Ferrari bevestigt vertrek Vettel na dit jaar
MARANELLO (ANP) - De Duitse coureur Sebastian Vettel vertrekt na dit jaar bij Ferrari. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon met de Italiaanse renstal geen akkoord bereiken over verlenging van zijn contract, dat eind 2020 afloopt. De 32-jarige Vettel rijdt sinds 2015 voor Ferrari.
De Duitser heeft de Italianen echter nog steeds niet aan een wereldtitel kunnen helpen. Vettel moest het de afgelopen jaren steeds afleggen tegen de Mercedessen. Hij eindigde twee keer als tweede in het WK en een keer als derde.
"Om de best mogelijke resultaten te behalen in deze sport, is het noodzakelijk dat alle partijen in perfecte harmonie samenwerken", zegt Vettel. "Het team en ik kwamen tot de conclusie dat er niet langer een gezamenlijk verlangen is om ook na dit seizoen met elkaar door te gaan." De Duitser benadrukt dat financiën daarbij geen enkele rol spelen. Volgens diverse media wilde Vettel niet akkoord gaan met contractverlenging voor een jaar, vooral omdat hij er qua salaris op achteruit zou gaan.
Klassement
Afgelopen seizoen stond de wereldkampioen van 2010, 2011, 2012 en 2013 (allemaal behaald bij Red Bull) zelfs in de schaduw van zijn jonge teamgenoot Charles Leclerc. Vettel werd vijfde in het klassement. Leclerc verlengde eind vorig jaar zijn contract bij Ferrari tot het einde van 2024. De 22-jarige Monegask wordt gezien als een potentiële nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, net als leeftijdsgenoot Max Verstappen die bij Red Bull rijdt.
Daniel Ricciardo (Renault) en Carlos Sainz (McLaren) worden genoemd als mogelijke vervangers van de Duitser bij Ferrari. Van zowel de Australiër als de Spanjaard loopt het contract eind dit jaar af. Ook zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton is de afgelopen maanden regelmatig in verband gebracht met Ferrari. De 35-jarige Brit heeft echter ook al vaak aangegeven dat hij bij Mercedes wil blijven.
Het seizoen in de Formule 1 is vanwege de coronacrisis nog altijd niet begonnen. De organisatie werkt aan een nieuwe kalender voor dit jaar.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
59 minuten geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geleden