Ferrari-coureur Leclerc: het kan niet beter
SAKHIR (ANP) - Charles Leclerc kon zijn geluk niet op na de openingsrace van het nieuwe Formule 1-seizoen. De Ferrari-coureur beleefde in Bahrein een perfect weekeinde met poleposition, winst van de grand prix én de snelste raceronde. "Het kan niet beter", zei Leclerc met een brede glimlach.
"Pole, de winst en de snelste ronde; ik ben zó blij! Ik blijf mezelf herhalen, maar de afgelopen twee jaar waren ongelooflijk moeilijk voor het team", zei de 24-jarige Monegask. "We wisten dat dit een grote kans voor ons was. De jongens hebben geweldig werk verricht en een verbazingwekkende auto gebouwd."
Carlos Sainz maakte het feest van Ferrari compleet door als tweede te eindigen. De Spanjaard profiteerde in de slotfase van het uitvallen van Max Verstappen, die op de tweede plek reed. "Ferrari is terug, we staan weer waar we moeten staan", zei Sainz. "Ik zal niet liegen, het was voor mij een lastig weekeinde. Ik had niet de snelheid vandaag, maar ik wist bij te blijven. Toen ik in de laatste rondes wat lichten zag knipperen aan de achterkant van de auto van Max wist ik: dit is mijn kans. Max had pech, hij reed goed genoeg voor de tweede plek denk ik. Maar het is wat het is. Ik ben heel blij voor Ferrari."
De laatste één-twee van Ferrari was op 22 september 2019 in de Grote Prijs van Singapore. Sebastian Vettel won toen, Leclerc eindigde als tweede.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
56 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
14 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
18 uur geleden