Ferrari bevestigt vertrek Vettel na dit jaar
MARANELLO (ANP) - De Duitse coureur Sebastian Vettel vertrekt na dit jaar bij Ferrari. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon met de Italiaanse renstal geen akkoord bereiken over verlenging van zijn contract, dat eind 2020 afloopt. De 32-jarige Vettel rijdt sinds 2015 voor Ferrari.
De Duitser heeft de Italianen echter nog steeds niet aan een wereldtitel kunnen helpen. Vettel moest het de afgelopen jaren steeds afleggen tegen de Mercedessen. Hij eindigde twee keer als tweede in het WK en een keer als derde.
"Om de best mogelijke resultaten te behalen in deze sport, is het noodzakelijk dat alle partijen in perfecte harmonie samenwerken", zegt Vettel. "Het team en ik kwamen tot de conclusie dat er niet langer een gezamenlijk verlangen is om ook na dit seizoen met elkaar door te gaan." De Duitser benadrukt dat financiën daarbij geen enkele rol spelen. Volgens diverse media wilde Vettel niet akkoord gaan met contractverlenging voor een jaar, vooral omdat hij er qua salaris op achteruit zou gaan.
Klassement
Afgelopen seizoen stond de wereldkampioen van 2010, 2011, 2012 en 2013 (allemaal behaald bij Red Bull) zelfs in de schaduw van zijn jonge teamgenoot Charles Leclerc. Vettel werd vijfde in het klassement. Leclerc verlengde eind vorig jaar zijn contract bij Ferrari tot het einde van 2024. De 22-jarige Monegask wordt gezien als een potentiële nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, net als leeftijdsgenoot Max Verstappen die bij Red Bull rijdt.
Daniel Ricciardo (Renault) en Carlos Sainz (McLaren) worden genoemd als mogelijke vervangers van de Duitser bij Ferrari. Van zowel de Australiër als de Spanjaard loopt het contract eind dit jaar af. Ook zesvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton is de afgelopen maanden regelmatig in verband gebracht met Ferrari. De 35-jarige Brit heeft echter ook al vaak aangegeven dat hij bij Mercedes wil blijven.
Het seizoen in de Formule 1 is vanwege de coronacrisis nog altijd niet begonnen. De organisatie werkt aan een nieuwe kalender voor dit jaar.
Meer uit Sport
MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
52 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
19 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
21 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
23 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
1 dag geleden