een gridstraf en moet hij vanaf de zesde positie starten. De pole gaat dan naar Max Verstappen, die in de ingekorte kwalificatie de tweede tijd had geklokt. De 23-jarige Leclerc had in de kwalificatie de snelste tijd achter zijn naam staan toen hij in de slotfase in de vangrail eindigde. Door de rode vlag was de kwalificatie direct ten einde. De bolide van Leclerc moest worden weggetakeld.
"Een eerste inspectie van de versnellingsbak in de bolide van Leclerc heeft geen ernstige schade aan het licht gebracht. Morgen zullen verdere controles worden uitgevoerd om te beslissen of dezelfde versnellingsbak in de race kan worden gebruikt", meldt Ferrari in een verklaring.
Leclerc bekende direct na afloop dat hij niet zeker was van zijn zaak. "Ik maak me zorgen. Het is nu wachten op nieuws over de versnellingsbak, maar kijkende naar de achterkant van de auto ziet het er niet goed uit", liet hij optekenen. "Ik weet niet vanaf welke plek ik zondag start."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
8 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
14 uur geleden