Ferrari-coureur Leclerc valt uit in GP Frankrijk door crash
LE CASTELLET (ANP) - Ferrari-coureur Charles Leclerc is in de Grote Prijs van Frankrijk in de Formule 1 uitgevallen door een crash. Vanuit leidende positie vloog de concurrent van Max Verstappen om de wereldtitel uit de bocht in de achttiende ronde.
Leclerc, die vanaf poleposition was gestart, belandde met zijn auto in de banden aan de zijkant van de baan. De 24-jarige Monegask kon zonder grote problemen zijn wagen verlaten. Verstappen, die als tweede aan de race was begonnen, was net de pits in geweest voor nieuwe banden, waardoor hij was teruggevallen naar de zevende plaats.
Andere coureurs gingen na de crash van Leclerc, toen de safetycar op het circuit reed, de pits in. Toen kwam Verstappen voor het eerst in de race aan de leiding.
De Nederlandse wereldkampioen gaat aan de leiding in de WK-stand, met 38 punten voorsprong op Leclerc, die twee weken geleden in Oostenrijk de vorige race won.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
14 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
17 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
18 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
23 uur geleden