Ferrari-coureurs hebben spijt van crash
SÃO PAULO (ANP) - Sebastian Vettel en Charles Leclerc hebben spijt van hun botsing in de slotfase van de Grote Prijs van Brazilië. De coureurs van Ferrari lagen op de derde en vierde plaats toen ze elkaar raakten in de 66e ronde, waarna ze beiden met een lekke band de race moesten verlaten. "Deze botsing is heel spijtig, zeker voor het team, aangezien we beiden in de punten reden", zei Vettel.
De Duitser werd vijf ronden voor het einde gepasseerd door teamgenoot Leclerc, die aan het einde van het rechte stuk binnendoor schoot. Op het lange stuk richting bocht drie zette Vettel zijn bolide echter weer naast die van Leclerc. Hij kneep iets naar binnen toe, waardoor de Ferrari's elkaar raakten. Het gevolg: een lekke rechtervoorband bij Leclerc en een lekke linkerachterband bij Vettel.
"Ik gaf 'Seb' ruimte, maar richting het einde van het rechte stuk stuurde hij iets naar binnen toe waardoor we elkaar raakten", zei de Monegask, die vloekend en tierend over de boordradio zijn ongenoegen had laten blijken. "Ik heb hem nog niet gesproken, maar we zijn volwassen genoeg om dit achter ons te laten. Het spijt ons heel erg voor het team." Mattia Binotto, de teambaas van Ferrari, sprak van "domme fouten". Hij gaat binnenkort met zijn coureurs aan tafel zitten om de zaak uit te praten.
Meer uit Sport
MOTEGI (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Japan. De Spanjaard liep door zijn zege kostbare punten in op zijn landgenoot Jorge Martín, die leidt in het kampioenschap. Het verschil na de korte race op het circuit van Motegi bedraagt 7 punten.
35 minuten geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was op het circuit van Sepang iets minder snel dan Kimi Antonelli. De Nederlander gaf in zijn Red Bull 0,278 seconden toe op de Italiaanse kampioenschapsleider in zijn Mercedes.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetbalclub Ajax krijgt de Meester Kackadorisprijs 2026, heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) vrijdag bekendgemaakt. De vereniging kent de prijs jaarlijks toe aan een persoon of organisatie die "kwakzalverij bevordert, zonder die zelf te bedrijven". Ajax krijgt de prijs vanwege de sponsorovereenkomst van de voetbalclub met supplementenbedrijf Vitakruid.
15 uur geledenMENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.
18 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
22 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
1 dag geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
1 dag geleden