Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari breekt winstbeloftes wegens corona

Ferrari breekt winstbeloftes wegens corona

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari, fabrikant van snelle auto's, loopt vertraging op bij het behalen van zijn winstdoelstellingen. Het Italiaanse bedrijf wijt dit uitstel aan de gevolgen van de coronacrisis, die het bedrijf vorig jaar noopte de productie zeven weken stil te leggen.

Aanvankelijk mikte Ferrari erop om uiterlijk voor het einde van 2022 een aangepast bedrijfsresultaat van 1,8 miljard euro. Dat is de winst voor aftrek van belastingen, rentebetalingen en afschrijvingen. Maar die belofte kan Ferrari wegens de pandemie niet meer waarmaken dus schuift dit winstdoel een jaar op, verklaarde voorzitter en interim-topman John Elkann in een toelichting op de resultaten in het eerste kwartaal.

Ferrari leverde in die verslagperiode 2771 bolides af, wat iets meer is dan een jaar eerder. De kwartaalomzet steeg daarbij met 8 procent tot 1 miljard euro. Het aangepaste bedrijfsresultaat steeg met 19 procent tot 376 miljoen euro.

Het automerk is nog altijd op zoek naar een nieuwe topbestuurder, nadat Louis Camilleri in december onverwachts aftrad als hoogste baas van het bedrijf. Elkann, die ook aan het hoofd staat van grootaandeelhouder Exor, zei onlangs dat hij op zoek is naar een nieuwe topman of -vrouw die ook de technologische capaciteiten heeft om Ferrari verder te ontwikkelen. Onder Camilleri was Ferrari nog wars van de verschuiving naar elektrisch rijden. Zo liet hij analisten een maand voor zijn vertrek weten dat Ferrari waarschijnlijk nooit volledig elektrische auto's zal maken.

Meer uit Financieel

Industrie in Nederland verwacht minder te investeren in 2026

DEN HAAG (ANP) - Industriële producenten verwachten in 2026 ongeveer 3 procent minder te investeren in gebouwen, machines, vervoermiddelen en computers dan in 2025. Dat blijkt uit een enquête van het CBS onder bedrijven. Investeringen zijn een belangrijke pijler voor economische groei.

13 minuten geleden
CPB: beperkt effect hogere energieprijzen op meeste huishoudens

DEN HAAG (ANP) - Het effect van de hogere prijzen van energie en brandstof door de oorlog in het Midden-Oosten op de financiën is voor de meeste huishoudens in Nederland beperkt. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuwe studie naar de doorwerking van die hogere prijzen op de besteedbare inkomens. Maar er zijn uitschieters, want de impact is groter voor huishoudens met lagere tot modale inkomens die meer gas verbruiken en vaker auto rijden.

5 uur geleden
NVM: stroomaansluiting steeds bepalender voor waarde bedrijfspand

UTRECHT (ANP) - Bedrijfspanden met voldoende stroomcapaciteit stijgen in waarde, stelt NVM Business. De wachtlijst voor een nieuwe of verzwaarde stroomaansluiting is de afgelopen jaren gegroeid. Hoe aantrekkelijk een pand voor een bedrijf is, wordt volgens de makelaarsvereniging steeds vaker bepaald door de beschikbaarheid van stroom in plaats van door locatie, bereikbaarheid of huurprijs. Panden zonder ruimte op het net worden moeilijker verhuurd of verkocht.

5 uur geleden
CPB: beperkt effect hogere energieprijzen op meeste huishoudens

DEN HAAG (ANP) - Het effect van de hogere prijzen van energie en brandstof door de oorlog in het Midden-Oosten op de financiën is voor de meeste huishoudens in Nederland beperkt. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuwe studie naar de doorwerking van die hogere prijzen op de besteedbare inkomens. Maar er zijn uitschieters, want de impact is groter voor huishoudens met lagere tot modale inkomens die meer gas verbruiken en vaker auto rijden.

6 uur geleden
Wall Street scherp omlaag door vrees voor renteverhoging

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen woensdag in de laatste handelsuren scherp omlaag door onzekerheid onder beleggers over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Uit nieuwe ramingen van de Fed blijkt dat meerdere beleidsmakers later dit jaar een renteverhoging verwachten door groeiende zorgen over hardnekkige inflatie.

8 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: prijsstabiliteit heeft hoogste prioriteit

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse Federal Reserve, Kevin Warsh, heeft woensdag beloofd dat de centrale bank prijsstabiliteit zal herstellen. Hij deed die uitspraak tijdens zijn eerste persconferentie sinds hij de leiding van de Fed heeft overgenomen.

9 uur geleden
Centrale bank Verenigde Staten laat rente weer ongemoeid

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse centrale bank heeft de rente in de Verenigde Staten woensdag onveranderd gelaten, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. Het is het eerste rentebesluit van de nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh.

9 uur geleden