Ferrari blundert weer en vergeet band bij pitstop Sainz
ZANDVOORT (ANP) - De Italiaanse renstal Ferrari heeft tijdens de Dutch GP in Zandvoort opnieuw een blunder gemaakt. Toen de Spanjaard Carlos Sainz na 14 van de 72 rondes zijn eerste pitsstop maakte, stonden daar slechts drie nieuwe banden klaar. Sainz moest lang wachten tot de band voor linksachter uit de pitbox kwam.
De Spanjaard reed op de derde plaats achter de leidende Max Verstappen en zijn teamgenoot Charles Leclerc, maar viel door zijn lange pitsstop terug naar plek elf. Ferrari beschikt dit seizoen over een snelle auto die in principe kan meedoen om de overwinningen, maar mede door tactische blunders en technische problemen staan Leclerc en Sainz al op grote achterstand van Verstappen in het WK-klassement.
Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, had ook last van het geklungel bij Ferrari tijdens de pitsstop van Sainz. Pérez kwam tegelijk met de Spanjaard de pits in. Toen hij na zijn bandenwissel bij de pitbox van Red Bull weer gas gaf, reed hij over een wheelgun die de Ferrari-monteurs bij de pitbox daarvoor niet aan de kant hadden gelegd. Pérez kon het apparaat, waarmee de wielmoeren worden los- en vastgedraaid, niet ontwijken. De wedstrijdleiding liet weten het incident na de race te bekijken.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
12 uur geleden