Ferrari-coureur Leclerc: het kan niet beter
SAKHIR (ANP) - Charles Leclerc kon zijn geluk niet op na de openingsrace van het nieuwe Formule 1-seizoen. De Ferrari-coureur beleefde in Bahrein een perfect weekeinde met poleposition, winst van de grand prix én de snelste raceronde. "Het kan niet beter", zei Leclerc met een brede glimlach.
"Pole, de winst en de snelste ronde; ik ben zó blij! Ik blijf mezelf herhalen, maar de afgelopen twee jaar waren ongelooflijk moeilijk voor het team", zei de 24-jarige Monegask. "We wisten dat dit een grote kans voor ons was. De jongens hebben geweldig werk verricht en een verbazingwekkende auto gebouwd."
Carlos Sainz maakte het feest van Ferrari compleet door als tweede te eindigen. De Spanjaard profiteerde in de slotfase van het uitvallen van Max Verstappen, die op de tweede plek reed. "Ferrari is terug, we staan weer waar we moeten staan", zei Sainz. "Ik zal niet liegen, het was voor mij een lastig weekeinde. Ik had niet de snelheid vandaag, maar ik wist bij te blijven. Toen ik in de laatste rondes wat lichten zag knipperen aan de achterkant van de auto van Max wist ik: dit is mijn kans. Max had pech, hij reed goed genoeg voor de tweede plek denk ik. Maar het is wat het is. Ik ben heel blij voor Ferrari."
De laatste één-twee van Ferrari was op 22 september 2019 in de Grote Prijs van Singapore. Sebastian Vettel won toen, Leclerc eindigde als tweede.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
1 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
2 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
9 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
19 uur geleden