Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari breekt winstbeloftes wegens corona

Ferrari breekt winstbeloftes wegens corona

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari, fabrikant van snelle auto's, loopt vertraging op bij het behalen van zijn winstdoelstellingen. Het Italiaanse bedrijf wijt dit uitstel aan de gevolgen van de coronacrisis, die het bedrijf vorig jaar noopte de productie zeven weken stil te leggen.

Aanvankelijk mikte Ferrari erop om uiterlijk voor het einde van 2022 een aangepast bedrijfsresultaat van 1,8 miljard euro. Dat is de winst voor aftrek van belastingen, rentebetalingen en afschrijvingen. Maar die belofte kan Ferrari wegens de pandemie niet meer waarmaken dus schuift dit winstdoel een jaar op, verklaarde voorzitter en interim-topman John Elkann in een toelichting op de resultaten in het eerste kwartaal.

Ferrari leverde in die verslagperiode 2771 bolides af, wat iets meer is dan een jaar eerder. De kwartaalomzet steeg daarbij met 8 procent tot 1 miljard euro. Het aangepaste bedrijfsresultaat steeg met 19 procent tot 376 miljoen euro.

Het automerk is nog altijd op zoek naar een nieuwe topbestuurder, nadat Louis Camilleri in december onverwachts aftrad als hoogste baas van het bedrijf. Elkann, die ook aan het hoofd staat van grootaandeelhouder Exor, zei onlangs dat hij op zoek is naar een nieuwe topman of -vrouw die ook de technologische capaciteiten heeft om Ferrari verder te ontwikkelen. Onder Camilleri was Ferrari nog wars van de verschuiving naar elektrisch rijden. Zo liet hij analisten een maand voor zijn vertrek weten dat Ferrari waarschijnlijk nooit volledig elektrische auto's zal maken.

Meer uit Financieel

Europese beurzen omlaag ondanks enthousiasme na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten zijn donderdag overwegend met kleine verliezen de handel uitgegaan. Op Wall Street zorgden nieuwe resultaten van chipconcern Nvidia voor hernieuwd enthousiasme over techaandelen. Maar in Europa bleven beleggers meer met hun hoofd bij andere zaken.

5 minuten geleden
Kwallen leggen opnieuw reactoren van Franse kerncentrale stil

GRAVELINES (ANP/DPA) - Kwallen hebben er opnieuw voor gezorgd dat reactoren van een kerncentrale in Frankrijk zijn stilgezet. De dieren zorgden er eerder deze maand ook al voor dat de grootste Franse kerncentrale niet op volledige capaciteit kon draaien.

1 uur geleden
Beurswaarde Nvidia met honderden miljarden omhoog na cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York na het openen van de boeken. Het aandeel werd zo'n 7 procent hoger gezet. Omdat de beurswaarde van Nvidia al boven de 5 biljoen dollar lag, betekent deze koersstijging dat er rond de 350 miljard dollar aan beurswaarde bij is gekomen.

2 uur geleden
Inzamelen statiegeldflesjes ook dit jaar onder de norm

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar worden minder statiegeldblikjes en -flessen ingezameld dan wettelijk vereist, verwacht de daarvoor verantwoordelijke stichting Verpact. Wel nadert de inzameling bij blikjes mogelijk de doelstelling van 90 procent.

3 uur geleden
Unilever zoekt koper voor bekend mosterdmerk Colman's

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Unilever gaat zijn bekende mosterdmerk Colman's verkopen. Daarmee wil het concern zorgen over de mededinging wegnemen, nu het zijn voedingsmiddelenactiviteiten samenvoegt met het Amerikaanse McCormick. Het gezamenlijke mosterdmarktaandeel wordt anders mogelijk te groot.

3 uur geleden
Gegevens passagiers buitgemaakt bij datalek op Britse luchthavens

MANCHESTER (ANP) - De exploitant van de Britse luchthavens van Manchester, Londen Stansted en East Midlands is getroffen door een datalek, waarbij ook gegevens van passagiers zijn buitgemaakt. Manchester Airports Group meldde donderdag dat "een onbevoegde derde partij een hoeveelheid klantgegevens" in handen heeft gekregen.

3 uur geleden
EU herhaalt: Meta moet 'verslavend ontwerp' platforms aanpakken

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel verwacht dat Meta het "verslavende ontwerp" van zijn platforms in Europa aanpakt, meldt de Europese Commissie donderdag. Dit volgt op een schikking van het techbedrijf in meerdere Amerikaanse staten over vergaande beperkingen op het gebruik van Facebook en Instagram door tieners. De Europese Commissie concludeerde in juni al dat Meta in overtreding was met digitale EU-regels met het verslavende ontwerp van Instagram en Facebook.

4 uur geleden