Ferrari-coureur Leclerc: het kan niet beter
SAKHIR (ANP) - Charles Leclerc kon zijn geluk niet op na de openingsrace van het nieuwe Formule 1-seizoen. De Ferrari-coureur beleefde in Bahrein een perfect weekeinde met poleposition, winst van de grand prix én de snelste raceronde. "Het kan niet beter", zei Leclerc met een brede glimlach.
"Pole, de winst en de snelste ronde; ik ben zó blij! Ik blijf mezelf herhalen, maar de afgelopen twee jaar waren ongelooflijk moeilijk voor het team", zei de 24-jarige Monegask. "We wisten dat dit een grote kans voor ons was. De jongens hebben geweldig werk verricht en een verbazingwekkende auto gebouwd."
Carlos Sainz maakte het feest van Ferrari compleet door als tweede te eindigen. De Spanjaard profiteerde in de slotfase van het uitvallen van Max Verstappen, die op de tweede plek reed. "Ferrari is terug, we staan weer waar we moeten staan", zei Sainz. "Ik zal niet liegen, het was voor mij een lastig weekeinde. Ik had niet de snelheid vandaag, maar ik wist bij te blijven. Toen ik in de laatste rondes wat lichten zag knipperen aan de achterkant van de auto van Max wist ik: dit is mijn kans. Max had pech, hij reed goed genoeg voor de tweede plek denk ik. Maar het is wat het is. Ik ben heel blij voor Ferrari."
De laatste één-twee van Ferrari was op 22 september 2019 in de Grote Prijs van Singapore. Sebastian Vettel won toen, Leclerc eindigde als tweede.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
10 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
12 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
13 uur geleden