Ferrari blundert weer en vergeet band bij pitstop Sainz
ZANDVOORT (ANP) - De Italiaanse renstal Ferrari heeft tijdens de Dutch GP in Zandvoort opnieuw een blunder gemaakt. Toen de Spanjaard Carlos Sainz na 14 van de 72 rondes zijn eerste pitsstop maakte, stonden daar slechts drie nieuwe banden klaar. Sainz moest lang wachten tot de band voor linksachter uit de pitbox kwam.
De Spanjaard reed op de derde plaats achter de leidende Max Verstappen en zijn teamgenoot Charles Leclerc, maar viel door zijn lange pitsstop terug naar plek elf. Ferrari beschikt dit seizoen over een snelle auto die in principe kan meedoen om de overwinningen, maar mede door tactische blunders en technische problemen staan Leclerc en Sainz al op grote achterstand van Verstappen in het WK-klassement.
Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, had ook last van het geklungel bij Ferrari tijdens de pitsstop van Sainz. Pérez kwam tegelijk met de Spanjaard de pits in. Toen hij na zijn bandenwissel bij de pitbox van Red Bull weer gas gaf, reed hij over een wheelgun die de Ferrari-monteurs bij de pitbox daarvoor niet aan de kant hadden gelegd. Pérez kon het apparaat, waarmee de wielmoeren worden los- en vastgedraaid, niet ontwijken. De wedstrijdleiding liet weten het incident na de race te bekijken.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
7 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
11 uur geleden