Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ferrari breekt winstbeloftes wegens corona

Ferrari breekt winstbeloftes wegens corona

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG) - Ferrari, fabrikant van snelle auto's, loopt vertraging op bij het behalen van zijn winstdoelstellingen. Het Italiaanse bedrijf wijt dit uitstel aan de gevolgen van de coronacrisis, die het bedrijf vorig jaar noopte de productie zeven weken stil te leggen.

Aanvankelijk mikte Ferrari erop om uiterlijk voor het einde van 2022 een aangepast bedrijfsresultaat van 1,8 miljard euro. Dat is de winst voor aftrek van belastingen, rentebetalingen en afschrijvingen. Maar die belofte kan Ferrari wegens de pandemie niet meer waarmaken dus schuift dit winstdoel een jaar op, verklaarde voorzitter en interim-topman John Elkann in een toelichting op de resultaten in het eerste kwartaal.

Ferrari leverde in die verslagperiode 2771 bolides af, wat iets meer is dan een jaar eerder. De kwartaalomzet steeg daarbij met 8 procent tot 1 miljard euro. Het aangepaste bedrijfsresultaat steeg met 19 procent tot 376 miljoen euro.

Het automerk is nog altijd op zoek naar een nieuwe topbestuurder, nadat Louis Camilleri in december onverwachts aftrad als hoogste baas van het bedrijf. Elkann, die ook aan het hoofd staat van grootaandeelhouder Exor, zei onlangs dat hij op zoek is naar een nieuwe topman of -vrouw die ook de technologische capaciteiten heeft om Ferrari verder te ontwikkelen. Onder Camilleri was Ferrari nog wars van de verschuiving naar elektrisch rijden. Zo liet hij analisten een maand voor zijn vertrek weten dat Ferrari waarschijnlijk nooit volledig elektrische auto's zal maken.

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

4 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

5 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

5 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

5 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

7 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

9 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

10 uur geleden